Sokowirówka, jaką wybrać?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

sioci1977
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017, 9:35
Sokowirówka, jaką wybrać?

autor: sioci1977 » 10 sty 2017, 9:38

Witam, ciągle ostatnio czegoś szukam. Tym razem sokowirówki, ja i mój luby zachcieliśmy sobie takową sprezentować, bo bardzo lubimy świeże soki, a wiadomo, że domowe najlepsze i najtańsze. Czy macie u siebie w domach taki sprzęt? Coś konkretnego polecacie? A może chociaż jakąś firmę? Już dosyć długo szukamy odpowiedniej, bo nigdy nie możemy się zdecydować tak, żeby podjąć odpowiednią decyzję. Dodam jeszcze, że głównie chcemy robić sok z marchii lub jabłek, czyli twarde rzeczy, fajnie by było gdyby się dało jeszcze banany w niej przecisnąć. A słyszałam, że z bananami bywają problemy, bo są zbyt miękkie.

lidiaa851
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 24 maja 2016, 12:06
Kontaktowanie:
Re: Sokowirówka, jaką wybrać?

autor: lidiaa851 » 16 wrz 2017, 17:53

Świetne sokowirówki ma Bosch i Zelmer - są co prawda drogie, ale niezawodne i bardzo funkcjonalne. Zastanowiłabym się także na wyciskarkę - często sprawdza się lepiej, niż sokowirówka. Najtańsze są wyciskarki montowane do maszynek do mięsa - jeśli macie taką od Zelmera, to ta https://www.morele.net/zelmer-wyciskark ... la-195606/ wyciskarka będzie do niej pasowała.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Sokowirówka, jaką wybrać?

autor: tulejka » 21 wrz 2017, 9:01

Ja bym przejrzałą kilka urządzeń i porównała je ze sobą

kromnab
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2017, 3:22
Re: Sokowirówka, jaką wybrać?

autor: kromnab » 22 wrz 2017, 3:25

A to nie można kupić pierwszej lepszej? Przecież wszystkie działają tak samo

miłośniczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2018, 17:46
Re: Sokowirówka, jaką wybrać?

autor: miłośniczka » 05 lip 2018, 12:00

Polecam Ci wyciskarki. Są one skuteczniejsze, jeśli chodzi o wyciskanie, mniej odpadków z owoców i warzyw zostaje, a i sok jest smaczniejszy, ponieważ składniki w procesie wyciskania nie są tak utleniane, jak się to dzieje w sokowirówkach. A i mogą one dodatkowo zrobić nawet sorbety czy lody. Ja zainteresowałam się produktem marki Muke, również dlatego, że ma 10 lat gwarancji na silnik, jak i sita dodatkowe kosztują około 100 zł, a nie 220 zł, jak u konkurencji.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

Gotowe projekty domów