woda do basenu ze studni

Informacje na temat zakładania basenów ogrodowych i stawów kąpielowych. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę, jak zbudować basen i co zrobić, by woda była czysta? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: wika001

arecki_80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:41
Re: woda do basenu ze studni

autor: arecki_80 » 25 lut 2015, 15:52

Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie w domu zbiornika na wodę, albo na deszczówkę.

novitus10
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2015, 12:03
Re: woda do basenu ze studni

autor: novitus10 » 27 lut 2015, 12:18

Po prostu nalej ją najpierw do basenu, a później potraktuj odpowiednią chemią. A najlepiej to zadzwoń do firmy superpools z okolic Opola. Ja u nich brałem basen i dostałem instrukcję co w takich sytuacjach robić. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, a oni podpowiedzą.
To fragment ich instrukcji:
WODA JEST BRĄZOWA
Przyczyny:
Duża koncentracja żelaza albo manganu (zazwyczaj w wypadku wody ze studni).
Należy:
Skontrolować wartość pH i zawartośd aktywnego środka w wodzie i wyregulować, jeżeli jest to konieczne Przeprowadzić koagulację. Dodać środek glonobójczy. Zwiększyć cykl filtracyjny.

halina46
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2015, 11:59
Re: woda do basenu ze studni

autor: halina46 » 20 mar 2015, 14:26

Taka woda szybko skiśnie. No chyba że dodasz chloru to może cos z tego będzie.

matiszati
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 16 lut 2015, 12:13
Kontaktowanie:
Re: woda do basenu ze studni

autor: matiszati » 09 maja 2015, 8:41

Dokładnie. Ta woda jest jednak dzika pod każdym względem. Mnie przyłapał facet podczas gdy odwiedziła mnie kontrola stanu technicznego budynku i podpowiedział, że to nie wypali z tą wodą.

dobrev
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2015, 9:50
Kontaktowanie:
Re: woda do basenu ze studni

autor: dobrev » 11 maja 2015, 10:02

może najpierw powinieneś przebadać tą wodę zanim wlejesz ją do basenu? w końcu nigdy nie wiadomo co w niej jest. więc trochę strach z niej korzystać.

Made123
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2015, 17:45
Re: woda do basenu ze studni

autor: Made123 » 30 maja 2015, 17:56

Zdecydowanie lepiej wcześniej przebadać wodę. Po co ryzykować.

Damian333
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:42
Re: woda do basenu ze studni

autor: Damian333 » 21 lut 2019, 10:35

Tam baseny w ogrodzie Wam potrzebne... odkąd jakiś czas temu zaczalem z moim synem smigac na basen i zapisalem go na plywanie zeby go nauczyli plywac to nie ma dnia zeby sie nie pytal kiedy idziemy. W basenie na ogrodzie to niemowlaka mozna wsadzic zeby sie moczyl, ale mlody kilkuletni chlopak to musi poplywac :D

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: woda do basenu ze studni

autor: Domores » 21 cze 2021, 10:09

Każda woda którą nalejecie do basenu musi być filtrowana im będzie ona czystsza tym szybciej można będzie z takiego basenu korzystać. Trzeba pamiętać że im większa pojemność basenu tym filtr powinien być wydajniejszy i tu warto zaopatrzyć się w filtry pisakowe które są znacznie lepsze, wydajniejsze od papierowych.

Oczywiście jeżeli mamy dobrą wodę we własnej studni to również możemy nią zalać basen. Tu jednak trzeba pamiętać żeby uważać na przegrzanie silnika pompy hydroforowej i co jakiś czas robić przerwy.


Wróć do „Baseny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości

Gotowe projekty domów