zakładanie oczka wodnego w lesie

Chcesz dowiedzieć się jak założyć oczko wodne? Informacje na temat zakładanie oczek wodnych, roślin, które można posadzić w oczku i wokół niego. Porady dotyczące kompleksowej pielęgnacji oczka wodnego i pomysły na jego aranżację.

Moderator: wika001

alicja_wawa
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Re: zakładanie oczka wodnego w lesie

autor: alicja_wawa » 18 lis 2011, 0:18

Przemku chyba masz rację i nie ma to większego sensu. Przynajmniej z perspektywy laika :)

bardziej bym widziała staw, bo jednak oczko wodne kojarzy się z typowo sztucznym zbiornikiem wodnym, natomiast staw już niekoniecznie.
Oczywiście możesz wybrać miejsce, które ograniczy jakieś wielkie zarastanie. A względem zielenienia, czy jak to określiłeś, to chyba móżna to jakoś opanować. Mam tutaj na myśli odpowiednie nasłonecznienie i wybór roślin, takich, które nie będą szpeciły i zapewnią odpowiednie warunki zarówno estetyczne, jak środowiskowe ;)

Fobot
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2012, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Re: zakładanie oczka wodnego w lesie

autor: Fobot » 27 sty 2012, 21:25

Wystarczy dobrać odpowiedni filtr i po problemie. Informacje o filtrach można znaleźć tutaj:
Jaki filtr do oczka?
Byłem u nich na szkoleniu i powiem jedno, samemu to dobrać, zbudować i utrzymac wymaga ogromnej wiedzy. Pzdr[/url]

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: zakładanie oczka wodnego w lesie

autor: Gerbera » 27 sty 2012, 22:09

Wydaje mi się, że oczko wodne w lesie z założenia powinno być duże. Także taki filtr to przede wszystkim duży wydatek, a poza tym nienaturalny element takiego zbiornika wodnego. Uwzględniając rozmiar oczka i dobierając do niego filtr, domyślam się, że musiałby być pokaźnych rozmiarów. A co z zasilaniem? Takie filtry przecież muszą czerpać moc, a powietrza jej raczej nie biorą :)

Myślę, że filtrowanie wody w takich zbiornikach ma sens tylko jeśli jest to mała powierzchnia i pojemność, no i lokalizacja jest blisko domu. Ale to tylko moje zdanie :)
przepraszam za literówki

Arowana14
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: zakładanie oczka wodnego w lesie

autor: Arowana14 » 03 cze 2012, 13:05

Sens jest zawsze :) Tak jak kolega wyżej napisał, możesz stosować różne filtry. A oczko wodne to naprawdę super sprawa. Znam fajną firmę, która specjalizuje się w oczkach wodnych. Ja bardzo polecam technologię laminatów poliestrowo szklanych, powodującą, że oczko jest niezniszczalne, nie ma mowy o przedziurawieniu go kamieniem czy lodem. A poza tym takie oczka wyglądają bardzo naturalnie, imitują prawdziwy staw. Ja takie oczko zakupiłem w firmie NARO. Możesz wejść na stronę internetową sklepu i zapoznać się z ich produktami. Tutaj madres: szamba-baseny.com.pl
BOB-BUDOWNICZY

buneure
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2016, 7:33
Re: zakładanie oczka wodnego w lesie

autor: buneure » 08 gru 2016, 7:52

To nie może być taki proste.

mart.osiek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:36
Re: zakładanie oczka wodnego w lesie

autor: mart.osiek » 27 maja 2018, 10:10

Myślę, że to dobry pomysł choć może być trudne w wykonaniu. Pod lasem to tym bardziej polecam siatkę, która będzie zatrzymywać np. liście. Ja mam na swoim oczku wodny siatkę z fulo.pl i dobrze się sprawdza


Wróć do „Oczka wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów