Jaki kominek wybrać ?

Szukasz odpowiednich mebli ogrodowych, a wybór jest tak duży że nie możesz się zdecydować? Zadaj pytanie i poznaj opinie na temat mebli ogrodowych. Znajdziesz tu także praktyczne rady na temat konserwacji mebli, czy samodzielnego wykonania huśtawki.

Moderator: wika001

szmeraczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:28
Jaki kominek wybrać ?

autor: szmeraczka » 19 kwie 2018, 9:06

Cześć wszystkim. Szukam dobrego odpowiedniego kominka w moim domu. Kominek miałby dwa zadania. Pierwsze – ozdobne, drugie w razie ciężkich mrozów miałby wspomagać podstawowe ogrzewanie. Wiele osób poleca mi takie kominki. Co myślicie o takim pomyśle?

Komenser
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2018, 7:50
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: Komenser » 12 cze 2018, 7:55

Myślę, że dobrym pomysłem będzie taki kominek wolnostojący, nie zajmuje tak dużo miejsca i też idzie znaleźć takie, które dużo ciepła dają, co do opału może eko groszek? Bardzo dobrze się pali i starcza na długo. Dodatkowo takie kominki wolnostojące można znaleźć bardzo ładnie zrobione, które będą pełniły funkcję ozdobną i grzewczą. Ja materiał grzewczy kupuję tutak: Sambudrol - skład opału, mają dobre ceny, więc polecam sprawdzić.

LawkaOgrodowa_pl
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2018, 11:30
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: LawkaOgrodowa_pl » 02 lip 2018, 11:30

Popraw link ponieważ powyższy nie działa, a co do kominku to fajną opcją będzie ten z płaszczem wodnym, myślę że warto się nad nim zastanowić. jaki budżet generalnie posiadasz na ten cel?

miłośniczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2018, 17:46
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: miłośniczka » 30 lip 2018, 20:21

Niestety, wybór kominka nie jest prosty ze względu na budowę jego a także dopasowanie wkładów kominkowych. Dostawcy tacy jak Sarmata mają co prawda bardzo dobrej jakości zestawy gotowe do założenia, ale trzeba znać wymiary wewnętrzne kominka ;) . Jak je będziesz miał/a, to wszystko pójdzie jak po maśle.

viki42
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: viki42 » 31 lip 2018, 10:00

Jeśli chcesz połączyć funkcję dekoracyjna z użytkową, a jednocześnie nie stracić wyjątkowego charakteru wnętrza to weź raczej pod uwagę tzw. piecyki, a nie klasyczne kominki. Tutaj sloninka.pl/oferta/piecyki/ masz ofertę firmy z Wrocławia, która takie inwestycje wykonuje. Popatrz - cudowne są moim zdaniem. Żałuję, że u siebie nie planuję tak dużych zmian, bo mnie zdecydowanie urzekły.

Oxotrade
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:26
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: Oxotrade » 31 lip 2018, 12:28

Wybór kominka to skomplikowana sprawa, gdyż na to czy kominek będzie pasował składa się bardzo wiele czynników. Oraz oczywiście musi nam się podobać.

HubertHA
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2018, 6:58
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: HubertHA » 02 sie 2018, 7:07

Komenser pisze:Myślę, że dobrym pomysłem będzie taki kominek wolnostojący, nie zajmuje tak dużo miejsca i też idzie znaleźć takie, które dużo ciepła dają, co do opału może eko groszek? Bardzo dobrze się pali i starcza na długo. Dodatkowo takie kominki wolnostojące można znaleźć bardzo ładnie zrobione, które będą pełniły funkcję ozdobną i grzewczą. Ja materiał grzewczy kupuję tutak: Sambudrol - skład opału, mają dobre ceny, więc polecam sprawdzić.


Ja również polecam. Tego typu piece wolnostojące są niesamowicie funkcjonalne i wyglądają bardzo nowocześnie. Nie maja nic wspólnego ze starodawnymi kozami. Mam w domu model INVICTA ARGOS z Galerii Kominków i zachwyca on każdego, kto nas odwiedza. A ja doceniam jego praktyczność. Jesienią i zimą jest nieoceniony!

pola890
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:56
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: pola890 » 02 sie 2018, 11:40

Zerknij na kominki nowoczesne. Wydaje mi się, że to teraz hit i produkt nr 1, jeśli chodzi o kupno kominków. Moim zdaniem kominki nowoczesne pasują bardziej do osób, które na nowoczesność stawiają w całym wystroju wnętrz. Kominki nowoczesne trzeba dobrze dopasować, aby dały taki efekt, jak potrzeba.

Ratanland_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2018, 6:35
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: Ratanland_pl » 13 wrz 2018, 10:42

Według mnie w tym przypadku najlepiej byłoby postawić na tradycyjny wolnostojący kominek. Powinien spełnić zadania, jakie planujesz przed nim postawić.

joahimmatuszak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 11 lis 2018, 22:56
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: joahimmatuszak » 22 lis 2018, 10:47

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych predyspozycji, ale myślę, że kominek narożny jest wart uwagi.

Severis
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2018, 13:07
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: Severis » 26 lis 2018, 13:12

Ostatnio bardzo fajne inspiracje widziałem. Kominków jest naprawdę tak dużo, że bez problemu coś znajdziesz, najważniejsze żeby dopasować do do stylu który panuje w domu.

Domki-zylajek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 18 lip 2018, 8:47
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: Domki-zylajek » 06 sty 2019, 13:03

Jeżeli ma być to kominek ogrodowy, to najlepiej jeśli będzie zbudowany na bazie kamienia naturalnego, pełniąc jednocześnie funkcję grilla, to bardzo fajna sprawa.

sloneczniki
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:37
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: sloneczniki » 01 sie 2019, 7:54

Przy wyborze kominka na pewno trzeba pomyśleć o tym, z czego będzie wykonany znajdujący się w nim wkład – czy będzie to materiał stalowy czy też żeliwny. Oczywiście jak ktoś się dobrze nie zna, to taki wybór może być dla niego bardzo trudny, warto zatem posiłkować się takimi materiałami jak ten: Obrazek, w którym można znaleźć przydatne informujący podsumowujące różnice między żeliwnymi i stalowymi wkładami do kominków :).

emiliann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 23 lip 2015, 16:02
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: emiliann » 02 gru 2019, 19:17

A mi bardzo podobają się kominki wolnostojące. Teraz jesienią i zimą, rozpalenie takie w kominku i ma swój niepowtarzalny klimat i zdecydowanie chciałabym coś takiego u siebie.

ingor
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2020, 9:44
Re: Jaki kominek wybrać ?

autor: ingor » 03 lut 2020, 11:25

zawsze można postawić na biokominki


Wróć do „Meble ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów