Staw kąpielowy - samodzielna budowa

Informacje na temat zakładania basenów ogrodowych i stawów kąpielowych. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę, jak zbudować basen i co zrobić, by woda była czysta? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: wika001

Ekoogrod
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2015, 18:40
Lokalizacja: Warszawa
Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: Ekoogrod » 15 lut 2015, 18:48

Czy ktoś budował staw kąpielowy samemu? Poproszę o informacje jak to wyszło i jak się sprawuje po kilku latach. W internecie znalazłam to: http://www.stawykapielowe.com/baza-wied ... owego.html

Robert65
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2015, 7:26
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: Robert65 » 22 cze 2015, 7:31

Niestety nie budowałem go sam, ale pomogła mi firma- http://hortis.pl/systemy-nawadniania. Pomogli wybrać odpowiednie pompy i filtry do oczka wodnego. Nie jest to proste zadanie, dlatego potrzebujemy fachowców w tej dziedzinie. Jest to firma z miasta Łódź, która w swoim asortymencie posiada także systemy nawadniania itp.

Anka 28
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2014, 18:44
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: Anka 28 » 22 cze 2015, 21:07

Staw kąpielowy - świetna sprawa, ale rzeczywiście samemu zbudować porządny to wyzwanie.
Za to łatwiej, totalnie samodzielnie można sobie postawić basen ogrodowy: http://ogrodosfera.pl/okragly-basen-ste ... 49x132-7w1 , który poza tym jest na gwarancji.
Jest jeszcze jeden plus - woda w basenie na pewno szybciej się nagrzeje, niż w takim stawie.

fivetrees
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 07 kwie 2015, 5:59
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: fivetrees » 29 cze 2015, 11:17

A na staw kąpielowy nie trzeba mieć jakiś specjalnych zezwoleń?

Ekof
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2016, 17:44
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: Ekof » 23 kwie 2016, 17:52

Na staw powyżej 50 m2 trzeba mieć zezwolenie budowlane. Z tego co wiem to projekty stawów kąpielowych wykonuje: http://www.hydroidea.com/oferta/stawy-kapielowe/

maaaariusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:47
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: maaaariusz » 04 maja 2016, 19:37

Lepiej zwrócić się z tym do firmy specjalistycznej ;)

poknakrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:06
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: poknakrz » 08 lis 2016, 9:22

Naprawdę lepiej będzie jeśli zlecisz to specjalistom.

trogas
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 sty 2017, 11:08
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: trogas » 15 sty 2017, 11:15

Mam taki staw, jednak nie jest to dobry pomysł, bo ciężko zachować w nim czystość...

koniesz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2016, 14:55
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: koniesz » 25 sty 2017, 10:29

trogas pisze:Mam taki staw, jednak nie jest to dobry pomysł, bo ciężko zachować w nim czystość...

Wiesz co? Aby zachować czystość w stawie trzeba pamiętać o zasadniczych rzeczach. No najgorszym problemem jest oczywiście zakwit glonów. Ale ja miałam staw w swoim ogrodzie co prawda niewielki i zastosowałam kilka trików aby do tego nie dopuścić. (odpowiednie rośliny, ograniczenie substancji organicznych). Zawsze musimy pamiętać o tym aby w okolicy naszego stawu nie nawozić ziemi nawozami organicznymi, bo gdy spadnie deszcz wraz z woda opadową dostanie się tez nawóz co powoduje zakwit glonów, a to już nie wygląda ładnie :)

Awatar użytkownika
ASETINGER
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2015, 12:23
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: ASETINGER » 31 sty 2017, 22:14

Zdecydowanie odradzam samodzielną budowę ... w trakcie realizacji trzeba mieć dużą wiedzę aby...zbiornik był szczelny i wszystko działało prawidłowo. Szkoda po prostu własnych, dużych pieniędzy na przedsięwzięcie które może się nie udać w realizacji.
Oczywiście prosty zbiornik z jakąś pompa przy ogólnej wiedzy budowlanej - można pokusić się o wykonanie - ale mam tu raczej na myśli coś bardzo małego w okolicach 1m na 1m - aby ew.brak efektu nie pogrążył nas finansowo.

Słyszałem że dobrym wykonawcą (jak również projektują) jest firma green media (bodajże taką mają stronę www.green-media.pl) w tym zakresie. Uważam że warto zapłacić fachowcom i móc cieszyć się z budowli wodnej oraz liczyć na cykliczny serwis. Ale wiadomo - każdy patrzy na finanse :)
:)

koniesz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2016, 14:55
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: koniesz » 10 lut 2017, 10:51

Przy samodzielnej budowie musimy pamiętać, też o regulacjach prawnych dużo ostatnio się zmieniło w prawie budowlanym na szczęście na naszą korzyść :) Polecam artykuł na ten temat, porusza on tez tematykę budowy oczek wodnych :) https://www.nieruchomosci.com.pl/artyku ... ,3792.html

coffeelover9608
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 10:54
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: coffeelover9608 » 22 lut 2017, 11:28

Lepiej zatrudnić jakąś firmę, samemu budować nie polecam

kkk001
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 25 kwie 2018, 16:55
Re: Staw kąpielowy - samodzielna budowa

autor: kkk001 » 25 kwie 2018, 20:35

Nie polecałabym budować stawu kąpielowego jeśli się na tym nie znasz. Zmarnujesz swój czas i materiały które nie oszukujmy się-nie są tanie. Ja skorzystałam z pomocy firma ogrodnicza wrocław . Są godni polecenia,solidni i co najważniejsze-niedrodzy


Wróć do „Baseny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów