osutka sosny

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

mrservice
Aktywny
Aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 23 lut 2011, 15:59
osutka sosny

autor: mrservice » 14 mar 2011, 19:57

Jak zwalczyć osutkę na dużej sośnie?Czy istnieją inne metody zwalczania tej choroby niż opryskiwanie?

Dracena
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2011, 12:20
Lokalizacja: Katowice
Re: osutka sosny

autor: Dracena » 30 lip 2011, 18:07

Wydaje mi się, że niestety nie ma, a jak są to nie będą tak skuteczne.
Istota w walce z osutką jest całkowite zebranie oraz spalenie wszelkich ognisk chorobotwórczych: igły, chore pędy.
Należy wokół sosny wszystko dokładnie wysprzątać - dopiero teraz wykonujemy oprysk najlepiej następującymi środkami grzybobójczymi zwalczającymi osutki sosny:Penncozeb 80 WP, Dithane NeoTec 75 WG, Antracol? 70 WG, oprysk wykonuj w odstępie 10 dni. Ważne, że jeśli dodatkowo zasilasz wodą sosny to lej wodę bezpośrednio na glebę, a nie zraszaj krzak ponieważ to może przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych na tle bakteryjnym osutki.

fuksja9
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2018, 15:34
Re: osutka sosny

autor: fuksja9 » 14 lip 2018, 8:31

Na szczęście zaraz po wystąpieniu osutki trafiłam na artykuł Targetu: https://www.target.com.pl/porady-i-inspiracje/problemy/choroby/osutka co pozwoliło mi na postawienie trafnej diagnozy. Niestety w artykule nie podano jak sobie z tym radzić, ale to już wyczytałam w innej bazie chorób i zastosowałam preparat Amistar Opti. Pomogło :-)


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów