Przygotowania do malowania

Miejsce, by pochwalić się swoimi osiągnięciami i zastosowanymi rozwiązaniami. Tu znajdziesz praktyczne podpowiedzi dotyczące wykonania elementów małej architektury, aranżacji ogrodu, uprawy i pielęgnacji roślin.

Moderator: wika001

kordoba
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Przygotowania do malowania

autor: kordoba » 16 kwie 2019, 16:25

W takich przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest malowanie ścian farbami ale trzeba je też dobrze dobrac.

Galaretka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:54
Re: Przygotowania do malowania

autor: Galaretka » 20 kwie 2019, 20:54

Sama kiedyś zastanawiałam się nad takim czymś, ale jednak wolałam zadzwonić po fachowca. Nie mam na tyle czasu, żeby zrobić to samemu, a bardziej boje się o to, że coś źle zrobie :D

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Przygotowania do malowania

autor: asianocon » 23 maja 2019, 12:05

Nie lubię tych wszystkich zmian :) Tyle sprzątania.

wiku33
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:27
Kontaktowanie:
Re: Przygotowania do malowania

autor: wiku33 » 02 cze 2019, 10:11

Przed malowaniem nalezy przygotowac ścianę, umyć a jeśli zmieniamy kolor to warto zagruntować.

maciejass
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2018, 11:29
Re: Przygotowania do malowania

autor: maciejass » 16 maja 2020, 12:50

Jak poszlo wam malowanie? Szukam porad na ten temat.

Giuseppe
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 04 lip 2019, 18:18
Re: Przygotowania do malowania

autor: Giuseppe » 19 maja 2020, 21:43

Wiecie co mi najbardziej podoba się w dzisiejszych czasach? Łatwy dostęp do wielu potrzebnych informacji dzięki takim technologiom jak internet. Jak sytuacja na ten moment wygląda to dobrze sobie zdajemy wszyscy sprawę. Warto ten czas wykorzystać produktywnie decydując się na odświeżenie naszego wnętrza. Malowanie samo w sobie nie jest jakimś wybitnie trudnym zajęciem, sprowadza się właściwie do kilku technik. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Przykładowo jak mamy jakieś ubytki nawet te najmniejsze to należy je zaszpachlować i przeszlifować papierem ściernym np. 180 lub 240. Całą ścianę musimy zagruntować dobrej jakości gruntem, najlepiej głębokopenetrującym. Kluczowym elemente będzie dobrej jakości farba do ścian. Przeglądając oferty większych sklepów internetowych możemy znaleźć takie produkty jak farby beckers . Wiele osób rekomenduje je ze względu na bardzo dobrej pokrycie powierzchni. Biorąc pod uwagę cenę zakupu to rozsądna inwestycja.

Florentyna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2022, 8:48
Re: Przygotowania do malowania

autor: Florentyna » 27 lip 2022, 8:56

malowałam niedawno mieszkanie na biało. Kupiłam Śnieżkę Eko w markecie bo chciałam białe ściany.
Samo malowanie ok - farba bardzo dobrze kryje. Na spokojnie wystarczyły dwie warsty dla dobrego efektu.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów