Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

Zastanawiasz się jak ogrodzić swoją działkę czy ogród? Które ogrodzenie spełni Twoje wymagania i dodatkowo będzie elementem dekoracyjnym ogrodu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: wika001

skoczekskoczek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:11
Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: skoczekskoczek » 14 wrz 2017, 13:13

Witam Wszystkich Forumowiczów. Na wiosnę planuję budowę właśnie takiego ogrodzenia - słupki klinkierowe i przęsła z czarnej stali. Chciałabym zrobić sobie bramę dwuskrzydłową i pytanie moje do was - jaki siłownik będzie najlepszy? Widzę na pierwszej stronie google sporo firm, natomiast nic mi nie mówią. Znajomi sugerują 2,3 firmy, a resztę sobie darować ...

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: mirrek » 26 wrz 2017, 21:42

Przyłączam się do pytania. Mam identyczny problem. Czy może ktoś pomoże? Może autor znalazł odpowiedź gdzieś indziej i może się nią podzielić?

pokoe
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: pokoe » 30 wrz 2017, 16:54

skoczekskoczek pisze:Witam Wszystkich Forumowiczów. Na wiosnę planuję budowę właśnie takiego ogrodzenia - słupki klinkierowe i przęsła z czarnej stali. Chciałabym zrobić sobie bramę dwuskrzydłową i pytanie moje do was - jaki siłownik będzie najlepszy? Widzę na pierwszej stronie google sporo firm, natomiast nic mi nie mówią. Znajomi sugerują 2,3 firmy, a resztę sobie darować ...


Ja mogę zaproponować napęd BFT Kustos - bardzo fajne i cicho pracujące siłowniki z aluminium, pracują niezawodnie, ale w razie czego można uzyskać bardzo dobre warunki gwarancji po dopełnieniu niektórych formalności.

ewelinak
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:30
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: ewelinak » 11 paź 2017, 21:34

Jest kilka firm, które mają dobre siłowniki, osobiście bym poleciła Beninca, jest dobra dostępność tych napędów + rozsądne ceny. Wiele zależy od wielkości i wagi bramy, to trzeba mieć na uwadze. Zbyt mały siłownik po prostu nie pchnie bramy, trzeba do dobrze dobrać.

waclaw.knaps
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 28 mar 2014, 12:51
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: waclaw.knaps » 17 paź 2017, 21:12

Fakt. Na stronie http://beninca.pl/ jeśli już o niej mówimy jest to ładnie rozpisane, Pani sobie obejrzy, zadzwoni. Unikałbym kupowania w marketach tzw. „bezimiennych” siłowników, gdyż z reguły już po pierwszym sezonie zimowym jest po prostu z nimi spory kłopot.

arecki_80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 01 kwie 2014, 14:41
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: arecki_80 » 07 gru 2017, 21:54

waclaw.knaps pisze:Fakt. Na stronie http://beninca.pl/ jeśli już o niej mówimy jest to ładnie rozpisane, Pani sobie obejrzy, zadzwoni. Unikałbym kupowania w marketach tzw. „bezimiennych” siłowników, gdyż z reguły już po pierwszym sezonie zimowym jest po prostu z nimi spory kłopot.


Do bezimiennych siłowników właśnie często nie ma serwisu. I jest klops, bo kasa wydana na automatykę, a bramę otwierać trzeba ręcznie, co zimą, albo jak leje no jednak komfortowe nie jest. Wydając kasę na lepszy siłownik Beninca mamy zapewnione po prostu bezpieczeństwo i ten komfort, że w razie jakieś usterki dzwonimy do serwisu i nie będzie problemów z naprawą… To też przecież ważne jest

strugak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 07 maja 2017, 11:47
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: strugak » 25 sty 2018, 12:30

Wszystkie nowości powiązane z ogrodzeniami są zawsze szczegółowo opisane na http://domosia.pl/siatka-ogrodzeniowa-powlekana/ dzięki tej stronie z pewnością uda się dobrać odpowiednie ogrodzenie, dla Twojego domu, ogródka, lub działki

Jaanek63
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2019, 15:50
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: Jaanek63 » 17 lut 2019, 15:59

Super pomysł. Stalowe ogrodzenia to pewność długiego użytkownia. Jeśli macie problem z wymiarem kupowanych słupków to warto się zainteresować stalą wprost od dostawców np. https://www.koenigstahl.pl/pl/stalciagniona/

wijka
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2017, 20:53
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: wijka » 07 mar 2019, 14:16

Też powoli się rozglądam za dobrym napędem, na razie mam montowane ogrodzenie i bramę, zamawiałam wszystko od firmy joniec. Z tymże bramę mam przesuwną, jakoś mi lepiej pasują takie. z tego co patrzyłam to na tym nie ma co oszczędzać, lepiej dołożyć i kupić droższy mocniejszy napęd, szczególnie jak brama duża. U mnie 4 metry więc spora.

Kamtar
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2018, 11:29
Re: Ogrodzenie klinkier + stal jaki siłownik

autor: Kamtar » 09 mar 2019, 15:31

Warto pamiętać by elementy stalowe były odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Producenci takiego asortymentu przeważnie stosują różne zabezpieczenia antykorozyjne - https://www.metaltech.pl/zabezpieczenia-antykorozyjne, które chronią metal przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Zazwyczaj takim zabezpieczeniem jest np. specjalna powłoka malarska nanoszona na metal z wykorzystaniem nowoczesnych metod.


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów