Doświetlenie ścieżki

Rady i opinie na temat oświetlenia ogrodu. Jakie lampy wybrać? Czym oświetlić elewację? Czy kupić lampy solarne? Informacje na temat różnych typów oświetlenia, ich aranżacji i wydajności.

Moderator: wika001

majakr
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2017, 11:13
Doświetlenie ścieżki

autor: majakr » 07 lip 2017, 11:41

Jestem na etapie planowania ogrodu. jak doswietlic ładnie sciezke prowadzaca z domu do altany? myslałam o czyms takim: https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8

majakr
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2017, 11:13
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: majakr » 18 lip 2017, 10:19

nikt? :(
A może ktos z was ma jakies wartosciowe tresci ktore mi pomoga? ja znalazlam ten, na ktorym chce sie oprzec, ale artykul to chyba za malo...

https://www.lampywdomu.pl/blog/dom-i-og ... trzne.html

multiterra
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2017, 6:33
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: multiterra » 25 lip 2017, 6:42

Doświetlanie ścieżki? Warto do tego wykorzystać nieduże lampy solarne.

Marta-5
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 01 sie 2017, 11:23
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: Marta-5 » 23 sie 2017, 13:43

Do oświetlenia ścieżki w ogrodzie świetnie będą pasowały małe lampy Kula [więcej informacji poprzez PW]

Awatar użytkownika
Audrey
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:19
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: Audrey » 09 lis 2017, 17:43

takie oświetlone ścieżki wyglądają pięknie po zmroku, uwielbiam ten widok.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: tulejka » 17 lis 2017, 7:27

Ciekawy pomysł, pewnie wariantów jest sporo, ale najważniejsze, że zapewne robią duze wrażenie

Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: Tomek5 » 04 sty 2018, 10:37

Polecam dwie opcje:

lampy solarne - rozwiązanie niedrogie, aczkolwiek sprawdzą sie jedynie w lecie kiedy nasłonecznienie ogrodu bedzie duze
lampy ledowe - rozwiązanie o wiele bardziej praktyczne ponieważ lampy dają dobre, mocne oświetlenie oraz są tanie w użytkowaniu Nie polecam tylko wersji z czujnikami ruchu. O ile w domu się to sprawdzi to w ogrodzie tak średnio.

Przy odrobinie fantazji w ogrodzie mozna wyczarowac ciekawe efekty świetlne

MariannaK
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2018, 9:12
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: MariannaK » 23 sty 2018, 9:30

Moim zdaniem tylko lampy energooszczędne warto brać pod uwagę. Inne nie spiszą się zbyt dobrze w warunkach ogrodowych.

OgrodniX36
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2018, 8:27
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: OgrodniX36 » 07 maja 2018, 9:26

majakr pisze:Jestem na etapie planowania ogrodu. jak doswietlic ładnie sciezke prowadzaca z domu do altany? myslałam o czyms takim: https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8



Niestety ale podany link aktualnie nie działa...

emi65
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 20 maja 2017, 20:39
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: emi65 » 03 cze 2018, 11:33

U nas świetnie sprawdzaja sie te swieczniki z salonu agaty https://www.agatameble.pl/akcesoria-i-dekoracje/dekoracje/swiece-swieczniki-i-latarenki/swieczniki/swiecznik-z-uchwytem-900ml Po pierwsze sa mega nowoczesnym rozwiazaniem bo mozna je jeszcze dodatkowo przyozdobic chociazby lawendą, a po drugie wieczorem daja naprawde swietny lampionowy klimacik. Super buduja nastroj

zenka11
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 maja 2018, 8:25
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: zenka11 » 05 cze 2018, 11:05

Ja lubię łączyć oświetlenie. Scieżki przyozdabiam lampkami solarnymi,nadają fajny klimat,natomiast ścieżki pod domem ,gdzie też mam posadzone rośliny doświetlam lampkami elewacyjnymi,które znalazłam w firmie joniec. Kupowaliśmy u nich płytki elewacyjne i dobralismy tam oświetlenie,które fajnie się komponuje.I super doświetla nam właśnie ściezki ogrodowe przy domu i płocie.

Galaretka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2017, 10:54
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: Galaretka » 11 cze 2018, 17:04

Osobiście polecam połączyć różne rodzaje oświetlenia - nie chodzi o sposób oświetlania ale raczej o samą formę lampy. Stojące, oraz naziemne w połączeniu dają bardzo fajny efekt, jak odpowiednio się to zaaranżuje. Doświetlona ścieżka wieczorem robi bardzo fajne wrażenie. Ostatnio widziałem pomysł z wykorzystaniem światła, które obudowane jest kamieniami, sama ścieżka była z tego samego materiału - świetny efekt.

adiglejak
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2018, 7:26
Re: Doświetlenie ścieżki

autor: adiglejak » 20 cze 2018, 13:49

Sprawdź sobie lampy do ogrodu w sklepie PufaDesign. Mają fajne rozwiązania na doświetlenie ścieżki :)


Wróć do „Oświetlenie ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów