Brązowa woda w basenie. POMOCY

Informacje na temat zakładania basenów ogrodowych i stawów kąpielowych. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę, jak zbudować basen i co zrobić, by woda była czysta? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: wika001

deemen
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2018, 14:16
Brązowa woda w basenie. POMOCY

autor: deemen » 23 cze 2018, 14:21

Witam serdecznie, 2 dni temu nalałem wody do basenu ( pompowałem przez filtr bo ogolnie mamy problemy z zażelazioną wodą nawet miejską. 2 dni woda lazur, przyszła burza i ogromny wiatr. Sporo śmieci nasypało się do basenu. Wszystko wyczyściłem a woda z lazurowej zmieniła się w taką:

Obrazek

Oczywiście cały czas w basenie znajduje się pływak z chlorem, chodzi pompa filtrująca oraz wlałem do basenu to :
Obrazek

Niestety , bez poprawy. Dodam, że woda jest sama w sobie czysta, ani na dnie nie zbiera się żaden "szlam". Co zrobić aby przywrócić wodzie normalny błękitny wygląd?

Prosze o pomoc bo już mi ręce opadają

fuksja9
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2018, 15:34
Re: Brązowa woda w basenie. POMOCY

autor: fuksja9 » 14 lip 2018, 11:21

Standardowy wygląd większości basenów, nie ma co się martwić. Klucz to dobór odpowiednich środków do basenu.

1. Aqua Biocyd - zwalczamy nim bakterie, glony i grzyby
2. Multichlor - dezynfekujemy wodę (bardzo ważne!) - możemy też w takich tabletkach
3. Alkasol Flox - klarujemy wodę

Zawsze musimy wykonać czyszczenie kompleksowo, nie tylko powierzchownie. Nie ufajmy preparatom, które działają jako 100 w 1. Jak coś jest od wszystkiego - to nie działa na nic :-) Powodzenia


Wróć do „Baseny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów