Problem ze starym słupem w ogrodzie

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Amelia33
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:54
Problem ze starym słupem w ogrodzie

autor: Amelia33 » 03 lut 2014, 12:37

cześć wszystkim,
mam problem w postaci słupa linii energetycznej stojącego w ogrodzie - co z nim zrobić? Jeśli nie da się go usunąć, to ponoć przysługuje mi odszkodowanie - czy ktoś ubiegał się o takowe odszkodowanie i chciałby podzielić się doświadczeniami?

Egolite
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
Re: Problem ze starym słupem w ogrodzie

autor: Egolite » 03 lut 2014, 15:08

Właściciel nieruchomości na terenie, której znajduje się słup linii energetycznej, rurociąg czy gazociąg ma prawo ubiegać się o odszkodowanie o ile zostanie spełnionych kilka warunków, w tym m.in. mniej niż 30 lat od postawienia owego słupa oraz brak jakichkolwiek umów z których wynikałoby, że właściciel nieruchomości wyraził zgodę na postawienie takiego słupa. Jeśli oba te warunki zostaną spełnione to istnieją podstawy prawne dające możliwość ubiegania się o odszkodowania za słupy od przedsiębiorstwa przesyłowego. Warto skorzystać przy tym z usług firmy doradczej specjalizującej się w tego typu sprawach, która w pierwszej kolejności spróbuje uzyskać odszkodowanie na drodze negocjacji i dopiero w sytuacji niepowodzenia wniesie sprawę do sądu.

Damiano123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2014, 15:02
Re: Problem ze starym słupem w ogrodzie

autor: Damiano123 » 06 lut 2014, 15:06

W takich sprawach najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. O ile firma odpowiadająca za ten słup nie ma szans wygrać, tak może skutecznie obniżyć poziom należnego odszkodowania. Sami bez wiedzy prawnej nie poradzimy sobie. Wiem to z własnego doświadczenia bo korzystałem niegdyś w podobnej sytuacji z usług tej firmy - http://www.odszkodowaniaenergetyczne.pl/.

origami
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2014, 13:12
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Problem ze starym słupem w ogrodzie

autor: origami » 11 lut 2014, 19:41

Daj znać jak Ci poszło. W sumie ciekaw jestem jak to się rozwiąże...
projektant ogrodów

jukka
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2014, 22:20
Re: Problem ze starym słupem w ogrodzie

autor: jukka » 15 lip 2014, 20:29

To zależy od tego czy w wyniku stania tego słupa masz jakieś szkody? Fizyczne bądź nie, ale takie które można w jakiś sposób dowieść. Jeśli tak to są to podstawy do starania się o zadość uczynienie i takie kancelarie jak ta: http://kancelaria-pionier.pl/oferta mogą Ci w tym pomóc.

Jeśli nie pozostaje próba polubownego rozwiązania sprawy, bądź sprawdzenie dokładnie czy na pewno spełnione są wszystkie wymagania potrzebne do tego by ten słup tam stał, jak znajdziesz jakiekolwiek niedopatrzenie masz już podstawę do roszczeń :)

BurczejKarolina
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2014, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Problem ze starym słupem w ogrodzie

autor: BurczejKarolina » 07 lis 2014, 13:36

ja polecam zapoznać się z ofertą http://www.belfor.com.pl/

korzystałam z ich usług i są godni polecenia, skontaktuj się z nimi. Na pewno Ci pomogą!

mal-wina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 05 cze 2017, 19:00
Re: Problem ze starym słupem w ogrodzie

autor: mal-wina » 25 kwie 2018, 20:32

To prawda że jeżeli na działce został ustawiony słup energetyczne to może starać się o odpowiednią rekompensatę.Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się więcej na ten temat to polecam artykuł http://odszkodowania123.pl/blog/odszkodowanie-za-slupy-energetyczne-jak-dochodzic-swoich-praw,39 . Znajdziesz tam porady dotyczące tego jak starać się o takie odszkodowanie.

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Problem ze starym słupem w ogrodzie

autor: asianocon » 27 kwie 2018, 13:44

Może pismo do urzędu by pomogło? Nie wiem co robi się w takiej sytuacji


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości

Gotowe projekty domów