Jakie macie okna w domu?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

77zaia
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2017, 11:44
Jakie macie okna w domu?

autor: 77zaia » 27 lis 2017, 11:46

Jakie macie okna w domu? Aluminiowe, drewniane czy plastikowe? Zastanawiam sie nad remontem w domu i nad wyborem najlepszych okien na lata. co mi zaproponujecie?

marcela92
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 27 lis 2017, 10:46
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: marcela92 » 27 lis 2017, 12:36

A jaką kwotę masz wyznaczoną ku temu?? Bo powiem tak - rewelacyjne są te drewniane, ale to już wtedy nie można oszczędzać, bo te z niższej półki mogą Ci się rozejść nawet po pół roku jak tylko złapią wilgoci. Więc sam musisz zdecydować.

W internecie jest wiele poradników, poczytaj, nie leń sie, nie czekaj na gotowe odpowiedzi. ;)

Dixiestore_pl
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 30 sie 2017, 11:11
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: Dixiestore_pl » 28 lis 2017, 9:21

Podaj budżet jaki jesteś wstanie przeznaczyć na ten cel i wtedy doradzimy podczas wyboru konkretnego profilu okien. Spokojnie możesz rozglądać się za tymi PCV.

Awatar użytkownika
malejczyk1980
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:21
Kontaktowanie:
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: malejczyk1980 » 01 gru 2017, 9:01

Moim zdaniem na oknach lepiej nie oszczędzać. To nie jest zakup, którego dokonuje się raz w miesiącu, tylko co kilka/kilkanaście lat. Poleca szczególnie okna PCV energooszczędne, bo pozwalają zaoszczędzić sporo na ogrzewaniu, szczególnie zimą. Takie okna możecie znaleźć na Okna Mazurskie. Mają duży wybór, nawet niestandardowych rozmiarów i promocje pod koniec roku.

greenface
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:51
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: greenface » 06 sie 2018, 10:57

Witam,
Ja zamawiałem całkiem niedawno okna PVC do mieszkania i skorzystałem ze strony którą mogę spokojnie ją polecić na PW. Bezpłatnie otrzymuje się oferty handlowe od kilku producentów okien i można sporo dzięki temu zaoszczędzić.

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: asianocon » 10 sie 2018, 13:06

Które są najzdrowsze?

zlotykot
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: zlotykot » 23 sie 2018, 8:58

Jeżeli planujesz remont to może lepiej po prostu naprawić stare okna? Często są to pojedyncze nieszczelności, z którymi poradzi sobie dobra firma specjalizująca się w renowacji okien. Może się okazać, że wystarczy na przykład wymiana uszczelek w oknach. Wtedy małym kosztem naprawisz swoje okna, które będą jak nowe.

Bnedykt33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:13
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: Bnedykt33 » 29 sie 2018, 13:38

Ja posiadam okna pasywne. Internorm to najlepsza firma od lat jeśli chodzi o produkcję okien. Moj model to HF 410. Dość ciekawy model pomiędzy nowoczesnym a tradycyjnym wzornictwem. Zewnętrzna nakładka aluminiowa ochroni okno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i okno na pewno posłuży bardzo długo. Polecam gorąco :D

Awatar użytkownika
Posejdon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:38
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: Posejdon » 04 wrz 2018, 13:21

Ja mam u siebie okna drewniane i mogę je każdemu polecić. Bardzo ładnie się prezentują, w dodatku są przynajmniej tak samo wytrzymałe jak tradycyjne okna. Swoje mam od firmy Atos z Lublina, która również jest warta uwagi. Okna były atrakcyjne cenowo i sprawdzają się od dłuższego czasu.

kordoba
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: kordoba » 20 wrz 2018, 12:19

Ja mam okna PVC i jestem z nich bardzo zadowolona. Duży wybór takich okien można zakupić w firmie Ekoplast w Krakowie. Oni oferują także drzwi, rolety i bramy. Jeśli remontujecie lub budujecie dom to ich oferta powinna przypaść Wam do gustu.

joahimmatuszak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 11 lis 2018, 22:56
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: joahimmatuszak » 19 lis 2018, 23:36

kordoba pisze:Ja mam okna PVC i jestem z nich bardzo zadowolona. Duży wybór takich okien można zakupić w firmie Ekoplast w Krakowie. Oni oferują także drzwi, rolety i bramy. Jeśli remontujecie lub budujecie dom to ich oferta powinna przypaść Wam do gustu.


Ja może nie o oknach, bo w tym temacie nie mam doświadczenia, ale jeśli ktoś z Was poszukuje również drzwi to Decolan będzie doskonałym rozwiązaniem.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: gardenrun » 29 lis 2018, 15:45

Normalne, szklane w plastikowej ramie.

lidiaa851
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 24 maja 2016, 12:06
Kontaktowanie:
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: lidiaa851 » 05 gru 2018, 12:59

Plastikowe są chyba najlepsze, a przynajmniej najbardziej opłacalne. Dobrą renomę mają choćby okna PVC od Drutex, mają świetne parametry, materiały dobrej jakości.

malutkija
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 lut 2018, 18:25
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: malutkija » 16 gru 2018, 10:30

My mamy u nas w domu okna plastykowe i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Ale ostatnio trafiłem na rolety okienne zewnętrzne I chyba się zdecyduję na ich montaż.Roelety zewnętrzne to jednak dodatkowe zabezpieczenie domu. A okazja bo ceny nie są wysokie.

ogrodek
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 06 sie 2018, 19:06
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: ogrodek » 18 gru 2018, 18:38

Wymieniacie sobie co jakis czas swoje okna? Jak nam tez sie zbije jakas szyba to mozna pomyslec o pomocy fachowca. Szklarz sprawdzi sie nam i pomoze nam szybko w takich uslugach zwiazanych ze szklem.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości

Gotowe projekty domów