Budowa oczyszczalni ścieków

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

gabi0
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2014, 21:50
Budowa oczyszczalni ścieków

autor: gabi0 » 03 kwie 2014, 10:12

Witam poradźcie mi w temacie , nosimy się z zamiarem budowy oczyszczalni ścieków ,czy ktoś już taką oczyszczalnię posiada jakie są koszty ,czy są jakieś dotacje od państwa.Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie się orjetować.

dagaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwie 2014, 10:16
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: dagaw » 03 kwie 2014, 10:29

Z tego co słyszałamoczyszczania przydomowa na dzień dzisiejszy to opłacalna inwestycja ,częściowo koszty są zwracane ale z czasem mając taką oczyszczalnie zaczynamy oszczędzać ,choćby na wywozie nieczystości .

Awatar użytkownika
Nova23
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 13 maja 2014, 14:46
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: Nova23 » 13 maja 2014, 15:04

oczyszczalnia ścieków jest to bardzo fajna sprawa i można przy tym pomóc środowisku:) na stronie http://www.ekopan.pl/ tam jest więcej informacji dotyczących oczyszczalni naturalnych :)

Rogers
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: Rogers » 23 maja 2014, 9:12

Ogólnie jeśli ktoś ma wybór szambo, a oczyszczalnia to bym się raczej długo nie zastanawiał. Sami u siebie cały czas myślimy nad budową, ale jeszcze mamy troszkę czasu na podjęcie decyzji. Co do kosztów to dość indywidualna sprawa więc ciężko powiedzieć nie znając realiów.
Wstępnie jesteśmy umówieni z przedstawicielami firmy Aqua Clear to co nam się akurat podoba to, że większość formalności z papierami firma bierze na siebie, bo będzie potrzebne znowu pozwolenie na budowę, nonsens w tym kraju.

Ogólnie dotację też co jakiś czas na takie inwestycję się pojawiają, ale to też warto pytać w takich firmach.

jasio112
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2014, 12:00
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: jasio112 » 27 cze 2014, 15:11

Ja osobiście rozpocząłem budowę takowej przydomowej oczyszczalni ścieków w firmie Ekohouse :)
Także fajna sprawa... firma sporo mi pomaga :)
Można uzyskać dofinansowanie jeśli akurat urząd ma budżet na takie coś u Ciebie ... musisz pochodzić po urzędach gminy itp i popytać :)

Awatar użytkownika
bestio
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, 12:23
Lokalizacja: Limanowa
Kontaktowanie:
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: bestio » 30 cze 2014, 12:27

fajnie jest mieć i swoją wodę i do tego oczyszczalnie :)

cynamonowymuffinek
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2014, 9:30
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: cynamonowymuffinek » 07 gru 2014, 23:16

oczyszczalnia jest opłacalna, ale pod warunkiem, że człowiek wie jak podejść do całej inwestycji. niektórzy są zaskoczeni początkowymi kosztami, ale to przecież wszystko się zwraca z czasem... wiem, bo sama mam oczyszczalnię od http://oczyszczalnieprzydomoweadah.pl/ i mimo wszelkich wątpliwości jakie miałam na początku to teraz absolutnie nie żałuje decyzji

LejdiSI
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2015, 13:20
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: LejdiSI » 25 lut 2015, 0:53

Moim zdaniem warto zainwestować. Mój Brat zrobił taką oczyszczalnie z magazynu, a rzeczy z magazayny powierzył http://www.kangu24.com/ i jest bardzo zadowolony.

urzędnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2016, 9:45
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: urzędnik » 28 gru 2018, 14:59

Jak przeprowadzasz budowę to warto będzie sie zainteresować ofertą jaką są przeglądy budowlane warszawa takie przeglądy budowlane w przypadku budowy oczyszczalni ścieków to bardzo dobry sposób na uniknięcie możliwych błędów.

leniwy13
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 31 mar 2018, 19:07
Re: Budowa oczyszczalni ścieków

autor: leniwy13 » 05 sty 2019, 21:33

Podczas budowy na pewno przyda Ci się niwelator topcon taki niwelator topcon pomoże Ci w obliczaniu terenu, równaniu nawierzchni jak i sprawdzaniu cały czas czy wszystko idzie tak jak iść powinno. Warto go mieć a nie kosztuje fortunę.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 103 gości

Gotowe projekty domów