Chwasty i mech na trawniku

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Chwasty i mech na trawniku

autor: Redakcja » 20 maja 2013, 8:24

Walkę z chwastami i mchem na trawniku rozpoczynać należy jeszcze zanim posieje się trawę. Jeśli jednak o tym... Chwasty i mech na trawniku >>
Redakcja

Dasos
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Chwasty i mech na trawniku

autor: Dasos » 20 maja 2013, 8:24

na moim trawniku rozpleniły się stokrotki. Niby chwasty, ale trawnik wygląda z nimi pięknie

wioslarz
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2011, 12:15

autor: wioslarz » 18 lis 2013, 17:21

a nie stosuje żadnej chemii, po prostu mam wertykulator dokładnie model Stiga VE 32, który nacina powierzchnię trawnika, tworząc szczeliny, poprzez które do korzeni dostaje się woda oraz tlen.

saganek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:18
Chwasty i mech na trawniku. Jak się ich pozbyć

autor: saganek » 10 kwie 2018, 11:25

odnowię temat, bo sam mam problem między innymi z koniczyną białą, którą trudno jest wytępić. Szkoda, bo właśnie mam prawie 100 metrów trawnika i chciałbym mieć samą trawę, a nie chwasty
always the sun

vegeKlementyna
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 14 gru 2016, 14:54
Re: Chwasty i mech na trawniku

autor: vegeKlementyna » 18 kwie 2018, 10:13

Koniczyna tak bardzo wam przeszkadza? Ja regularnie kosze trawnik i w sumie nie mam tego problemu, ale może to też zależy od rodzaju podłoża.

faleos
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2015, 21:48
Chwasty i mech na trawniku. Jak się ich pozbyć

autor: faleos » 30 kwie 2018, 14:38

Saganek – nie wiem, czy wiesz, ale koniczyna biała to głównie problem ze zbyt niską zawartością azotu w glebie. Jak się nie dba dokładnie o trawnik to ona będzie skutecznie niszczyć walory estetyczne trawnika. Rada – trzeba często kosić (dobra kosiarka, nietępe ostrza), do tego nawozić i podlewać. Proponuję Ci również zastosować taki preparat SUBSTRAL 2W1 NAWÓZ + ODCHWASZCZACZ. To są specjalne mikrogranulki, które dostarczają środki odżywcze trawie, a po drugie właśnie niszczą te chwasty. Jest to łatwe w stosowaniu, produkt też jest bezpieczny i długodziałający. Wypróbuj, moim zdaniem jest naprawdę warto.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 155 gości

Gotowe projekty domów