Jak ciąć żywopłot

Nie wiesz na jaki żywopłot się zdecydować? Jakie rośliny i wybrać i kiedy je posadzić? Tutaj znajdziesz informacje dotyczące rodzajów żywopłotów, krzewów liściastych i iglastych najlepszych na żywopłoty, porady na temat ich sadzenia, przycinania i pielęgnacji.

Moderator: wika001

TalerzyNieTlucze123
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2019, 9:26
Jak ciąć żywopłot

autor: TalerzyNieTlucze123 » 21 sty 2019, 8:40

Witam, chce się dowiedzieć jak Waszym zdaniem lepiej ścinać żywopłot,
Za pomocą nożyc, powoli i dokładnie, czy też za pomocą piły do żywopłotów? Ostatnio ktoś mi powiedział że przez ścinanie piłą skracam ich długowieczność.
Dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
sekretna ogrodniczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 01 lut 2019, 9:50
Re: Jak ciąć żywopłot

autor: sekretna ogrodniczka » 01 lut 2019, 13:26

Wszystko zależy jak chcesz ciąć żywopłot? Jeśli przycinane mają być pojedyncze pędy lub gałązki to lepiej do tego użyć nożyc. Jeśli natomiast tniesz szpaler to dobrze jest zrobić to za pomocą piły do żywopłotów. Będzie szybciej i równo (np. można wyznaczyć wysokość za pomocą sznurka). Warto pamiętać, że iglaki tnie się najpóźniej do k. VIII żeby mogły się przygotować do zimy. Nigdy nie spotkałam się z informacją, że cięcie żywopłotu piłą skraca jego żywotność.

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: Jak ciąć żywopłot

autor: farah557 » 20 mar 2020, 12:30

A czego używacie do przycinania żywopłotu? Ja mam jakiś sekator, ale nie jest on przystosowany do cięcia twardszych gałązek. Szukałam w sieci jakiegoś dobrego sklepu.
Doradzicie, co warte jest uwagi?

elusia617
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2020, 11:28
Kontaktowanie:
Re: Jak ciąć żywopłot

autor: elusia617 » 06 kwie 2020, 17:40

Dla żywopłotu to bez różnicy czym utniesz, raczej starsze (większe) żywopłoty tnie się piłą żeby czas zaoszczędzić.

annamaslowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwie 2020, 9:06
Re: Jak ciąć żywopłot

autor: annamaslowska » 21 kwie 2020, 17:19

TalerzyNieTlucze123 pisze:Witam, chce się dowiedzieć jak Waszym zdaniem lepiej ścinać żywopłot,
Za pomocą nożyc, powoli i dokładnie, czy też za pomocą piły do żywopłotów? Ostatnio ktoś mi powiedział że przez ścinanie piłą skracam ich długowieczność.
Dziękuje za pomoc.



piła szarpie lepiej używać recznych ale trzeba tez się napracować

KarolZ1985
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2020, 13:33
Re: Jak ciąć żywopłot

autor: KarolZ1985 » 22 lip 2020, 12:13

Ja mam bardzo ładny żywopłot, który kupiłem w tej szkółce krzewów ozdobnych. Zamierzam w przyszłości zakupić kilka tujek i pewnie wybiorę się do nich .

Mediss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:39
Re: Jak ciąć żywopłot

autor: Mediss » 22 mar 2021, 20:25

Ja mam nożyce do żywopłotu Einhell 3403360 GC-EH 5550 i dobrze mi służą. Są lekkie, funkcjonalne, mają wygodną rękojeść, także nie meczę się specjalnie używając ich. Sprawdźcie sobie Einhell Polska, mają dużo solidnych narzędzi, przydatnych do prac ogrodowych.


Wróć do „Żywopłoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów