Jaka pralka dla babci

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Jaka pralka dla babci

autor: K@linka » 14 sie 2016, 10:11

Witam chciałabym kupić babci nową pralkę. Kwota dajmy tak do 2000zl

Cechy które mnie interesują
-Żywotność (mała awaryjność)
-Energooszczędna
-Prosta w obsłudze co nie znaczy że ma być mało funkcji
-Nie koniecznie duża
-Możliwość "suszenia" nie wiem czy tak to się nazywa tak by odwirowywało i szybko schnie (newbie jestem :D)
-Fajnie by było gdyby był ekran z progresem pokazujący ile do końca

Co polecacie?

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jaka pralka dla babci

autor: tetate » 18 sie 2016, 11:11

K@linka pisze:Witam chciałabym kupić babci nową pralkę. Kwota dajmy tak do 2000zl

Cechy które mnie interesują
-Żywotność (mała awaryjność)
-Energooszczędna
-Prosta w obsłudze co nie znaczy że ma być mało funkcji
-Nie koniecznie duża
-Możliwość "suszenia" nie wiem czy tak to się nazywa tak by odwirowywało i szybko schnie (newbie jestem :D)
-Fajnie by było gdyby był ekran z progresem pokazujący ile do końca

Co polecacie?


Myślę,ze babci wystarczy spokojnie pojemność pralki 6-7 kg. Nie jest taka duża ale jednocześnie nie będzie problemów z upraniem wiekszych rzeczy takich jak pościel czy koce. Niezawodne pralki ma Candy:
http://www.candy.pl/pl/produkty/pranie-suszenie/pralki-ladowane-od-frontu - na tej stronie możesz sobie je przejrzeć.

Polecam na przyklad modele ;
GVS 158DWC3-S
CS4 1061D3/2-S

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Jaka pralka dla babci

autor: karna » 18 sie 2016, 18:08

Ja mam Beko. Podobno dobre są też te od Samsunga.

janrim
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2016, 6:14
Re: Jaka pralka dla babci

autor: janrim » 19 sie 2016, 6:17

Napewno nie jakaś nowoczesna :D

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 194
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jaka pralka dla babci

autor: martan » 04 wrz 2016, 9:31

Nowoczesność nie ma tutaj nic do rzeczy. Ważne aby pralka była intuicyjna i takie właśnie są pralki Candy ( sam równiez polecam tą firmę bo pralki są wygodne, mają sporo sensownych programów oraz w razie problemow to serwis w Polsce również należy do jednego z lepszych). Też w łazience mam Candy, jest bardzo cicha, prosta w obsłudze. Babcia powinna być zadowolona.

Vuko
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 sie 2016, 11:54
Re: Jaka pralka dla babci

autor: Vuko » 05 wrz 2016, 10:08

Ja mam jakiś model Samsunga sprzed paru lat - bardzo prosta i intuicyjna pralka, nie trzeba nawet zaglądać do instrukcji, no i ma na wyświetlaczu "odliczacz" do zakończenia prania, co było dla mnie jak zbawienie po wymianie starej pralki, kiedy czekało się w niepewności na koniec :D Odwirowuje, nawet jest jakiś ekspresowy program, który rzekomo robi pranie w 15 minut, ale nie korzystałem z tego, bo jak piorę, to porządnie ;)

Markusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 01 wrz 2016, 13:44
Re: Jaka pralka dla babci

autor: Markusz » 21 wrz 2016, 12:20

A+++ i z dużym wsadem. Można teraz spokojnie spotkać pralki zajmujące niewiele miejsca i do tego mające np. 7 kg wsadu.

dontworry
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2016, 23:40
Re: Jaka pralka dla babci

autor: dontworry » 04 paź 2016, 13:37

Ja bym glownie kierowal sie dlugoscia gwarancji w stosunku do ceny. Po co przeplacac za cos co i tak pewnie sie popsuje za kilka lat. A tak mozna dluzej spac spokojnie :evil:

Rogers
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: Jaka pralka dla babci

autor: Rogers » 05 paź 2016, 19:41

Markusz pisze:A+++ i z dużym wsadem. Można teraz spokojnie spotkać pralki zajmujące niewiele miejsca i do tego mające np. 7 kg wsadu.


O ile się nie mylę to właśnie w CANDY widziałem pralki jeszcze mniejsze masz serie mini w której wkład masz 4 kg, a sama pralka ma 70 cm wysokości. Ogólnie wybór jest na rynku dość duzy, ale jeśli chodzi komuś na prostocie obsługi a jednocześnie na dużym wyborze funkcji to candy ma sporo modeli.

ogrodniczka31
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:42
Re: Jaka pralka dla babci

autor: ogrodniczka31 » 07 paź 2016, 13:03

Podpinam się pod temat. Sama też powoli przymierzam się do kupna nowej pralki.
Stara niestety nie zawsze odwirowuje pranie. Czytałam na ten temat: http://techfresh.pl/co-zrobic-gdy-pralka-nie-wiruje/ , próbowałam naprawiać, wzywałam fachowca - nic z tego.
Pozostaje mi tylko chyba zakup nowej. Przeczytam cały wątek, przejrzę modele, które polecaliście i może uda mi się zdecydować na jakiś konkretny model.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Jaka pralka dla babci

autor: Big09 » 02 lis 2016, 11:19

Babcia powinna miec dobra pralkę np: Bosch

lidiaa851
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 24 maja 2016, 12:06
Kontaktowanie:
Re: Jaka pralka dla babci

autor: lidiaa851 » 07 wrz 2017, 11:53

Przy wyborze pralki przede wszystkim radzę zwrócić uwagę markę (polecam pralki Beko i Whirlpool), oraz pojemność (dla jednej lub dwóch osób wystarczy taka do 5 kg) i klasę energetyczną (co najmniej A+). Ta https://www.morele.net/pralka-beko-wkb- ... ty-733428/ pralka od Beko ma świetne opinie, także radzę się jej przyjrzeć.

Awatar użytkownika
Audrey
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:19
Re: Jaka pralka dla babci

autor: Audrey » 26 wrz 2017, 15:05

Musisz dopasować jakość pralki do potrzeb Twojej babci, co oczywiście nie oznacza że musi być ona niższej kategorii. Jeśli dobrze poszukasz, to znajdziesz oferty łączące w sobie zarówno wysoką klasę energetyczną z dobrą ceną. Myślę, że warto spojrzeć na ofertę na https://www.zadowolenie.pl/agd/pralki/amica-awb510lp-pralka i z opisu wynika, że jest całkiem dobra pralka i babci powinna w zupełności wystarczyć.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Jaka pralka dla babci

autor: Big09 » 28 wrz 2017, 17:42

Z programatorem babcia sobie poradzi?

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Jaka pralka dla babci

autor: tulejka » 29 wrz 2017, 5:41

W sklepach z elektroniką pralek nie brakuje, a nawet jak ma więcej funkcji to nie jest powiedziane, że trzeba z nich korzystać.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości

Gotowe projekty domów