Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
andrzejkwiatek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 23 cze 2016, 9:01
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: andrzejkwiatek » 07 lip 2016, 9:15

U siebie możesz, ale skromnie. Na większe lepiej zabrać pociechę na publiczny.

beweente
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2016, 10:21
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: beweente » 07 lip 2016, 10:45

Plac zabaw bez dwóch zdań.

Mikołaj89
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:07
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: Mikołaj89 » 04 sie 2016, 13:10

Ja jestem zwolennikiem fajności, czyli instalowania zabawek odpowiednich do wieku dziecka oraz takich, którymi się zainteresują - nie ma co na siłę pchać dziecku czegość czego po prostu zwyczajnie nie lubi. Inspirowałem się ostatnio tym artykułem http://www.mieszkaniezpomyslem.pl/porady/zakupy-zestawienia-produktow/1949-zabawki-ogrodowe-7-pomyslow-na-stworzenie-przydomowego-placu-zabaw i myśle że można znaleść tam coś odpowiedniego dla dzieci w każdym wieku

Andreas45
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 11 lut 2016, 14:50
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: Andreas45 » 04 sie 2016, 14:26

Moim zdaniem to dobry pomysl. Przynajmniej można je mieć cały czas na oku. Mój sąsiad zrobił niedawno super domek dla dzieci całkiem samodzielnie.

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: karna » 18 sie 2016, 8:13

No to super! Jak ma takie zdolności, to się chwali. Mój mąż niestety nie za bardzo... Na szczęście na stronie: http://www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/ogrodowe kupić można gotowe domki, zjeżdżalnie i piaskownice, a nawet - gotowe place zabaw. Ceny nie są wysokie, a dostawa - bezpłatna.

rudzik
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2016, 22:21
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: rudzik » 18 sie 2016, 22:54

Świetna sprawa. Można relaksować się, mając dzieci stale na oku. Nasze dzieciaki, oprócz tradycyjnego placu zabaw, na przyszły rok dostaną też od nas mały domek :) Mamy na działce murowany składzik, który od lat sto nieużywany. Planujemy go odnowić, położyć płytki, na ścianach namalujemy coś śmiesznego lub rzucimy fototapetę http://sklep.foteks.pl/7-fototapety-dla-dzieci , kupimy podstawowe meble i wpuścimy dzieciaki. Fajne rozwiązania na spotkania z kolegami i zabawy w czasie deszczu. Zawsze to lepsza rozrywka niż siedzenie w domu!

rudzik
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2016, 22:21
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: rudzik » 18 sie 2016, 22:54

rudzik pisze:Świetna sprawa. Można relaksować się, mając dzieci stale na oku. Nasze dzieciaki, oprócz tradycyjnego placu zabaw, na przyszły rok dostaną też od nas mały domek :) Mamy na działce murowany składzik, który od lat stoi nieużywany. Planujemy go odnowić, położyć płytki, na ścianach namalujemy coś śmiesznego lub rzucimy fototapetę http://sklep.foteks.pl/7-fototapety-dla-dzieci , kupimy podstawowe meble i wpuścimy dzieciaki. Fajne rozwiązania na spotkania z kolegami i zabawy w czasie deszczu. Zawsze to lepsza rozrywka niż siedzenie w domu!

Lila13
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2014, 15:43
Kontaktowanie:
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: Lila13 » 30 sie 2016, 8:50

Z mężem też się zastanawiamy nad tym rozwiązaniem jakim jest plac zabaw w ogrodzie. Dziecko się wybiega, a ja będę mogła obserwować je przez okno lub się z nim pobawić. Na razie zastanawiamy się nad wyborem firmy. Znaleźliśmy http://spil.pl/ ale przejrzymy też Wasze propozycje.
Pokój bez książek to jak ciało bez duszy.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: Big09 » 02 lis 2016, 11:08

Wybór jest tak duży, że nie ma problemu poza finansowym. Basen, piaskownica, huśtawka to minimum.

KwietnikPolny81
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2016, 13:06
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: KwietnikPolny81 » 02 lis 2016, 11:52

U kuzyna jest w ogrodzie przydomowym taki mini-placyk i jak dla mnie to super opcja. Jest zjeżdżalnia, dwie huśtawki, drabinka. Niby nie tak wiele, ale dla dzieciaków to mega frajda. Tym bardziej, że to osiedle domów jednorodzinnych i generalnie nie ma w pobliżu ogólnodostępnego placu zabaw - także z uwagi na gęstą zabudowę. I łatwo zauważyć, że wiele osób stara się właśnie przy domu jakąś przestrzeń dla maluchów przygotować. Z tego co kojarzę on kupił gotowe elementy do złożenia, ale niektórzy bawią się w samodzielną budowę - jeśli czas i umiejętności pozwalają.

qerogola336a
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:20
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: qerogola336a » 17 lis 2016, 15:48

Ja właśnie grzebie w necie w poszukiwaniu czegos ciekawego i nie mogę znaleźć nic ciekawego

ogrodek
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 06 sie 2018, 19:06
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: ogrodek » 18 gru 2018, 17:50

Wasze dzieci lubia sport i zabawe? Jesli tak, to moze szkółka piłkarska warszawa bedzie dobrym pomyslem. Mozna zapisac dziecko na takie zajecia i na nich dziecko bedzie trenowac pilke nozna. To swietna rozrywka i zabawa dla chlopcow.

Tadeusz Nowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2018, 10:37
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: Tadeusz Nowak » 20 gru 2018, 12:07

qerogola336a pisze:Ja właśnie grzebie w necie w poszukiwaniu czegos ciekawego i nie mogę znaleźć nic ciekawego


Najlepiej skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie, osobiście polecam http://www.hadika.pl/oferta/. Zajmują się nie tylko zakładaniem ogrodów, ale też aranżacją takich przestrzeni jak dachy czy też balkony.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: gardenrun » 21 gru 2018, 14:31

Trzeba rozplanowanie takiego placu porządnie przemyśleć.

BioArt
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2018, 13:06
Re: Ogród dla dzieci czyli plac zabaw w ogrodzie

autor: BioArt » 27 gru 2018, 11:03

Urządzenie placu zabaw dla dzieci wymaga dobrego planowania przestrzeni. Przede wszystkim warto wybrać profil takiego placu - czy ma być przeznaczony dla młodszych czy dla starszych dzieci.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 128 gości

Gotowe projekty domów