Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

Wybór nawierzchni ogrodowych jest ogromny ? na co się zdecydować? Jak zaprojektować ścieżki w ogrodzie, jak je wykonać i jak dbać o nawierzchnie? W tym dziale znajdziesz opinie o różnych nawierzchniach i porady jaką wybrać.

Moderator: wika001

Oxotrade
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:26
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: Oxotrade » 08 lut 2018, 12:51

Zastanów się jak wygląda goły beton, a jak kostka brukowa- to dwa zupełnie różne światy i akurat tutaj zdecydowanie polecam kostkę która najlepiej się sprawdzi. Akurat tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc.

siwek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2018, 20:02
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: siwek » 17 kwie 2018, 19:41

Witam, w kwestii impregnacji mam do was pytanie. Położyłem u siebie ok 170m kostki. Niestety posiada ona spore wykwity wapienne. Stosowałem kilka preparatów i na wykwity i niestety nic nie pomogło a przynajmniej nie w takim stopniu aby być zadowolonym. Impregnowałem również na próbe po ok. 0,5 m kostki różnymi impregnatami i efekt jest mierny... Zależy mi aby kostka miała żywy kolor i stosowałem kilka impregnatów mających spowodować efekt mokrej kostki, lecz szkoda było tylko kasy bo po tygodniu efekt znikł. Spróbowałem za to oleju do klinkieru i szczerze mówiąc efekt jest idealny, od dwóch tyg ni ma różnicy w kolorze, tzn cały czas kolor jest żywy. Woda nie wsiaka, wykwitów nie ma...
Prosze o wasze opinie, czy są jakieś przeciwwskazania do zastosowania oleju do klinkieru na kostce? Dodam ze nie ma zadnego poślizgu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nowa.K
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:34
Lokalizacja: Plonsk
Kontaktowanie:
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: Nowa.K » 26 kwie 2018, 7:03

siwek pisze:Witam, w kwestii impregnacji mam do was pytanie. Położyłem u siebie ok 170m kostki. Niestety posiada ona spore wykwity wapienne. Stosowałem kilka preparatów i na wykwity i niestety nic nie pomogło a przynajmniej nie w takim stopniu aby być zadowolonym. Impregnowałem również na próbe po ok. 0,5 m kostki różnymi impregnatami i efekt jest mierny... Zależy mi aby kostka miała żywy kolor i stosowałem kilka impregnatów mających spowodować efekt mokrej kostki, lecz szkoda było tylko kasy bo po tygodniu efekt znikł. Spróbowałem za to oleju do klinkieru i szczerze mówiąc efekt jest idealny, od dwóch tyg ni ma różnicy w kolorze, tzn cały czas kolor jest żywy. Woda nie wsiaka, wykwitów nie ma...
Prosze o wasze opinie, czy są jakieś przeciwwskazania do zastosowania oleju do klinkieru na kostce? Dodam ze nie ma zadnego poślizgu.
Pozdrawiam


Moim zdaniem lepiej korzystać z preparatów dedykowanych, a nie stawiać na półśrodki. Nie radziłbym także wybierać produktów z najniższej półki (impregnaty zaczynają się od 20-25 zł), ponieważ efekt nie będzie najlepszy. Polecam poczytać trochę na tej stronie o impregnatach i efekcie mokrej kostki. Do tego polecam spojrzeć jak powinno się kostkę impregnować, bo tu także można zrobić błąd. Ja używam Deep Coat V - preparat nie jest najtańszy (ok. 200 zł), ale naprawdę warto. Efekt utrzymuje się u mnie naprawdę długo, a impregnowałem tylko raz.

martynsss
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2007, 12:26
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: martynsss » 25 maja 2018, 5:37

Myśmy z żoną testowali wieele różnych impregnatów i najbardziej na kostce creativ z bruk betu sprawdził nam się impregnat meba max. Kupowaliśmy go przez internet i jesteśmy bardzo zadowoleni.http://www.do-kamienia.pl/Meba-max-impr ... sowych-792
Jak dla nas rewelacyjny produkt. Polecamy do wszystkim którzy chą mieć dobrze zabezpieczoną kostkę. Zobaczcie sami na fotce.
Załączniki
0c83fe35-87e4-4040-b735-9442f4d0bba6.jpg
0c83fe35-87e4-4040-b735-9442f4d0bba6.jpg (119.72 KiB) Przejrzano 5807 razy

Zaczaruj_swoj_ogrod
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2018, 16:46
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: Zaczaruj_swoj_ogrod » 26 maja 2018, 17:02

Również korzystam z tego produktu i mogę go polecić ;)

Awatar użytkownika
Nowa.K
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:34
Lokalizacja: Plonsk
Kontaktowanie:
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: Nowa.K » 29 maja 2018, 7:41

Według mnie oczywiście, że warto impregnować! Nie dość, że kostka wtedy o wiele lepiej wygląda to jeszcze posłuży nam o wiele dłużej niż ta niezaimpregnowana. Po znajomych widzę, że Ci, którzy mają zaimpregnowaną kostkę narzekają na wszystko znacznie mniej, niż Ci, którzy zaimpregnowania kostki się nie podjęli. https://www.impregnacjakostki.eu/impreg ... ej-cl.html Taki impregnat w zupełności wystarcza i jest dobry do dużych powierzchni. Poza tym, można sobie obejrzeć filmiki na YT, jak impregnacja wpływa na kostkę https://www.youtube.com/watch?v=yBxHe4ES_SY i jakie są jego zalety :D

WulkanGarden
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:50
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: WulkanGarden » 30 maja 2018, 11:38

Zdecydowanie warto impregnować kostkę brukową dzięki czemu masz w praktyce spokój z wrastającymi chwastami czy mchem. Wydatek nie jest duży i bardzo się opłaca, jeżeli chcemy mieć ładną, zadbaną kostkę.

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: karna » 30 maja 2018, 13:38

Oczywiście, że impregnować! Będzie się znacznie lepiej prezentować.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: Big09 » 27 lip 2018, 16:35

Bez impregnacji też ładnie się prezentuje. Samochodów z cieknącym olejem chyba nie posiadacie.
Na ile starcza impregnacja tak w ogóle? Bo to trzeba cyklicznie powtarzać, tak?

LawkaOgrodowa_pl
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2018, 11:30
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: LawkaOgrodowa_pl » 31 lip 2018, 10:35

Według mnie jak najbardziej, powinno się kostkę impregnować gdyż to przedłuża jej "żywot" oraz pomaga w utrzymaniu w czystości.

Admus29
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2018, 11:16
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: Admus29 » 07 paź 2018, 11:36

Impregnacja - temat rzeka. Zajmujemy się hydrofobizacją przemysłową w tym zdarzają się kostki brukowe. Każdy temat traktujemy indywidualnie.

joahimmatuszak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 11 lis 2018, 22:56
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: joahimmatuszak » 26 lis 2018, 13:08

martynsss pisze:Myśmy z żoną testowali wieele różnych impregnatów i najbardziej na kostce creativ z bruk betu sprawdził nam się impregnat meba max. Kupowaliśmy go przez internet i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak dla nas rewelacyjny produkt. Polecamy do wszystkim którzy chą mieć dobrze zabezpieczoną kostkę. Zobaczcie sami na fotce.


Nie wiem jak u Państwa, ale u mnie jeśli chodzi o impregnaty, to bardzo dobrze spisują się te z serii C1.

joahimmatuszak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 11 lis 2018, 22:56
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: joahimmatuszak » 01 lut 2019, 0:15

Stan Bruk pisze:Witam,

Postaram się nieco doradzić i rozwiać Państwa wątpliwości w kwestii impregnacji kostki brukowej.
Zacznijmy od początku mojej przygody z kostką brukową czyli roku 2008. W tym czasie preparatów było niewiele i efekty impregnacji były znikome. Sam prywatnie dałem się naciągnąć na impregnat który stosowałem do betonowych elementów swojego ogrodzenia, po zastosowaniu którego efektem był brak efektu:) Szkoda czasu i pieniędzy na takie środki których nadal jest cała masa. Ostatnio zadzwonił do mnie klient który zastosował impregnat zakupiony w supermarkecie, rozczarowany brakiem efektu wyostrzającego kolor kostki, był to preparat który co prawda zabezpieczył kostkę przed wnikaniem wody ale nie poprawił jej wyglądu a klientowi najbardziej chodziło o poprawienie walorów wizualnych, niestety ten zabieg uniemożliwia już zastosowanie innego środka gdyż nie wniknie już w strukturę kostki. Także należy uważnie i świadomie stosować tego typu środki zwracając uwag na ich efekty. Na rynku można też znaleźć środki nadające kostce efekt "mokrej kostki" te preparaty z kolei nie zabezpieczają bruku. Impregnacja bruku staje się coraz bardziej popularna co pociąga za sobą wysyp tego typu środków na rynku. Chcę zwrócić Państwa uwagę na impregnat Deep Coat który po pierwsze wyostrza kolor, po drugie zabezpiecza kostkę tworząc powłokę chroniącą przed wnikaniem wody, olejów itp. ułatwia czyszczenie kostki oraz jest bezpieczny w stosowaniu. Niektóre środki tego typu trzeba chronić przed opadami do momentu całkowitego wyschnięci gdyż w przypadku deszczu zaraz po impregnacji na kostce pojawią się zacieki. W przypadku DeepCoat jedynie co nam grozi to ewentualne nałożenie drugiej warstwy preparatu, nie ma niebezpieczeństwa wymiany całej kostki na nową. Preparat nadaję się do kostki betonowej jak i kamieni naturalnych.


Życzę sukcesu w poszukiwaniach. Mam nadzieję, że zakończą się one sukcesem. Ja ze swojej strony mogę zarekomendować Impregnaty do kamienia C1.

outoorowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2017, 11:57
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: outoorowy » 11 kwie 2019, 9:30

Zgadzam się z przedmówcą, warto impregnować kostkę dobrymi profesjonalnymi preparatami. Przekonałem się na własnej skórze że te z supermarketów, do niczego się nie nadają. Znalazłem za to bardzo dobry produkt który impregnuje i poprawia kolorystykę kostki, można go używać na powierzchnie kostek brukowych i kamienne. EKSIL EI -11, naprawdę polecam, gdyż efekty są rewelacyjne.
https://centralstore.net/produkt/eksil- ... czlnikowy/
Obrazek

DariuSz33
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:10
Re: Kostka Brukowa - Impregnować czy nie?

autor: DariuSz33 » 05 cze 2019, 12:17

Będąc na etapie poszukiwań pięknych elementów do wykonania posadzki tarasu oraz okolic domu to ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić Ci Pozbruk u którego znajdziesz szeroki wybór modeli, wymiarów oraz co ważne każde rozwiązanie jest odpowiednio zabezpieczone m.in przed wnikaniem wilgoci oraz mrozem powłoka hydrofobową H-Plus bądź Nano.


Wróć do „Nawierzchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów

cron