TERMINARZ PRAC jesiennych w ogrodzie

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

maciekh1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 28 cze 2018, 9:29
Kontaktowanie:
TERMINARZ PRAC jesiennych w ogrodzie

autor: maciekh1 » 20 wrz 2018, 11:57

TERMINARZ PRAC jesiennych w ogrodzie

Jakby ktoś potrzebował
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 13:37 przez maciekh1, łącznie zmieniany 2 razy.

Kusza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Re: TERMINARZ PRAC jesiennych w ogrodzie

autor: Kusza » 24 wrz 2018, 9:26

Jesień to tradycyjny czas porządków w ogrodzie, a gorące i suche lato sprawiło, że nadchodzi wcześniej niż zwykle. Trzeba pamiętać o ważnych pracach do wykonania w ogrodzie w tym czasie. Warto przeczytać artykuł "Jesienne porządki w ogrodzie"

maciekh1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 28 cze 2018, 9:29
Kontaktowanie:
Re: TERMINARZ PRAC jesiennych w ogrodzie

autor: maciekh1 » 25 wrz 2018, 14:23

wrzuc tu jakies info

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: TERMINARZ PRAC jesiennych w ogrodzie

autor: mikk » 26 wrz 2018, 12:48

Plan prac do wykonania we wrześniu, październiku i późną jesienią jest pokaźny :).
W tym czasie trzeba zadbać: o zbiór plonów, przesadzenie i rozsadzanie roślin (bylin, drzew, krzewów), wykopanie cebul, które w gruncie nie przetrwają zimy, koszenie trawnika i przygotowanie go do zimy oraz wiele innych. Terminy i czynności znajdziecie w poradniku: "Jesień w ogrodzie - plan prac ogrodowych na jesień"
Budowanie twórcze jest :)

nornik
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2018, 12:55
Re: TERMINARZ PRAC jesiennych w ogrodzie

autor: nornik » 26 wrz 2018, 13:09

O, super, że ktoś wrzucił tu rozpiskę prac ogrodowych, bo zawsze zapominam coś zrobić, a potem chodzę i się zastanawiam, o czym to ja zapomniałem. Wydawało mi się, że dosyć sporo już zdołałem zrobić, ale wg tej listy wychodzi na to, że przede mną jeszcze przycinanie żywopłotu, drzewek w sadzie i moje znienawidzone zajęcie, czyli... grabienie liści :( Już widzę, że zaczyna ich spadać coraz więcej, więc muszę się wyrobić z przycinaniem, by być na to gotowy.

maciekh1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 28 cze 2018, 9:29
Kontaktowanie:
Re: TERMINARZ PRAC jesiennych w ogrodzie

autor: maciekh1 » 26 wrz 2018, 13:38

liscie mozesz sobie wciagnac takim odkurzaczem ogrodowym do lisci z rozdrabniaczem i workiem bardzo wygodne urzadzenie, albo wertykulator tez zbiera smieci z trawnika


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów