Zakładanie trawnika podczas opadów:(

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

Mountaingrass
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2019, 17:13
Zakładanie trawnika podczas opadów:(

autor: Mountaingrass » 18 maja 2019, 17:36

Witam, właśnie się zarejestrowalam ponieważ szukam pomocy. Zakładam trawnik, powierzchnia ok.200m2. Nawiozłam już czarnoziemu, wygrabilam kamienie, wyrownalam i ubilam. Przyjechał Pan z glebogryzarka separacyjna i pięknie teren przeorał i spulchnił. Polecił dalej przegrabic aby usunac chwasty, kepki traw i kamienie, następnie uwalowac i wyrównać paletą. Niestety zaraz po glebogryzarce nastąpiły deszcze, wg prognoz ma padać z przerwami przez kolejny tydzień lub więcej. Ziemia w dalszym ciągu jest pulchna, próbowałam wejść z grabiami bo chwilowo przestało padać jednak totanie nie da rady nic robić, buty się kleją ziemia zbija w grudy, jest mega wilgotno:((( Chciałam spytać czy kolejne prace będę mogła wykonywać dopiero jak ziemia dobrze przeschnie, czy w międzyczasie mogę coś porobić w przerwach między opadami? Czy czekając tyle czasu do calkowitego wyschniecia ziemia za bardzo nie osiadzie? Pozdrawiam

KarolZ1985
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2020, 13:33
Re: Zakładanie trawnika podczas opadów:(

autor: KarolZ1985 » 24 kwie 2020, 7:52

Ja jestem na etapie zakładania ogrodu i mój znajomy polecił mi super szkółkę krzewów u braci debskich i powiem wam, ze to najlepsze miejsce do zakupu roślin. Jeżeli ktoś z was jest z tych stron to polecam w 100%.


Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów