Odkurzacz najlepszy dla domu

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

bracpha1983
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2017, 10:25
Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: bracpha1983 » 17 sty 2017, 10:32

Mieszkam w ruchliwej okolicy, przy dużej i bardzo ruchliwej ulicy po jednej stronie, pod drugiej mam dużo zieleni, ale też i przez to pyłków traw. Dodatkowo dwa psy o dość długiej sierści. Jak najlepiej wybrać odkurzacz, żebym nie musiała spędzać 5 godzin na odkurzaniu kanap, dywanów i podłogi? Ten kurz i farfocle szalejące po podłodze sa nie do wytrzymania! Nawet w łazience mam przysłowiowe "koty"!

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: karna » 08 maja 2017, 10:19

Ja mam odkurzacz Zelmera z końcówkami zbierającymi sierść, także z kanap. Jednak wiem, że jeśli chodzi o odkurzanie sierści, to ważny jest również worek.

Awatar użytkownika
Posejdon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:38
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: Posejdon » 25 mar 2019, 12:39

Wszystko zależy od tego, do czego potrzebujemy takiego odkurzacza. Ja osobiście polecam pomyśleć o jakimś urządzeniu specjalistycznym. Dzięki nim łatwo wybrać coś w sam raz dla siebie.

Galaretka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:54
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: Galaretka » 26 mar 2019, 13:00

Ja mam odkurzacz automatyczny i powiem, że w domu jednorodzinnym sprawdza się to znakomicie ;)

Awatar użytkownika
Serj
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 sie 2018, 17:10
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: Serj » 26 mar 2019, 17:23

Warto rozważyć zakup inteligentnego odrzuczacza, z takich tańszych polecanych ILife V55.
Problem odkurzania podłóg i dywanów masz z głowy, można pełną automatyzację pracy ustawić. Na kanapy niestety nie wjedzie... Ale to może lepiej :D
A jeśli chcesz pozostać przy standardowych odkurzaczach, szukaj czegoś z dużą mocą - te nowsze modele zostały mocno ograniczone dzięki nowych przepisom. Bardzo dobry jest THOMAS Perfect Air Animal Pure, o mocy 1700W, z filtrem wodnym, filtrem HEPA oraz możliwością zbierania płynów.
We're the day birds
Deciding to fly against the sky
Within our dreams, we all wake up
To kiss the ones who are born to die

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: Big09 » 27 mar 2019, 8:56

Z filtrem wodnym nie wszystkim odpowiadają. Najlepiej kup zwykły.

domcia
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2018, 11:38
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: domcia » 09 kwie 2019, 14:18

Ja jakiś czas temu kupiłam odkurzacz Elektrolux i jestem zadowolona, nawet dobrze zbiera sierść, nie sądziłam że da radę. Fakt muszę częściej zmieniać worki ale teraz to można kupic już bez problemu kupić worki do odkurzaczy Electrolux w necie. Bynajmniej widzę gdzie są taniej bo po co przepłacać jak jest okazja.

wiku33
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:27
Kontaktowanie:
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: wiku33 » 13 kwie 2019, 19:49

Zainwestuj w robota sprzątajacego, sa coraz lepsze i coraz tańsze. Nie polecę konkretnej marki, na radzie się za takim rozgladam.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: tulejka » 20 maja 2019, 8:39

Może to być jakieś rozwiązanie, choć raczej nie sprzątnie ono wszystkiego.

alutka89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:42
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: alutka89 » 06 sie 2019, 8:43

U nas świetnie się sprawdza automatyczna Roomba i7+, mapuje pomieszczenia, unika schodów, można ustawić wirtualną ścianę, by sprzątała na określonej przestrzeni.

gyzka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2017, 13:50
Re: Odkurzacz najlepszy dla domu

autor: gyzka » 08 gru 2020, 17:41

Moim zdaniem każdy powinien wybrać taki sprzęt, który odpowiada mu najbardziej. Teraz wybór jest naprawdę ogromny. Od odkurzaczy tradycyjnych poprzez pionowe a na robotach odkurzających kończąc. Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb. Wiadomo, że kurz zbiera się wszędzie, ale zastanawialiście się kiedyś skąd się bierze? Ja natrafiłam na artykuł w sieci "Skąd bierze się kurz w mieszkaniu?". Dobrze jest posiadać taką wiedzę.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Sogou web spider i 78 gości

Gotowe projekty domów