Nauka o CNC

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
Nikko9
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2015, 17:37
Lokalizacja: Kostrzyn
Nauka o CNC

autor: Nikko9 » 24 wrz 2015, 11:57

Cześć. Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś dobre, sprawdzone źródło wiedzy z zakresu branży CNC? Ja się właśnie zastanawiam nad wyborem czegoś sensownego.

Problem tylko polega na tym, że blogi to raczej za mało... Możecie mi polecić jeszcze jakieś książki z tego zakresu tematycznego? Z góry dzięki za wszelkie rady :)
Poezja to przemiana krwi w atrament.

Rebecca7
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:53
Re: Nauka o CNC

autor: Rebecca7 » 15 wrz 2017, 13:59

Moze jakies ksiazki? Ja bardzo czesto zagladam wlasnie do wiedzy papierowej ze tak sie wyraze jak chce czegos sie nauczyc. Przed komputerem tylko facebook mnie rozprasza :D Ostatnio uczylam sie jezykow z ksiazek, wszystko da sie ogarnac ;)

espera
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 03 cze 2015, 13:29
Lokalizacja: Toruń
Re: Nauka o CNC

autor: espera » 28 lut 2018, 23:38

Może warto być na bieżąco z ofertami producentów? :) Mąż zanim kupił swoją pierwszą frezarkę, przeglądał oferty takich wycinarek laserowych :)

Aewoler
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2018, 8:19
Re: Nauka o CNC

autor: Aewoler » 10 kwie 2018, 8:22

Polecam sprawdzić firmę ZetMark - obróbka metali, może akurat się załapiesz , u nich byś się naprawdę sporo nauczył, odezwać się nie zaszkodzić na pewno.

Wedier
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2018, 14:13
Re: Nauka o CNC

autor: Wedier » 12 kwie 2018, 14:16

Powiem szczerze że frezowanie cnc , jest bardzo ciekawe i można w tym kierunku robić naprawdę dobre pieniądze, najlepszym wyjściem będą jakieś kursy , szkolenia itp:)

klaussspol
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:16
Re: Nauka o CNC

autor: klaussspol » 25 cze 2018, 10:05

Co do obróbki metali to na pewno sporo dowiecie sie od jakiś dobrych firm tego typu mtmstal, które zajmują się tym profesjonalnie i to właśnie z nimi polecam kontaktować się w tych sprawach! Najlepiej zawsze pytać u źródła!

michalnalepa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2017, 14:09
Re: Nauka o CNC

autor: michalnalepa » 09 lip 2018, 10:12

Zależy czy chcesz pracować w obróbce CNC czy bardziej uczyć się hobbistycznie, jeśli chodzi o skuteczne frezowanie czy toczenie to pracowałem w bf4 businnes i mają tam obróbkę na bardzo wysokim poziomie

miłośniczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2018, 17:46
Re: Nauka o CNC

autor: miłośniczka » 28 wrz 2018, 11:34

Na naukę nigdy nie jest za późno. Ja postanowiłam, że zostanę technikiem administracji i co? Dopiero teraz zapisałam się na zajęcia w profesjaedukacja. To dobra placówka, w której wielu moich znajomych się kształci. Większych zażaleń nie słyszałam, a wiadomo, że uczeń zawsze na coś ponarzeka. A to na niezapowiedzianą kartkówkę, a to trudne pytania przy odpowiedzi ;) . Nie ma czym się przejmować.

viki42
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Nauka o CNC

autor: viki42 » 19 lis 2018, 10:52

Na rynku jest sporo firm, które oferują usługi obróbki metalu. Zrób szkolenie, a potem szukaj praktyk w takich zakładach.

michalnalepa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 01 wrz 2017, 14:09
Re: Nauka o CNC

autor: michalnalepa » 28 lut 2019, 9:13

Dzień Dobry,

Ja polecam firmę Akrostal z zakresu usług CNC frezowanie, obróbka, wysoka jakość

pola890
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:56
Re: Nauka o CNC

autor: pola890 » 11 maja 2019, 17:27

Wiele na temat obróbki cnc powie Wam firma która właśnie takie usługi oferuje. Dlaczego akurat warto wybrać ich? Przede wszystkim dlatego, że nowoczesne technologie nie są im obce i zależy im na tym, aby zaproponować klientowi najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania.

Awatar użytkownika
lamurek
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2018, 11:46
Re: Nauka o CNC

autor: lamurek » 30 sty 2020, 10:28

W branży CNC ciągle poszukiwane są nowe osoby do pracy, więc pożądane jest zrobienie kursu obsługi maszyn lub zdobycie doświadczenia od razu w firmie. Firmy produkujące maszyny do cięcia cnc również poszukują pracowników. W zależności od rodzaju obrabianego materiału, wykorzystywana jest inna maszyna. Cięcie plazmowe służy do obróbki materiałów przewodzących prąd elektryczny, z kolei cięcie wodne do materiałów miękkich.

jakubiak192
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2021, 10:48
Re: Nauka o CNC

autor: jakubiak192 » 28 lip 2021, 10:51

Racja, branża CNC z roku na rok coraz bardziej się rozwija. W naszym kraju jest sporo firm, które kompleksowo zajmują się obróbką cnc, czyli mają własne narzędziownie, dział projektowy i produkcje. Warto zainteresować się taką firmą, jeśli chcesz wejść w świat CNC :D


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości

Gotowe projekty domów