Ciecierzyca - przepisy

W tym dziale zamieszczamy przepisy na dania i przetwory w roślin, warzyw i owoców, pochodzących z naszych ogrodów. Szukasz oryginalnych przepisów i pomysłów na to, jak wykorzystać to, co zebrałeś w ogrodzie, albo chciałby się jakimś podzielić? Polecamy ten dział.

Moderator: wika001

witoslaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2014, 13:42
Ciecierzyca - przepisy

autor: witoslaw » 30 wrz 2015, 14:44

Dajcie jakieś fajne, proste i sprawdzone przepisy na dania z ciecierzycą.

KredkaBB
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2017, 19:23
Kontaktowanie:
Re: Ciecierzyca - przepisy

autor: KredkaBB » 23 wrz 2017, 9:39

Ja gotuję ciecierzycę do miękkości, miksuję blenderem na w miarę gładką masę (chciałabym na całkowicie gładką, ale mam marny mikser ;) ) dodaję sól, czosnek, kilka łyżek oleju i łyżkę majonezu, a czasem również kilka kropel soku z cytryny.
Powstaje przepyszny domowy hummus. Pomijając czas gotowania soczewicy, pastę przygotowuje się dosłownie w jedną chwilę. Bardzo pożywna, tania i wyjątkowo smaczna. Polecam! :)

gebala78
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:14
Re: Ciecierzyca - przepisy

autor: gebala78 » 23 wrz 2017, 19:36

Dobra jest zupa z ciecierzycy. Ciut przypomina grochowke, ale smak odrobine inny. Raz robilem kotlety mielone z indyka z dodatkiem ciecierzycy. Szalu nie bylo, ale dalo sie zjesc.

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Ciecierzyca - przepisy

autor: asianocon » 16 lut 2018, 15:21

Dobre są pasty do kanapek, a tak to zupki - ostatnio jadłam pyszną zupę krem, niestety nie pamiętam smaku. Najlepiej testować te popularne. Czasami zamiast ziemniaków dodaje, do dania - bardzo sycące.


Wróć do „Przetwory domowe z ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów