czy warto kupować drogie siłowniki?

Zastanawiasz się jak ogrodzić swoją działkę czy ogród? Które ogrodzenie spełni Twoje wymagania i dodatkowo będzie elementem dekoracyjnym ogrodu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: wika001

boleborre
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 08 lis 2015, 13:46
czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: boleborre » 15 mar 2016, 23:32

PCzy waszym zdaniem warto inwestować duże pieniądze w markowe siłowniki? Sprzedawca zaproponował mi tańsze rozwiązania, właśnie nad takim siłownikiem się zastanawiam. Różnica jest kilkustek złotych

junon
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2010, 13:20
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: junon » 16 mar 2016, 10:15

Warto kupić dobry, markowy siłownik. Tanie, najczęściej chińskie siłowniki często się psują. Maja problemy z elektroniką czy programowaniem. Też kiedyś skusiłem się na tanie rozwiązanie. Miałem sporo problemów. Teraz mam jeden siłownik z BFT , jest dobry, więc zastanawiam sie nad kupnem kolejnego.

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: mirrek » 31 mar 2016, 20:07

BFT? To chyba jakaś nowa marka na polskim rynku, bo ja wcześniej o niej nie słyszałem...

junon
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2010, 13:20
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: junon » 14 kwie 2016, 12:32

Nie taka nowa :) BFT jest w Polsce od 10 lat.

DrutBud
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2017, 8:29
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: DrutBud » 16 mar 2017, 10:25

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli chodzi o siłowniki od bramy, to moim zdaniem warto postawić na te dobre i markowe, co do których mamy pewność iż będą wytrzymałe i niezawodne przez lata, nie warto natomiast opierać się na najtańszych zamiennikach.

pokoe
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: pokoe » 29 kwie 2018, 21:25

DrutBud pisze:Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli chodzi o siłowniki od bramy, to moim zdaniem warto postawić na te dobre i markowe, co do których mamy pewność iż będą wytrzymałe i niezawodne przez lata, nie warto natomiast opierać się na najtańszych zamiennikach.


To już na pewno, ale po czym poznać te dobre. Ja zobaczyłem, że niektóre siłowniki do bram skrzydłowych są wykonane z dobre aluminium i to mi się podoba. Ale czy to świadczy o tym, że sama automatyka jest solidna?

OgrodniX36
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2018, 8:27
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: OgrodniX36 » 07 maja 2018, 9:28

Wg mnie lepiej kupić droższe, które zamontuje firma z odpowiednimi licencjami dająca odpowiednio długą gwarancję i mieć spokój na lata, niż oszczędzić kilkaset złotych ale po roku czy dwóch wymieniać siłowniki na nowe.

nikosiu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 13 cze 2015, 17:57
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: nikosiu » 14 maja 2018, 21:41

pokoe pisze:
DrutBud pisze:Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli chodzi o siłowniki od bramy, to moim zdaniem warto postawić na te dobre i markowe, co do których mamy pewność iż będą wytrzymałe i niezawodne przez lata, nie warto natomiast opierać się na najtańszych zamiennikach.


To już na pewno, ale po czym poznać te dobre. Ja zobaczyłem, że niektóre siłowniki do bram skrzydłowych są wykonane z dobre aluminium i to mi się podoba. Ale czy to świadczy o tym, że sama automatyka jest solidna?


A to trzeba patrzeć moim zdaniem nie tylko na ogół wykonania siłownika, ale również na to, że prosto go zaprogramować i serwisować. Na przykład robi się diagnostykę zdalnie, a nie rozbiera siłownik na części pierwsze. Kultura pracy też ma znaczenie. Siłownik ma działać płynnie, nie szarpać bramą.

BioArt
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2018, 13:06
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: BioArt » 22 maja 2018, 12:54

Zgadza się, tutaj ważnych jest kilka elementów, aspektów na które trzeba zwrócić uwagę podczas kupna siłownika, głównie chodzi mi o jego bezawaryjność oraz szybki i dobry serwis, to ma olbrzymie znaczenie .

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: mirrek » 29 cze 2018, 19:37

BioArt_com_pl pisze:Zgadza się, tutaj ważnych jest kilka elementów, aspektów na które trzeba zwrócić uwagę podczas kupna siłownika, głównie chodzi mi o jego bezawaryjność oraz szybki i dobry serwis, to ma olbrzymie znaczenie .


A co uważasz na taki temat, że najlepsze siłowniki pracują na 24V?

nikosiu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 13 cze 2015, 17:57
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: nikosiu » 29 cze 2018, 21:14

mirrek pisze:
BioArt_com_pl pisze:Zgadza się, tutaj ważnych jest kilka elementów, aspektów na które trzeba zwrócić uwagę podczas kupna siłownika, głównie chodzi mi o jego bezawaryjność oraz szybki i dobry serwis, to ma olbrzymie znaczenie .


A co uważasz na taki temat, że najlepsze siłowniki pracują na 24V?

Moim zdaniem tak. Zawsze trzeba dokładnie przeanalizować ofertę producenta, a dopiero potem podejmować decyzję.

Ogradzamy1
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:33
Re: czy warto kupować drogie siłowniki?

autor: Ogradzamy1 » 12 lip 2018, 7:44

Akurat w kwestii napędu do bram, możemy pomóc i doradzić ponieważ zajmujemy się tym na co dzień, w razie pytań jesteśmy do dyspozycji :) Sam siłownik powinien być przede wszystkim jak najmniej awaryjny,


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów