Nawożenie wiosenne

Profesjonalne nawozy przeznaczone dla roślin domowych i ogrodowych. Szeroka gama nawozów płynnych, nawozów granulowanych, tabletek nawozowych. Dział poświęcony poradom, jak i kiedy stosować nawozy, jak rozwiązywać problemy z prawidłowym nawożeniem roślin.
Flora01
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:49
Lokalizacja: Olkusz
Kontaktowanie:
Nawożenie wiosenne

autor: Flora01 » 11 kwie 2012, 11:09

Nawożenie jest niezbędnym elementem wiosennej pielęgnacji ogrodu. Budzące się do życia rośliny potrzebują odpowiedniej ilości składników pokarmowych, których w glebie jest za mało. Musimy je zatem dostarczyć w odpowiedniej ilości, co jest podstawowym warunkiem dobrego wzrostu i rozwoju uprawianych roślin.

Najlepiej używać mieszanek nawozowych (najpopularniejsze to np. Agrofoska), które zawierają wszystkie składniki pokarmowe. Stosujemy go zawsze ściśle według przepisu na opakowaniu. Można kupić zarówno duże jak i małe opakowania, a więc nie warto robić zapasów, bo nawozy zbyt długo przechowywane zmieniają swoje właściwości (najszybciej tracą azot). Zawsze też należy trzymać je w miejscu suchym w dobrze zamkniętych pojemnikach

keyma
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2014, 8:25
Re: Nawożenie wiosenne

autor: keyma » 29 paź 2014, 8:28

Dzięki za informacje. Właśniez nawożeniem wiosennym zawsze miałem problem.

meblenowe
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2016, 11:59
Re: Nawożenie wiosenne

autor: meblenowe » 09 maja 2016, 12:06

Witam ja używam linię flavorit jakoś tak i jest według mnie najlepszy

Anna_B35
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2015, 13:21
Re: Nawożenie wiosenne

autor: Anna_B35 » 04 lis 2016, 18:28

A nawozy dolistne? Trochę o nich czytałam i podobno nieźle działają. Zastanawiam się czy nie wypróbować.

kraxx44q
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:00
Re: Nawożenie wiosenne

autor: kraxx44q » 14 lis 2016, 11:58

No racja, ponoć naprawde dobrze to działa, ale nigdy nie próbowałem.

boddekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 17 lut 2016, 19:28
Re: Nawożenie wiosenne

autor: boddekk » 30 lip 2018, 14:38

Jeśli szukacie skutecznych nawozów to według mnie najlepsze są nawozy dolistne.

fuksja9
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2018, 15:34
Re: Nawożenie wiosenne

autor: fuksja9 » 09 sie 2018, 9:11

Na wiosnę polecam nawozy Target długodziałające, które działają nawet do stu dni: Nawóz extrawydajny do kwitnących lub Nawóz długodziałający do iglaków lub Nawóz długodziałający do róż lub Nawóz długodziałający do trawników - nawozisz raz i masz na długi czas spokój. Później dopiero nawożę albo na jesień albo jeszcze raz w trakcie sezonu - to zależy kiedy sezon się zacznie (np. w tamtym roku zaczął się w innym miesiącu). Jak np. już w kwietniu jest cieplutko i zima minęła to już zaczynam nawożę a potem jeszcze raz w lipcu. Jeśli długo zima trzyma i pierwsze nawożenie mam w połowie maja to juz potem tylko nawóz jesienny :-)

Kusza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Re: Nawożenie wiosenne

autor: Kusza » 21 wrz 2018, 8:47

Jeśli chcemy, żeby rośliny w naszym ogrodzie wyglądały pięknie i rosły dobrze, musimy im dostarczyć składników pokarmowych, czyli nawozów. Warto przeczytać artykuł "Wzmocnij rośliny – jak wybierać i stosować nawozy w ogrodzie"

Basik
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lis 2021, 17:46
Re: Nawożenie wiosenne

autor: Basik » 14 lis 2021, 19:57

Gnojówka z pokrzyw.
Barbara

mieczykowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2020, 9:12
Re: Nawożenie wiosenne

autor: mieczykowa » 23 lis 2021, 13:32

Ja już długi czas używam tylko nawozów fructus i do warzyw, kwiatów, trawy, wszystko odpukać ładnie rośnie.

robertfronc3
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2022, 9:55
Re: Nawożenie wiosenne

autor: robertfronc3 » 25 kwie 2022, 9:57

Zatrudniam firmę która zna się na rzeczy i sprzedaje naprawdę dobrej jakości produkty które są potrzebne do pielęgnacji ogrodu i utrzymywania go w dobrych stanie.

kumosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2022, 8:04
Re: Nawożenie wiosenne

autor: kumosz » 12 maja 2022, 8:10

A jest potrzeba nawożenia na wiosnę, jeśli zrobiło się to na jesień czy jest jakaś różnica i zależność pomiędzy tymi szczegółami?

MartynaE12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2023, 8:00
Re: Nawożenie wiosenne

autor: MartynaE12 » 05 wrz 2023, 8:04

Nawozy o wyważonym składzie, dostosowanym do potrzeb konkretnych roślin. Nawóz należy zaaplikować dziurkaczem wokół rośliny tak by nie było styczności z korzeniami, unikając też kontaktu z liśćmi i łodygami, a następnie dokładnie podlać. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących ilości nawozu oraz okresu aplikacji, aby zapewnić zdrowy wzrost i obfite kwitnienie roślin.

papasmerf25
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2023, 10:46
Re: Nawożenie wiosenne

autor: papasmerf25 » 29 lis 2023, 11:41

Nawożenie roślin jest ważne dla zdrowego wzrostu.


Wróć do „Nawozy dla domu i ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów