biostymulatory

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Albert31
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:07
biostymulatory

autor: Albert31 » 16 mar 2011, 14:34

Czy możecie polecić mi jakiś skuteczny biostymulator do cytrusów,
który:
* zwiększa ilość liści i kwiatów,
* zwiększa intensywność ubarwienia liści,
* uodparnia rośliny na zagrożenia środowiskowe,
* przyspiesza kwitnienie roślin,
* opóźnia żółknięcie liści,
* zwiększa żywotność i wigor roślin.

Layla
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 sie 2011, 9:48
Re: biostymulatory

autor: Layla » 09 lis 2011, 16:05

Biostymulatory to naprawdę fajna rzecz. Dla wyjaśnienia innym biostymulator to nic innego ja są to związki, które nie wpływają na zmianę środowiska w którym rosną rośliny, absolutnie nie eliminują czynników stresowych, ponadto co ciekawe nie dostarczają roślinom składników pokarmowych.
A cała magia tego preparatu polega na zwiększeniu roślinie "sił witalnych" Co sprawia, że rosliny łatwiej znoszą wyżej wymienione negatywne czynniki, natomiast w warunkach optymalnych zwiększa się wykorzystanie drzemiącego potencjału w roślinie. Polecam udać się do sklepu ogrodniczego i oni podadzą Ci najbardziej aktualny preparat.

Awatar użytkownika
HANAT
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2012, 18:49
Lokalizacja: Kleczanów
Kontaktowanie:
Re: biostymulatory

autor: HANAT » 24 lut 2012, 19:11

Może pomoże doradca sadowniczy, zalecenia są uniwersalne dla roślin
proszę zobaczyć video
http://www.youtube.com/user/GospodarstwoHANAT#p/c/F248EA222DC03F80/5/YaBw8SzA698 :D
Pozdrawiam HANAT ;)

konewka88
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2013, 10:04
Kontaktowanie:
Re: biostymulatory

autor: konewka88 » 23 paź 2013, 8:51

Wiem ,że w uprawach sadowniczych sprawdza się Goemar i Asahi SL
Róże moja pasja88

blchen
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2017, 11:44
Re: biostymulatory

autor: blchen » 18 maja 2017, 12:02

Ciekawa sytuacja z tego wyszła :D

gorskamagda
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 paź 2017, 18:20
Re: biostymulatory

autor: gorskamagda » 06 paź 2017, 18:31

Jak dla mnie temat iscie ciekawe z racji zajmowania sie ogrodem na mojej dzialce. Sa moze jacys eksperci w tej dziedzinie na forum? Przez ten caly czas z pewnoscia duzo sie pozmienialo w kwestii tych srodkow .. jedni producenci znikneli z rynku - na ich miejsce weszli nowi itd. Chodzi mi o konkretne propozycje takich srodkow nadajacych sie dla amatora. Odrobilam oczywiscie lekcje i poszukalam troche informacji na ten temat w sieci. Bardzo duzo pomogl mi ten artykul https://www.sklepfarmera.pl/blog/biosty ... kty-i-mity Jesli mieliscie do czynienia z ktoryms z polecanych w nim preparatow to prosze o informacje. Pozdrawiam


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów