A do bramy przesuwnej?

Rodzaje bram ogrodowych ? ich wady i zalety. Podpowiedzi jak wybrać najlepszą bramę do ogrodu i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Rozwiązania dotyczące montażu bram i ich sprawnego funkcjonowania.

Moderator: wika001

JanekC
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
A do bramy przesuwnej?

autor: JanekC » 21 cze 2018, 16:54

Są tematy na temat napędów do bram garażowych, bram skrzydłowych, a w takim razie komu można zaufać w dziedzinie bram przesuwnych? Mowa o przydomowych bramach, które nie mają nie wiadomo jakiej masy ani wielkości. I coś w sensownej cenie? Zapraszam do dyskusji. :)

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: mirrek » 29 cze 2018, 19:31

Według mnie na przeciętny napęd do bramy na szynie trzeba wyłożyć coś pomiędzy 2 -2,5 tys zł. Mniej nie ma sensu, a to z uwagi na to, że można zawieść się już po kilku latach od zakupu. W przypadku takich urządzeń jednak liczymy na to, że będzie można użytkować przez wiele lat. No i na dobre słowo: da się w dzisiejszych czasach wciąż kupić taki napęd.

JanekC
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: JanekC » 30 cze 2018, 17:59

Czyli pozostają standardowe marki.
Zastanawiam się nad BFT Deimos.
Jeszcze nie wiem, może się rozejrzę tez po innych.
Skusiło mnie jednak wyposażenie i jednak też nie taka wysoka cena.
Pomyślę jeszcze przez tydzień, popatrzę w necie na te napędy.

Ogradzamy1
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:33
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: Ogradzamy1 » 23 sie 2018, 15:41

W przypadku bram przesuwanych serdecznie zapraszam do nas, chętnie pomożemy w tej sprawie, gdyż zajmujemy się tym od wielu lat.

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: mirrek » 31 paź 2018, 13:56

BFT Deimos jest super. I opłacalny mocno w najwyższej wersji. Dorzucasz pareset zł i masz dodatki typu ograniczniki magnetyczne i jeszcze więcej zapasu mocy. Nie wiem jakie parametry ma brama pod którą kupujesz napęd, ale może ten zapas być użyteczny.

skoczekskoczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:11
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: skoczekskoczek » 30 lis 2018, 11:46

Też jestem zdania, że warto dopłacić. Dzięki temu będzie zapewniony duży komfort. Siłownik warto aby był dopasowany mocą do wielkości bramy oraz jej cieżaru

miłośniczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2018, 17:46
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: miłośniczka » 08 mar 2019, 22:58

I jak Wam się spisują te bramy przesuwne? Zastanawiam się nad ich zakupem, a jeśli nie, to może doinwestuję w taką bramę fancyfence.pl. To w końcu element chowany w ziemię, więc nie będę musiała go odśnieżać, a i bezpieczeństwo będzie zachowane. Podoba mi się również to, że możliwe jest zamontowanie niewidzialnej furtki. Nie wiem, na co się zdecyduję, może doradzicie?

skoczekskoczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:11
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: skoczekskoczek » 30 kwie 2019, 11:14

Do bramy musi być dobrany siłownik o odpowiedniej mocy. W przeciwnym razie brama nie będzie funkcjonować tak, jak powinna. Tu wyżej wspomniany napęd BFT sobie spokojnie poradzi

mirek333
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2019, 7:02
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: mirek333 » 06 maja 2019, 7:09

Ostatnio coś bardzo dobrego znalazłem do mojej bramy.Z tego powodu naprawdę byłem bardzo zadowolonym człowiekiem.

budującakobieta
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: budującakobieta » 16 lip 2019, 11:57

Ja mam kilka lat dwie bramy przesuwne, w których zamontowana jest włoska Beninca. Polecam - chodzą bez żadnych awarii. Otwierane i zamykane kilka razy w ciągu dnia, jak to w domu jednorodzinnym. Napęd montowała i dobierała mi firma Rakstal spod Krakowa. Bramę też robili.

Azamag
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2015, 19:54
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: Azamag » 26 lis 2019, 20:21

Ja się kompletnie nie dziwię, że napędy beninca chodzą Ci po kilka lat ;) I pewnie drugie tyle jeszcze bezawaryjnie podziałają. A z ciekawości który model masz? A właściwie modele, bo dwie bramy. Coś z Bulla czy wyższa seria?

btoonus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2020, 23:46
Re: A do bramy przesuwnej?

autor: btoonus » 28 sie 2020, 0:18

Czy ktoś wie jaki producent bram jest najlepszy? A gdzie pozyskać np. beton?


Wróć do „Bramy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów