trawa i byliny w jednej doniczce na balkonie

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

mala-ignorantka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2017, 22:29
trawa i byliny w jednej doniczce na balkonie

autor: mala-ignorantka » 14 kwie 2017, 8:01

Dzień dobry, mam balkon wschodni i do tego na ostatnim piętrze, bez żadnego zadaszenia i osłony przed wiatrem. Szczerze mówiąc, mam dość pelargonii, które rosną różnie: jedne lepiej, inne gorzej i w zależności od lata. Pomyślałam, że wsadzę w doniczki trawę ozdobną i po jednym jakimś kwiatku. Czy np. pelargonia albo petunia razem z kostrzewą miotlastą w jednej donicy to dobry pomysł? Czy jest jakaś inna trawa, która tak rośnie, żeby mi z tej doniczki ładnie zwisać? Nic mi się tam za bardzo nie chce "zwisnąć" :( Nie wiem, co robię źle :( Polećcie coś na taki balkon :(

emiliann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 23 lip 2015, 16:02
Re: trawa i byliny w jednej doniczce na balkonie

autor: emiliann » 24 maja 2017, 3:21

A nie mogłabyś tego podzielić na kilka doniczek zamiast tak mieszać? Np w http://desideradesign.pl/ widziałem fajne doniczki na balkon w różnych rozmiarach. I w tedy taką trawę dała byś sobie do podłużnych donic a petunie do takich mniejszych. Myślę że miało by to ręce i nogi. Bo jak wsadzisz jedno z drugim to petunia rozrastając się i trawa też da myślę brzydki i niezamierzony efekt.

Rotomatic1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 28 lip 2017, 9:46
Re: trawa i byliny w jednej doniczce na balkonie

autor: Rotomatic1 » 28 lip 2017, 10:16

W tym przypadku również jestem zdania, że lepszą opcją będzie kupno kilku doniczek i podzielenie bylin oraz trawy, tak aby rosły osobno. Jaki budżet posiadasz na ten cel? Bo w kwestii kupna oryginalnych donic chętnie pomożemy i doradzimy :)

Awatar użytkownika
majka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2017, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: trawa i byliny w jednej doniczce na balkonie

autor: majka89 » 09 paź 2017, 8:14

Muszą też mieć odpowiednią donicę, aby się sprawdziły. Warto szukać ciekawych takich traw i bylin i sadzić, potem jednak robić warto rozsady i nawet z kimś się wymieniać.

Rabarbarek999
Aktywny
Aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 07 lip 2016, 8:13
Re: trawa i byliny w jednej doniczce na balkonie

autor: Rabarbarek999 » 24 paź 2017, 10:42

Ja sobie zamówiłem na https://www.podkarpackiesady.pl/13-byli ... wy-ozdobne miskanty i proso rózgowate. Czekam na przesyłkę, Myślałem, żeby je posadzić na tarasie w dużej skrzyni. Jak tylko z podlewaniem będzie, bo nie wiem co na wakacjach czy przeżyją wyjazd. Znacie jakieś automatyczne sposoby podlewania?

strugak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 07 maja 2017, 11:47
Re: trawa i byliny w jednej doniczce na balkonie

autor: strugak » 02 lut 2018, 10:53

Przed zasianiem trawy, zapoznaj się ze stroną http://www.abcwnetrza.pl/zakladanie-tra ... zaskoczyc/ sporo na niej artykułów które pomogą Ci w odpowiednim doborze, oraz wytłumaczą na jakie możesz napotkać problemy


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów