Ogrodzenie panelowe, najlepsze?

Jak założyć skalniak? Jakie wybrać podłoże, kamienie? Jakie wybrać rośliny? Jak go pielęgnować? A może poszukujesz oryginalnych gatunków roślin na skalniaki? Zajrzyj do tego działu.

Moderator: wika001

menuet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 21 lis 2015, 17:21
Ogrodzenie panelowe, najlepsze?

autor: menuet » 06 gru 2018, 14:01

Budując dom wiedziałam, ze w koncu przyjdzie taki moment w którym będę musiała wybrac odpowiednie ogrodzenie. Z wszystkich dostępnych opcji na rynku, mnie bardzo zastanawia czy panele ogrodzeniowe będą dobrym rozwiązaniem. Najlepiej było by gdyby podpowiedział mi ktos kto ma w tym temacie jakieś doświadczenie,

zlotykot
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Ogrodzenie panelowe, najlepsze?

autor: zlotykot » 08 gru 2018, 10:46

Uważam, że jest to kwestia indywidualna. Najróżniejsze ogrodzenia są obecnie dostępne na rynku, mi bardzo podobają się na przykład ogrodzenia łupane. Wydaje mi się, że są najbardziej eleganckie ze wszystkich innych ogrodzeń dostępnych w sklepach.

Ernst54V
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2019, 8:57
Re: Ogrodzenie panelowe, najlepsze?

autor: Ernst54V » 04 sty 2019, 9:22

Wydaje mi się że takie ogrodzenie to nie jest zbyt dobry pomysł.

wijka
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2017, 20:53
Re: Ogrodzenie panelowe, najlepsze?

autor: wijka » 21 lut 2019, 16:22

Myślę, że tak jak radzi jeden z poprzedników lepsze będzie ogrodzenie betonowe, łupane bądź modułowe. Zobacz sobie z Joniec mają ciekawe modele. Można dobrać przęsło, bramę, kolor. Panelowe jest tańsze pewnie ale osobiście do mnie nie przemawia.

dajwuu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2019, 13:19
Re: Ogrodzenie panelowe, najlepsze?

autor: dajwuu » 20 kwie 2019, 16:23

wijka pisze:Myślę, że tak jak radzi jeden z poprzedników lepsze będzie ogrodzenie betonowe, łupane bądź modułowe. Zobacz sobie z Joniec mają ciekawe modele. Można dobrać przęsło, bramę, kolor. Panelowe jest tańsze pewnie ale osobiście do mnie nie przemawia.


Ja mam betonowe i jestem zadowolony.. na początku miałem wiele obaw, ale już minęło ponad 7 lat i wszystko całe szczęście się trzyma.

Arowana14
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: Ogrodzenie panelowe, najlepsze?

autor: Arowana14 » 06 maja 2019, 12:40

Warto też rozważyć inne typy ogrodzeń. Nie wiem czy słyszałes o systemie bloków betonowych, które nie wymagają wmurowywania? Na stronie https://betblok.pl/bloki-i-bloczki-betonowe.html znajdziesz je oraz dokładny opis. Przede wszystkim, nie musisz martwić się o fundamenty, bo nie trzeba ich mieć. Jest to szybsza i zdecydowanie bardziej ekonomiczna metoda :)
BOB-BUDOWNICZY

vanneye
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:29
Re: Ogrodzenie panelowe, najlepsze?

autor: vanneye » 16 maja 2019, 13:50

Specjalnie poradziłem się mojego adwokata, Tomasza Dąbrowskiego, gdyż on świetnie zna się na ogrodzeniach (wiem, że może to brzmi nieco śmiesznie, ale no cóż). Powiedział, że to kwestia indywidualna, trzeba patrzeć na różne aspekty od gruntu na którym ma się znaleźć po kolor domu.
http://adwokatdabrowski-gliwice.eu


Wróć do „Skalniaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów