Nawozy długodziałąjące

Profesjonalne nawozy przeznaczone dla roślin domowych i ogrodowych. Szeroka gama nawozów płynnych, nawozów granulowanych, tabletek nawozowych. Dział poświęcony poradom, jak i kiedy stosować nawozy, jak rozwiązywać problemy z prawidłowym nawożeniem roślin.
mójogródek11
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2012, 11:15
Lokalizacja: Warszawa
Nawozy długodziałąjące

autor: mójogródek11 » 06 lut 2012, 11:24

Proszę o informację na temat nawozów długodziałających?
mójogródek11

Flora01
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:49
Lokalizacja: Olkusz
Kontaktowanie:
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: Flora01 » 10 lut 2012, 11:43

Alternatywą dla nawozów szybko przyswajalnych są długo działające nawozy granulowane o spowolnionym uwalnianiu składników pokarmowych

Proporcje oraz dostępność składników pokarmowych w nawozach HORTIFORM, dobrane są w sposób umożliwiający stopniowe uwalnianie się ich do roztworu glebowego, co zapewnia prawidłowe odżywianie roślin w całym okresie wegetacyjnym. Spowolniona formuła nawozu zapobiega stratom składników pokarmowych w wyniku wymywania.

Znaczna część azotu w nawozach HORTIFORM występuje w postaci UREAFORMU - jest to tzw. azot spowolniony. Szybkość jego uwalniania uzależniona jest od wielkości cząstki związku chemicznego (długości łańcucha) oraz wilgotności i temperatury gleby. Czas uwalniania azotu z ureaformu to okres 1-6 miesięcy.

Długotrwałe działanie pozostałych składników pokarmowych zostało uzyskane dzięki wykorzystaniu naturalnych minerałów, będących źródłem potasu, oraz zastosowaniu naturalnych kopalin uwalniających stopniowo dostępne dla roślin formy fosforu i magnezu. Mechanizm działania nawozu jest ściśle związany z funkcjonowaniem złożonego żyjącego układu, jakim jest gleba.

Stosowanie nawozów HORTIFORM pozwala zmniejszyć częstotliwość nawożenia, co zmniejsza ogólny koszt pielęgnacji roślin
Obrazek

adamport
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2017, 9:39
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: adamport » 05 gru 2017, 10:38

Najdłużej działają te naturalne.

paluch686
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2016, 13:26
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: paluch686 » 28 cze 2018, 7:57

Musisz być bardzo uważny przy wyborze nawozu długodziałającego, wiele nawozów ma słaby skład i nie działąją tak jak powinny. Potem producent się odwraca mówiąc, że się nie zastosowałeś do wskazówek stosowania...
Ja ostatnio miałem taką sytuację z Agrecolem :/ już nic więcej od nich nie kupię. Ostatnio używam nawozów marki Target i bardzo je polecam, możesz sprawdzić na sklepdlaogrodu.pl

krystian44
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 lut 2018, 12:40
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: krystian44 » 12 wrz 2018, 8:02

Szukasz nawozów fosforowych, azotowych lub wapniowych? Sprawdź firmę Peperol to zakład prowadzący sprzedaż nawozów do wszystkich rodzajów upraw. Cechują nas przede wszystkim konkurencyjne ceny, wysoka jakość oraz szybka dostawa nawozów.

alaalicja
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 08 cze 2018, 14:05
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: alaalicja » 05 sty 2019, 13:20

a czy przewozy specjalistyczne muszą być angażowane w przetransportowanie takowych nawozów. Mam sporo ziemi, które chciałabym użyźnić ale nie wiem czy można to zrobić po prostu zwykłą ciężarówką ?

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: Domores » 06 sty 2019, 21:21

Nie zawsze nawozy długo działające będą dobrym rozwiązaniem trzeba je stosować z umiarem ponieważ przenawożenie może okazać się dla roślin groźniejsze niż brak zasilania. Jak prawidłowo nawozić rośliny? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule: Nawożenie roślin doniczkowych

OgrodowePole
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2019, 13:50
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: OgrodowePole » 29 sty 2019, 12:04

Domores pisze:Nie zawsze nawozy długo działające będą dobrym rozwiązaniem trzeba je stosować z umiarem ponieważ przenawożenie może okazać się dla roślin groźniejsze niż brak zasilania. [/url]



Całkowicie się z tym zgadzam! Na własnym przykładzie się o tym przekonałem. Moi znajomi również. Człowiek myślał, że im więcej tym lepiej i sprawniej wszystko pójdzie. No ale cierpliwość również popłaca. :)

majawogrodzie
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:25
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: majawogrodzie » 24 mar 2019, 14:33

Ja właśnie wszystkie nawozy, które mi są potrzebne do produkcji rolnej kupuję w Agreko i to jest naprawdę fajne rozwiązanie. Nawozy skuteczne, łatwe w użyciu, ogólnie bym je określiła mianem bezproblemowych

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: Big09 » 04 kwie 2019, 14:24

Opłaca sie takie stosować?

kazik37878
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2019, 12:46
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: kazik37878 » 05 kwie 2019, 12:56

Sam poczekam jak w tym wątku wypowiedzą się jacyś specjaliści.Jestem bardzo ciekawy kiedy to wreszcie będzie.

holladotta
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 2016, 8:23
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: holladotta » 18 kwie 2019, 11:39

Cześć,
polecacie nawozy dolistne?
Zastanawiam się nad zakupem ale opinie są różne.

JanStorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2019, 15:57
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: JanStorczyk » 27 cze 2019, 11:08

Ja nie ufam nawozom długodziałającym... Wolę już regularnie samemu nawozić, niż zostawiać to wszystko w rękach jakiegoś składu chemicznego...

barbulena90
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2019, 12:01
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: barbulena90 » 05 sie 2019, 12:06

Ja wszystkie nawozy, które stosuje zakupuje w Ampol-merol. Są w atrakcyjnych cenach, są świetnym rozwiązaniem i są dla moich upraw bezproblemowe. Polecam te naturalne, działają najdłużej.

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: Nawozy długodziałąjące

autor: farah557 » 12 sie 2019, 13:39

Uważam, że warto zainwestować w te nawozy długodziałające ale tylko do trawników i roślin ozdobnych. Nigdy nie do warzyw i owoców.


Wróć do „Nawozy dla domu i ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów

cron