brązowienie tui

Wszystko na temat chorób roślin i szkodników. Podpowiedzi jak rozpoznawać choroby oraz szkodniki i jak z nimi walczyć.

Moderator: wika001

Agniesia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 06 mar 2018, 9:56
Re: brązowienie tui

autor: Agniesia » 06 mar 2018, 10:09

Zgadzam się, brązowienie tui oznacza po prostu jej schnięcie. Nawóz powinien pomóc, możesz też spróbować delikatnego przycięcia.

chiellini
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 03 kwie 2018, 20:04
Re: brązowienie tui

autor: chiellini » 06 kwie 2018, 8:24

W przypadku brązowienia tui jak najbardziej można odżywić roślinę i glebę. Ja gdy miałem problem z tujami to skorzystałem właśnie z ekologicznego nawozu interwencyjnego biogardena i po pewnym czasie wszystko wróciło do normy. Potem jeszcze tylko regularnie korzystałem z nawozu do iglaków, bo też bardzo dobrze odżywia rośliny. Pokazałbym zdjęcia przed i po, ale chyba zniknęły razem z formatem komputera, a szkoda, bo efekt jest naprawdę widoczny.

fuksja9
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2018, 15:34
Re: brązowienie tui

autor: fuksja9 » 13 cze 2018, 20:22

Powodów brązowienia tui jest wiele. Może to być przelanie lub nieodpowiednie nawodnienie, brak składników odżywczych, za mało słońca, szkodniki lub choroby - także jak widać cała plejada możliwości. Na początku zaczęłabym od zastosowania preparatu Superplon K - oczywiście on nie jest temu dedykowany :) Ale rekomenduję go, ponieważ dodaje kopa roślinom, wzmacnia je. Jeśli nie były nawożone, to dobrze również dać zwykły nawóz przeciw brązowieniu tui https://www.target.com.pl/produkty/nawo ... eniu-igiel , jeśli natomiast mamy oznaki żerowania szkodników bądź wystąpienia chorób musimy posilić się wiedzą ze strony producenta: https://www.target.com.pl/produkty/igla ... a/ochrona/ - mamy tutaj poszczególne produkty do walki z różnymi przeciwnikami, wchodząc w poszczególne możemy dowiedzieć się na co dokładnie jest on przeznaczony.


Wróć do „Szkodniki i ochrona roślin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów