Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: Redakcja » 16 sie 2016, 8:15

Lato to okres intensywnego wzrostu roślin, również traw. Nie zapomnijmy zatem o pielęgnacji trawnika w sierpniu. Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień >>
Redakcja

Westa
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 16 sie 2016, 8:01
Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: Westa » 16 sie 2016, 8:15

Polecam też pamiętać o tym, że trawnik, jak każda roślina lubi "dokarmianie", wiec i nawozu nieco się przyda. Teraz już powoli kończymy z tymi zawierającymi azot, wiec lepiej wybierać te z dopiskiem "jesienny"

nikoon
Posty: 27
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:37
Re: Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: nikoon » 27 paź 2016, 19:11

Mój trawnik już jest praktycznie przygotowany do zimy, ostatnie prace jakie wykonaliśmy to zastosowanie tego preparatu antymech activ, który zapobiega temu, aby na trawniku pojawiał się mech. To był już drugi zabieg tego roku, jeszcze w październiku można było go powtórzyć. Ciekawe czy tylko ja mam taki problem z mchem?

felcio
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 13 sie 2017, 16:55
Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: felcio » 13 sie 2017, 16:58

mój trawnik jest moją dumą, bardzo lubię się nim zajmować, w tym roku zainwestowałem w nową kosiarkę, wybrałem model ryobi z silnikiem subaru, jak upolować to coś na lata a nie bubel który będzie dzialał sezon, jestem zadowolony z zakupu, mam co kosić a tą kosiarkę prowadzi się bardzo lekko i przyjemnie, myslę o zainwestowaniu w aerator niedługo

filipwoj
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2016, 7:24
Re: Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: filipwoj » 16 sie 2017, 9:13

A u mnie niestety porażka... Trawnik ma ubytki i nie wiem kompletnie jak to dosiać, bo nic w niektórych miejscach nie chce urosnąć. Już rózne trawy probowałem i nawozy również i nadal nic. Co robic?

mirabelka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2017, 13:55
Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: mirabelka89 » 20 sie 2017, 18:40

A u nas robot wiper premium dba o trawnik. Mąż go raz ustawił przed wyjazdem za granicę, żebym nie musiała się tym martwić i chodzi jak w zegarku, a trawka jest zawsze przystrzyżona i soczysta.

zmarzlak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 20 sie 2015, 11:26
Re: Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: zmarzlak » 16 maja 2018, 9:16

W temacie trawnika jesteście mi w stanie polecić jakieś sprawdzone obrzeża trawnikowe? Muszę je założyć bo mam dosyć trawy rozrastającej się gdzie popadnie. Na razie mam wybrany taki system obrzeży trawnikowych Geoborder.

B4si4
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2018, 8:35
Re: Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: B4si4 » 08 sie 2019, 10:36

Jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy przy zakładaniu lub pielęgnacji ogrodu to zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy ogrodniczej Ponadczasowe Ogrody - http://ponadczasowe-ogrody.pl/. Firma posiada odpowiednią wiedzę, narzędzia i umiejętności, które pozwolą na wykonanie pięknego trawnika. Natomiast jeżeli posiadasz już trawnik, ale nie jesteś zadowolony z jego wyglądu firma pokaże Ci jak go uratować i dbać na przyszłość, żeby trawnik zawsze wyglądał pięknie.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, 7:25 przez B4si4, łącznie zmieniany 1 raz.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: Big09 » 08 sie 2019, 15:21

Pogoda mało sprzyja w tym roku, ale od czego nawadniania są :)

kajetanpawlowski135
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2019, 12:46
Re: Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: kajetanpawlowski135 » 08 sie 2019, 15:29

Warto sprawdzić prognozy pogody na przyszłe miesiące. Wiadomo iż trawa potrzebuje nowodnienia. Przy wszechobecnych upałach może być jej ciężko. Jeśli nawadniać to też kwestia tego czy się opłaca, warto przekalkulować wydatki. Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

mej.dej
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:17
Re: Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: mej.dej » 16 sie 2019, 11:58

jeżeli ktoś z was szuka formy, która oferuję zakładanie ogrodu od podstaw to polecam skontaktować się z firmą ogrodwejherowo.pl. My korzystaliśmy z usług firmy i oni pomogli nam położyć trawę z rolki. Raz już sami próbowaliśmy położyć taką trawę ale nie dostatecznie wyrównaliśmy teren i trawa się rozjechała na łączeniach.

ofelka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2019, 8:02
Re: Pielęgnacja i zakładanie trawnika – sierpień

autor: ofelka » 26 sie 2019, 8:12

Dla mnie dużym odkryciem w pielęgnacji trawnika było założenie automatycznego systemu nawadniania. Naprawdę nie zdajecie sobie sprawy, jak dużo to zmienia :P Wiele problemów z trawnikiem razem z tym zniknęło - niestety, susze w ostatnich latach nie były dla nas łaskawe.
My w ogrodzie mamy system od centrumnawadniania.com, wszystko jest do samodzielnego montażu, ale gotowe, więc mój partner nie musiał głowić się nad poszczególnymi elementami całości. Działa bez zarzutów, myślę, że będzie tak przez długi czas :)


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 83 gości

Gotowe projekty domów