Problematyczna kuna

Zastanawiasz się jak ogrodzić swoją działkę czy ogród? Które ogrodzenie spełni Twoje wymagania i dodatkowo będzie elementem dekoracyjnym ogrodu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: wika001

dometro
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2017, 13:07
Problematyczna kuna

autor: dometro » 13 paź 2017, 8:33

Witajcie,
piszę do was z kolejnym pytaniem. Tym razem chodzi o kunę. Po pierwsze straty w kurach a teraz zaczęła dobierać się do poddasza. Myślałem, że mój pies rozwiążę problem, ale nie daje rady :D . Pomyślałem, aby założyć pastuch na rynnach bo tamtędy jest jedyna droga, którą kuna może pokonywać w drodze na moje poddasze. Zakładałem kostki WC, ponoć odstraszają zapachem, ale niezbyt się to u mnie sprawdziło. Znalazłem taki zestaw - Pastuch elektryczny na kuny mocowany na budynku na rynnach.
Tylko musiałbym dokupić dodatkowe obejmy do rury i tutaj pojawia się pytanie, czy taki zestaw się sprawdzi, czy lepiej wybrać jakis mocniejszy elektryzator

mart.osiek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:36
Re: Problematyczna kuna

autor: mart.osiek » 27 maja 2018, 9:57

Ja ogólnie na większość zwierząt stosuję siatki. Po prostu ogradzam najważniejsze rośliny na tyle drobną siatką żeby zwierzęta nie przechodziły przez nią. Obecnie korzystam z siatki z fulo.pl i jestem zadowolona

Grodzimy_com
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 22 sie 2018, 7:46
Re: Problematyczna kuna

autor: Grodzimy_com » 18 wrz 2018, 16:53

W tym przypadku chyba najbardziej praktycznym i najszybszym sposobem byłoby wzmocnienie ogrodzenia siatkom lub czymś, co na pewno uniemożliwiłoby zwierzęciu przedostanie się na nasze terytorium.

budującakobieta
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Problematyczna kuna

autor: budującakobieta » 29 lis 2018, 15:18

U mnie pan z odstraszania kun załatwił problem. Kuna dobrała się do samochodu. Nie warto oszczędzać, oj nie warto :cry:

julmet
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2017, 6:48
Re: Problematyczna kuna

autor: julmet » 16 sty 2019, 11:30

Samo wzmocnienie ogrodzenia to jedna spraw ai na pewno tego typu siatka zda egzamin w przypadku drzewek,natomiast zastanów się też czy nie zainwestować w pułapkę na kuny, z tego co wiem jest ona dosyć skuteczna.

MieSZk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2019, 15:09
Re: Problematyczna kuna

autor: MieSZk » 16 sty 2019, 12:45

Z tego co sie orientuje na rynku są tez specjalne urzadzenia które poprzez emisje fal dźwiękowych na różnych częstotliwościach, odstraszają zwierzęta.

piskorski
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2019, 18:02
Re: Problematyczna kuna

autor: piskorski » 23 lip 2019, 18:07

też muszę kupić takie coś

julitek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:36
Re: Problematyczna kuna

autor: julitek » 29 lip 2019, 14:10

Tak, ja mam takie ultradzwiekowe odstraszacze zwierzat i mimo że kuny u nas na osiedlu nie widziałam to jednak mechanik radził żebym kupiła taki odstraszacz bo miał kilka przypadków pogryzienia przewodów w samochodzie przez jakieś zwierzęta.

alutka89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:42
Re: Problematyczna kuna

autor: alutka89 » 09 sty 2020, 11:04

A coś bez dźwięku, taniego i żeby nie śmierdziało?

sebastianoEm
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 11 paź 2017, 18:10
Re: Problematyczna kuna

autor: sebastianoEm » 15 sty 2020, 14:35

Najtańszy i najmniej inwazyjny odstraszać to Kunagone. Kupuje się specjalne woreczki z mieszanką sierści psów i układa tam gdzie przychodzą kuny. Dla człowieka ten zapach nie jest drażniący, ale dla kun tak więc omijają to miejsce szerokim łukiem i dobrze.

qwert
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2019, 21:52
Re: Problematyczna kuna

autor: qwert » 16 sty 2020, 17:04

Wypsikałem pod maską silikonem w spreyu, do smarowania gumy.
Jest zabezpieczone i kuny nie lubią tego smaku. Koszt 7 zł w motoryzacyjnym. :D

zgredek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 17 lip 2020, 13:42
Re: Problematyczna kuna

autor: zgredek » 25 paź 2020, 10:24

Podbijam temat bo sezon w pełni a przynajmniej u mnie panoszy się tego ogrom :/ Poleci ktoś jakiś dobry odstraszacz dzikich zwierząt?

77Kamilos77
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2021, 13:22
Re: Problematyczna kuna

autor: 77Kamilos77 » 16 lut 2021, 13:31

Ja użerałem się akurat nie z kunami, ale z dzikami i rozumiem twój ból. Mi doszczętnie zniszczyły moją posesję :evil: . Jedyny pomysł jaki przychodzi do głowy, aby ci zaproponować, to ten, który sam wykorzystałem. Poszukaj pastuchy elektryczne, u mnie super się sprawdziły. :) :)

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Problematyczna kuna

autor: Domores » 18 lut 2021, 10:41

Kuny najczęściej na poddasze dostają się po rynnach, po elewacji między nią a rynną. Jak już się zadomowi na poddaszu będzie bardzo ciężko ją wygonić. Można rynny posmarować czymś śliskim. To powinno załatwić sprawę. Ja kiedyś ze znajomą potraktowałyśmy u niej rynny takim silikonem na całej wysokości i problem zniknął bo rozbiły się bardzo śliskie i do tego miały zapach który dosyć długo utrzymywał się po posmarowaniu.

miya
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2022, 10:01
Re: Problematyczna kuna

autor: miya » 13 sty 2022, 10:13

Kuna jest zdecydowanie szkodliwym zwierzęciem w naszym ogrodzie. Na rozluźnienie polecam spróbować poczytać o bardziej przyjaznych stworzonkach w naszym ogrodzie. Miłego dnia


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów