Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

Zastanawiasz się jak ogrodzić swoją działkę czy ogród? Które ogrodzenie spełni Twoje wymagania i dodatkowo będzie elementem dekoracyjnym ogrodu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: wika001

zygota
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:37
Lokalizacja: Ze wsi
Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: zygota » 17 sie 2012, 11:54

Przeczytałem dzisiaj taki art: http://rolmarket.home.pl/blog/?p=670 i przyznam, ze zafrapowało mnie, czy rzeczywiście takie siatki chronią przed intensywnym słońcem, wiatrem itp? No i czy to ładnie wygląda? Bo tez mam siatkę wokół domu. W przyszłym roku chce posadzić tujki, ale póki co może zdecydowałbym się na taka siatkę. Sąsiadów tez mam, więc zasłonić się przed nimi byłoby dodatkową korzyścią.

Będę wdzieczny za jakieś opinie!

emi777
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2012, 6:51
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: emi777 » 21 sie 2012, 8:25

Mam taką siatkę i śmiało mogę Ci ją polecić. Jest wytrzymała, mocna (jeżeli ma co najmniej 85% zacienienia) i rzeczywiście skutecznie osłania przed niewygodnymi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Mam też wrażenie, że podczas silnego wiatru u nas na podwórku wicher wcale tak nie dmie. No i chroni przed mega intensywnym słońcem - jak sie usiądzie w jej cieniu. U mnie dzieciaki się pod nią bawią.

emi777
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2012, 6:51
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: emi777 » 21 sie 2012, 8:25

Mam taką siatkę i śmiało mogę Ci ją polecić. Jest wytrzymała, mocna (jeżeli ma co najmniej 85% zacienienia) i rzeczywiście skutecznie osłania przed niewygodnymi spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Mam też wrażenie, że podczas silnego wiatru u nas na podwórku wicher wcale tak nie dmie. No i chroni przed mega intensywnym słońcem - jak sie usiądzie w jej cieniu. U mnie dzieciaki się pod nią bawią.

macko_223
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:20
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: macko_223 » 15 wrz 2016, 9:50

Dla lepszego rezultatu wybrałem siatkę grubszą i o gęstszym splocie. Porównując siatki z równych firm stwierdzam w zupełności, że taka 95% Grandinet Strong jest idealna.

gisscia
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2016, 8:19
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: gisscia » 16 wrz 2016, 8:26

Dla mnie skuteczne i to bardzo.

Jonny
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 07 lip 2012, 17:03
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: Jonny » 17 wrz 2016, 8:57

Również jestem ,,za". Tym bardziej jeżeli mieszka się przy chodniku i dziennie przechodzi dużo ludzi, nawet nie ma człowiek żadnej prywatności. Dlatego brawo dla osoby, która wymyśliła i wyprodukowała siatki cieniujące :) Tym bardziej, że w tej chwili można wybrać różne kolory takiej maty cieniującej i różnych stopniach zacienienia np. 90%, 95%

emi777
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2012, 6:51
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: emi777 » 08 cze 2018, 9:30

Siatki cieniująco-osłonowe bardzo dobrze się sprawdzają i spełniają swoją funkcję. Używam i jestem bardzo zadowolona, moje rośliny też, no może trochę wścibska sąsiadka mniej, ale cóż o to właśnie chodzi.

zygota
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:37
Lokalizacja: Ze wsi
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: zygota » 08 cze 2018, 10:02

A jakie polecacie, czytałam ostatnio o siatkach GradiNet , duży wybór, możliwość wyboru siatki o różnym, dostosowanym do potrzeb, procencie zacienienia, pozytywne opinie.

zygota
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:37
Lokalizacja: Ze wsi
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: zygota » 11 cze 2018, 6:36

znalazłam ciekawe porady o wyborze siatki i jej montażu https://rolmarket.pl/Jak-wybrac-i-zamon ... 52878.html

emi777
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2012, 6:51
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: emi777 » 25 cze 2018, 13:52

zygota pisze:A jakie polecacie, czytałam ostatnio o siatkach GradiNet , duży wybór, możliwość wyboru siatki o różnym, dostosowanym do potrzeb, procencie zacienienia, pozytywne opinie.


GrandiNet bardzo dobre siatki cieniujące. Nawet ostatnio rozmawiałam z ekspertem z rolmarketu na ich temat. Oni przecież wiedzą, co warto, a czego nie warto kupić.

marcyska78
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2018, 7:02
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: marcyska78 » 04 lip 2018, 7:51

nowo kupiona działka została w końcu ogrodzona i mimo że nic nie niej jeszcze się nie znajduje poza domkiem na narzędzia to jakoś krępuje mnie wzrok sąsiadów. Poszukuję alternatywy na osłonięcie działki na czas budowy i zaaranżowania przestrzeni ogrodu. Czytam wasze opinie na temat siatek cieniujących. Ja potrzebuje grubej siatki, aby jak najmniej było widać.

Kowal86
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:16
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: Kowal86 » 07 paź 2019, 19:22

Gęste siatki są super bo zaciemniają wszystko ale ogrodzenie musi być stabilne, żeby przy dużym wietrze nie było problemu.

Marekogro
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2021, 11:02
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: Marekogro » 03 mar 2021, 11:09

Niestety siatki cieniujące bardzo szybko się rozrywają. Wielu klientów decyduje się na taśmy ogrodzeniowej, warto je rozważyć.

Kornelia88
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2021, 8:45
Re: Siatki cieniująco-osłonowe na ogrodzenia - skuteczne?

autor: Kornelia88 » 05 mar 2021, 9:11

Przerabiałam juz i siatki i tasmy ogrodzeniowe. Moge powiedzieć jedno obydwie u mnie sie sprawdziły. Siatkę założyłam na zwykłej siatce ogodzeniowej od strony ogrodu. Nie przerwała sie , osłania od wiatru i daje sporo cienia, natomiast taśmy zastosowałam na elementach ogrodzenia od strony wścibskiego sasiada :roll: również się sprawdziły (zasłoniły mu widoki). Jestem bardzo zadowolona i z jakości tych produktów , a przede wszystkich z praktycznosci.


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 66 gości

Gotowe projekty domów