lawenda w donicach

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Maria68
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:33
Lokalizacja: Puławy
lawenda w donicach

autor: Maria68 » 26 kwie 2011, 10:36

W doniczkach na tarasie mam zasadzoną lawendę. Przed ostatnią zimą odpowiednio ją zabezpieczyłam przed mrozami - a przynajmniej tak mi się wydaje. Teraz, wiosną przycięłam zdrewniałe części, ale niestety nie rosną nowe. Co może być powodem?
Proszę o rady

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: lawenda w donicach

autor: cisowianka » 03 lis 2011, 19:36

Myślę, że problemem właśnie jest doniczka. Lawenda najlepiej rośnie w gruncie,w pojemnikach się po prostu hmmm męczy.

Możliwe, że przesadzenie do innego podłoża mogłoby pomóc, a przynajmniej sprawdziłabyś kondycję korzenii.

Pamiętaj, że lawenda potrzebuje przepuszczalnej, bardzo zdrenowanej gleby. Jeśli dodatkowo dostarczysz jej wapnia, to nawet w doniczce, lawenda powinna się dobrze trzymać ;)

Powodzenia :)

3PiotrD
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2012, 20:36
Re: lawenda w donicach

autor: 3PiotrD » 31 maja 2012, 20:41

Witam serdecznie, teraz w lidlu można kupić całkiem tanio lawendę w doniczkach.. oni ją reklamują że niby na balkon i w ogóle super ale czy mogę ją potem wkopać normalnie do ogródka i będzie dalej ładnie się rozwijać? bo czytałem że są różne odmiany i teraz nie wiem czy kupować:/

Fiona33
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2012, 20:04
Lokalizacja: Wrocław
Re: lawenda w donicach

autor: Fiona33 » 25 cze 2012, 20:35

Albo wygodniej zamawiać przez internet, czasem szkoda czasu na bieganie za roślinami, jak można w szybki i tani sposób, dobrej jakości zamówić rośliny. Ja osobiście zamawiam na stronie nasionaswiata.pl

drewbud24
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2017, 10:34
Re: lawenda w donicach

autor: drewbud24 » 13 lis 2017, 9:07

może ją przelałaś, lawenda lubi dość suche podłoże

Mediss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:39
Re: lawenda w donicach

autor: Mediss » 27 lut 2018, 0:46

Trudno zabezpieczyć lawendę w donicach, u mnie w ogrodzie potrafiła wymarznąć nawet w ziemi.

Rabarbarek999
Aktywny
Aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 07 lip 2016, 8:13
Re: lawenda w donicach

autor: Rabarbarek999 » 14 maja 2018, 9:40

Lawenda potrzebuje słońca i nie znosi przelania. Poza tym gleba powinna być gliniasto-piaszczysta o obojętnym odczynie. Najlepiej kupić na przykład tu https://www.podkarpackiesady.pl/pl/sear ... rl=lawenda i przesadzić do odpowiedniej gleby. Przed zimą można włożyć doniczkę do większego pojemnika wypełnionego torfem oraz przykryć z góry aby nie wymarzła.

emi65
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 20 maja 2017, 20:39
Re: lawenda w donicach

autor: emi65 » 25 maja 2018, 9:21

Albo własnie isc w kierunku donicowym - zreszta to moim zdaniem moze tez o niebo lepiej wygladac. Jesli spasuje sie chociazby donice z kolorystyka ogrodu, a lawenda bedzie tego kontrastowym dopełnieniem. Sam kupilam w tym roku wysokie donice w salonie agaty w tym stylu https://www.agatameble.pl/akcesoria-i-d ... 9x39x63-cm z żywicy ekologicznej. U mnie ostatecznie stanelo na piwoniach, ale lawenda na przyszly rok jest pierwsza w kolejce ;)

Dynamit
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 01 cze 2018, 10:47
Re: lawenda w donicach

autor: Dynamit » 05 cze 2018, 9:44

Moja kobitka zastanawiała się nad lawendą, ale z tego co piszecie, to dość wymagająca roślina. Powiem jej, żeby doczytała jeszcze o pielęgnacji lawendy...

Rabarbarek999
Aktywny
Aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 07 lip 2016, 8:13
Re: lawenda w donicach

autor: Rabarbarek999 » 12 cze 2018, 7:01

Lawenda potrzebuje przepuszczalnego i zasadowego podłoża. Dobrze jest doniczkę wysypać kamykami wapiennymi. Ziemia zbyt żyzna i mokra, zwięzła jej szkodzi. No i słońce. Lawenda rośnie dobrze tylko w pełnym słońcu. Nawet jak w sklepach kupujesz lawendę to zawsze jet w doniczce. Zresztą kupiłem tą ostatnio https://www.podkarpackiesady.pl/byliny- ... istna.html i w doniczce siedzi większej i nowe puszcza pędy.

Camdor
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:24
Re: lawenda w donicach

autor: Camdor » 12 cze 2018, 10:33

Hej, chciałabym zasadzić sobie lawendę w salonie. Uwielbiam jej zapach. Gdzie mogłabym dostać odpowiednie i duże donice do salonu? Tak żeby te rośliny mogły swobodnie rosnąć. Wybór wydaje mi się co najmniej trudny. Co w ogóle sądzicie o takim pomyśle? Robił może ktoś coś podobnego?Będę wdzięczna za wszystkie sugestie, pozdrawiam! :)

tolalola
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:48
Re: lawenda w donicach

autor: tolalola » 15 cze 2018, 10:54

lawenda to piękny kwiat, niestety kwitnie tylko chwilę, więc jak dla mnie trochę za mało jak na ozdobę ogrodu


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów