Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

aniamroz79
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 11 paź 2016, 9:02
Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: aniamroz79 » 26 paź 2016, 13:48

Cześć. Jakiś czas temu moja przyjaciółka stwierdziła, że jak będzie projektowała swój dom to zainwestuje w tego typu rozwiązania. Ogólnie mówiąc chodzi mi o inteligentny dom. Myślałam, aby założyć również u siebie podobne rozwiązanie, które łączy wiele urządzeń: kamery monitoringu z systemem alarmowym oraz wideodomofonem trans-sat.pl - tak jak na tym odsyłaczu do strony. Natomiast zastanawiam się co będzie jak zabraknie prądu. Czy w takim wypadku nie zostanę uwięziona w domu? W jaki sposób będę w stanie otworzyć bramę garażową? Czy ktoś z forumowiczów ma inteligentny dom? Jak tak, to jak to funkcjonuje w codziennym życiu. Czy jest to rozwiązanie niezawodne? Będę wdzięczna za wasze przemyślenia w tej kwestii.

Awatar użytkownika
GavinJ37
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:45
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: GavinJ37 » 26 paź 2016, 13:53

Nie mam takich rozwiązań, ale mam klientkę, która ma i faktycznie miała taki przypadek, kiedy z domu nie umiała wyjść, bo nie było prądu.

cokgplka
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:14
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: cokgplka » 27 paź 2016, 8:32

Zależy kto będzie z niego korzystał.

lingmulf
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:04
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: lingmulf » 28 sie 2017, 10:56

Moim zdaniem to duża wygoda! Wszystkimi urządzeniami podłączonymi do systemu można sterować oraz programować z dowolnego miejsca na świecie, robiąc to za pomocą telefonu.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: gardenrun » 28 sie 2017, 13:01

Jeżeli naprawdę poprawia to komfort życia, to czemu nie?

Dopler
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2016, 9:42
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: Dopler » 08 lis 2017, 13:26

Zgadzam się z tym, że automatyzacja domów to już standard. Dobry system zarządzający jest podstawą. Dzięki niemu nawet w przypadku awarii, sprawność i niezależność poszczególnych elementów zostanie zachowana. To inwestycja na lata, dlatego musimy dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego rozwiązania. Jeżeli ogranicza nas budżet, to warto stopniowo kompletować elementy systemu zaczynając np. od alarmu, który wpłynie na bezpieczeństwo naszej nieruchomości.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: gardenrun » 09 lis 2017, 13:47

Wszystko zależy od tego, w czym się ta jego inteligencja przejawia.

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: asianocon » 28 lut 2018, 22:23

Jeżeli poprawi to jakość życia rodziny, to warto spróbować.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: tulejka » 08 mar 2018, 13:07

Myslę, że jak najbardziej, teraz chyba nawet bardzo popularne jest takie rozwiązanie.

Ramaja
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 15 mar 2018, 8:25
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: Ramaja » 16 maja 2018, 8:30

W kwestii tego rodzaju ciekawych i rozbudowanych rozwiązań wiem, że przoduje AutoID. W firmie brata montują właśnie taki system rcp, więc mam informację na bieżąco jak przebiega z nimi współpraca.

zmarzlak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 20 sie 2015, 11:26
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: zmarzlak » 16 maja 2018, 8:50

Jakbyś szukał specjalistycznej automatyki, różnego rodzaju czujników itd to sprawdź ofertę tej firmy: newtech ich produkty mają zastosowanie zarówno w automatyce przemysłowej jak i właśnie inteligentnych domach.

Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Czy inteligentny dom to dobry pomysl?

autor: Tomek5 » 20 sie 2022, 12:55

Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz oczekiwań. Dla jednej osoby będzie to dobry pomysł, druga osoba nie będzie tego potrzebowała. Musimy zastanowić się sami co będzie dla nas najlepsze oraz wtedy zdecydować czy chcemy takie rozwiazania czy nie.

Od siebie polecam kontakt z firmą:
https://www.sabur.com.pl/kategoria-prod ... automatyki

Powinni dobrać odpowiednie sterowniki w tej tematyce.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów