Zbiornik naziemny czy podziemny?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

edytagaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2013, 20:20
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: edytagaw » 10 lis 2013, 14:23

Przy każdorazowym napełnianiu zbiornika robiony jest przegląd instalacji.

Romandero
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2013, 20:10
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: Romandero » 10 lis 2013, 19:03

edytagaw pisze:Przy każdorazowym napełnianiu zbiornika robiony jest przegląd instalacji.


Rozumiem. W takim razie jak często trzeba taki zbiornik napełniać?

MaciejZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2013, 21:33
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: MaciejZ » 16 lis 2013, 23:22

Ciężko powiedzieć. Wszystko tak na prawdę zależy od potrzeb i zużycia gazu. Ale podpisując umowę z firmą dzierżawiącą zbiornik decydujesz się na określoną, miminalną ilość gazu do żużycia np. ok 3000l. Przy wyborze najmniejszego zbionika o pojemności 2700l zwykle trzeba dotankować go w ciągu roku.

Romandero
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2013, 20:10
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: Romandero » 24 lis 2013, 21:43

Mam jeszcze dość istotne pytanie. Czy pora roku wpływ na max zapełnienie zbiornika. Bo wiadomo, że objętość gazu zależy od temperatury? Firma to przewiduje?

MaciejZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2013, 21:33
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: MaciejZ » 28 lis 2013, 22:22

Oczywiście, jestem przekonany, że każda firma wydzierżawiająca zbiorniki w tym także firma amerigas od której dzierżawie zbiornik oferuje 100% bezpieczeństwo. W związku z tym zbiorniki napełniane są tylko do 80% całej pojemności, przewidując tym samym wpływ temperatury na właściwości fizyczne gazu.

Marekgwiz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2013, 22:54
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: Marekgwiz » 29 gru 2013, 23:51

edytagaw pisze:Planujemy dzierżawę zbiornika na gaz i chciałabym się poradzić. Czy lepiej wybrać zbiornik naziemny, czy podziemny? Która opcja jest korzystniejsza i bardziej bezpieczna? Dodam, że ogród nie jest zbyt dużych rozmiarów, a chciałabym w przyszłości zrobić w nim fajne i przytulne miejsce. Obawiam się, że w przypadku zbiornika naziemnego będzie konieczne zachowanie pewnych odległości od innych "atrakcji" ogrodowych. Proszę o radę.


Jeśli miałbym doradzać to zdecydowanie naziemny. Jest łatwiejszy w montażu, nie wymaga tylu prac, poza tym nie trzeba się przejmować jeśli się ma wysoki poziom wód gruntowych. Dodatkowo plusem jest łatwiejsza obsługa. Ogólnie więcej argumentów za niz tych przeciw.

Romandero
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2013, 20:10
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: Romandero » 31 gru 2013, 1:15

Czy chcąc rozpocząć dzierżawę mam prawo zawsze wybrać jaki rodzaj zbiornika chcę wybrać?

MaciejZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2013, 21:33
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: MaciejZ » 31 gru 2013, 17:12

Zawszę masz taką możliwość. Ale sugerowałbym naziemny.

Romandero
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2013, 20:10
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: Romandero » 31 gru 2013, 17:23

A jak wygląda sprawa papierkowa? Jest z tym dużo załatwiania? Nie będę ukrywał, że wszechobecna biurokracja doprowadza mnie do szału (chyba nie tylko mnie).

MaciejZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2013, 21:33
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: MaciejZ » 31 gru 2013, 17:40

Romandero pisze:A jak wygląda sprawa papierkowa? Jest z tym dużo załatwiania? Nie będę ukrywał, że wszechobecna biurokracja doprowadza mnie do szału (chyba nie tylko mnie).


Sprawa wygląda tak: Po dokonaniu decyzji są dwa spotkania z handlowcem, a następnie po miesiącu już masz zbiornik z gazem. Także chyba nie najgorzej. Resztę spraw załatwia firma także nie musisz martwić się papierkową robotą.

Jans
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: Jans » 30 sty 2017, 10:06

Jeśli chodzi o profesjonalne usługi związane z dostawą gazu i montażem instalacji gazowych, to możecie sprawdzić sobie instalacja gazowe mazowieckie. Według mnie naprawdę dobra i profesjonalna firma, więc i wam może się przydać.

PawełNM
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: PawełNM » 15 sty 2018, 20:39

Moim zdaniem jednak zbiornik podziemny lepiej wygląda, choć sam raczej nie miałbym możliwości skorzystania z takiej opcji. Bądź co bądź od dłuższego czasu rozważam skorzystanie z oferty LPG DIRECT http://lpgdirect.pl/ . Firma ta bowiem oferuje nie tylko nowe, ale również używane zbiorniki, a jednocześnie można u nich zamówić pełną instalację. Przy czym jednocześnie rozwiązanie to w porównaniu do klasycznych sposób ogrzewania jest dużo bardziej ekologiczne.

rafalport
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2018, 9:02
Re: Zbiornik naziemny czy podziemny?

autor: rafalport » 16 sty 2018, 9:08

Najlepiej wziąć podziemny.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

Gotowe projekty domów