Wyjście na taras

Szukasz pomysłu na aranżację tarasu? Szukasz podpowiedzi jak samodzielnie wykonać taras? Nie wiesz jaką wybrać nawierzchnię i jak ją położyć? A może zastanawiasz się jakimi roślinami obsadzić taras? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi.

Moderator: wika001

Wojna
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2018, 22:39
Wyjście na taras

autor: Wojna » 15 cze 2018, 23:19

Witam serdecznie forumowiczów. Jestem nowy na forum i przychodzę z problemem, na który nie znalazłem do tej pory klarownej odpowiedzi. Dlatego liczę na pomoc użytkowników :D
W najbliższym czasie zamierzam stawiać taras. Zdecydowałem się na kompozyt (jeszcze nie wiem jakiej firmy, rozglądam się). Od drzwi balkonowych do gruntu mam około 44 cm. Drzwi balkonowe otwierane do wewnątrz. I tu się zaczyna problem. Z góry przepraszam za brak fachowego języka, ale generalnie budowlanka jest mi obca. drzwi wykończone są stalowym parapetem. Ocieplenie zaczyna się od jego wysokości, poniżej znajduje się opaska z płytek. Zastanawiam się co z tym zrobić. Ze względu na małe dzieci chciałbym żeby powierzchnia tarasu zrównana była z powierzchnią podłogi. Jeśli usunę to ustrojstwo (czyt parapet), to będę musiał i tak przed położeniem kompozytu to jakość zabezpieczyć przed zalewaniem. Oczywiście jeśli uda mi się to zrobić bez uszkodzenia elewacji. Najlepiej jakby deski dochodziły do samych drzwi ale nie mogę tak zrobić bo nie mam miejsca. tam gdzie kończy się rama okna jest występ. Musiałbym sporo kuć żeby deska tam weszła. Za każdą pomoc będę wdzięczny. W internetach znalazłem nawet takie cudo jak deski położone na parapecie :shock: ale ja się nie znam i może tak się robi.
IMG_20180613_204031.jpg
IMG_20180613_204031.jpg (173.78 KiB) Przejrzano 658 razy

Oxotrade
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:26
Re: Wyjście na taras

autor: Oxotrade » 08 sie 2018, 11:56

Myślę, że dobrym wyjściem w tym przypadku byłoby zwrócenie się do profesjonalnej ekipy, która się z tym upora szybko i sprawnie.


Wróć do „Tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów