anturium

Wszystko na temat chorób roślin i szkodników. Podpowiedzi jak rozpoznawać choroby oraz szkodniki i jak z nimi walczyć.

Moderator: wika001

Kasia_D
Aktywny
Aktywny
Posty: 282
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:27
anturium

autor: Kasia_D » 10 kwie 2011, 20:01

cześć, mam problem. na moim anturium zrobiły sie brunatne plamy. co robić?
vel

Lunatyczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 102
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:53
Re: anturium

autor: Lunatyczka » 19 paź 2011, 15:09

Kasiu, ale gdzie dokładnie na liściach na kwiatach ? To bardzo istotne, aby Ci można było pomóc, a tak to szukaj wiatru w polu bo nie wiadomo gdzie i co dokładnie zaszkodziło twojej roślinie.
Od siebie dodam, że jak brązowawe plamy pojawiły mi się na kwiatach to sąsiadka poradziła mi przesadzić anturium do nowej ziemi i nie tam obficie podlewać jak do tej pory ponieważ na jej oko ja ją po prostu przelałam i takimi właśnie plamami reagowała - uczyniłam jak sąsiadka poradziła i problem znikł więc dużo w tym racji było co mówiła. Obejrzyj dokładnie roślinę bo jeśli plamy są na liściach to zapewne jakiś szkodnik się zadomowił na Twojej roślince.

funcieta
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2017, 7:52
Re: anturium

autor: funcieta » 23 mar 2017, 8:04

Dało się plamy zlikwidować raz na zawsze? Pytam bo mam podobny problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

drewbud24
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2017, 10:34
Re: anturium

autor: drewbud24 » 12 gru 2017, 12:48

muszę spróbować u siebie też z tym, trzymam za słowo, że skuteczne

fuksja9
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2018, 15:34
Re: anturium

autor: fuksja9 » 13 cze 2018, 21:13

W przypadku takich problemów zawsze dobrze jest chociaż zrobić zdjęcia. Powodów może być wiele, np. za mało/za dużo światła, za mało/za dużo wody, choroba grzybowa czy nawet szkodnik. Pytania na początek to właśnie czy nie jest przelany, w jakim oświetleniu jest roślina, czy była nawożona? Na pewno anturium warto podlać z biohumusem: https://www.target.com.pl/produkty/biohumus-max żeby na początku wzmocnić, do lepszej oceny potrzebne byłyby zdjęcia lub chociaż odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Pozdrawiam


Wróć do „Szkodniki i ochrona roślin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów