Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

Wybór nawierzchni ogrodowych jest ogromny ? na co się zdecydować? Jak zaprojektować ścieżki w ogrodzie, jak je wykonać i jak dbać o nawierzchnie? W tym dziale znajdziesz opinie o różnych nawierzchniach i porady jaką wybrać.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
malejczyk1980
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2017, 11:21
Kontaktowanie:
Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: malejczyk1980 » 23 sty 2018, 10:21

Cześć,
fakt, że kostkę brukową trzeba odpowiednio impregnować, żeby wytrzymała dłużej i miała ładny kolor nie powinien nikogo dziwić. Ja mam u siebie w ogrodzie kostkę brukową płukaną, taką jak na przykładowym zdjęciu:
Obrazek
Zastanawiam sie jaki impregnat do kostki wybrać. Myślałam na początku o takich silikonowych impregnatach, bo czytałam, że są najbezpieczniejsze dla środowiska. Dla mnie te impregnaty wyglądają tak samo, dlatego prosiłabym o pomoc przy wyborze pomiędzy DEEP COAT V, CLEARSEAL N a FURGO.
Z góry dziękuję za pomoc.

Oxotrade
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:26
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: Oxotrade » 08 lut 2018, 12:56

Wygląda bardzo ładnie, czy używałeś czegoś wcześniej w celu jej pielęgnacji, impregnacji czy tez to bezie Twój pierwszy preparat?

kaktusik02
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 22 cze 2017, 20:10
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: kaktusik02 » 03 kwie 2018, 14:52

Myśle, że firma która zajmuje sie własnie pielęgnacja a kostki brukowej, mialaby barzdo duzy popyt :D Myślę nad założeniem takiego biznesu, tlyko jaką by tu nazwę wymyslic https://rmarket.pl/nazwy-firm-i-produktow?category=13

orfantes
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2018, 10:18
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: orfantes » 06 kwie 2018, 10:19

A na przykład takie ogrodzenie z betonu też trzeba jakoś konserwować żeby zostało w niepogorszonym stanie?

Ogrodzenia-brygada99
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 sty 2018, 11:16
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: Ogrodzenia-brygada99 » 14 kwie 2018, 11:32

Nie trzeba tego robić co chwilę, natomiast raz na kilka lat warto umyć ogrodzenie betonowe aby pozbyć się osadu, mchu czy przebarwień.

kazimierz8
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2018, 11:52
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: kazimierz8 » 06 lip 2018, 11:55

Jak się już ma kostkę brukową koło domu to trzeba o nią dbać .

Grodzimy_com
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 22 sie 2018, 7:46
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: Grodzimy_com » 18 wrz 2018, 17:12

Przede wszystkim kluczem do utrzymania dobrego stanu kostki jest dobra impregnacja. Warto także regularnie przemywać kostkę wodą.

Admus29
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2018, 11:16
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: Admus29 » 07 paź 2018, 11:30

Kostka brukowa- temat rzeka. Sam pracuje na tej powierzchni i wiem jak jest niedoceniana przez ludzi. A na sam temat pielęgnacji można książkę napisać, a co dopiero na temat czyszczenia. Mnóstwo razy interweniujemy w sytuacji uszkodzeń kostki spowodowanej remontami, plamami olejowymi, lub niewłaściwymi pracami brukarskimi przez "pseudo brukarzy".

DariuSz33
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:10
Re: Kostka brukowa - ochrona i pielęgnacja

autor: DariuSz33 » 05 cze 2019, 12:20

Na chodnik raczej postawiłbym na klasyczną kostkę uniwersalną np. Bruk od Pozbruk. Dobrze wygląda i wyróżnia się również zwiększoną trwałością oraz wytrzymałością na obciążenia ciężaru.


Wróć do „Nawierzchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów