Projektowanie ogrodu online

Pomysły na aranżację ogrodu, dobór odpowiednich roślin i kompozycje roślinne. Tu znajdziesz podpowiedzi jak zaprojektować by był funkcjonalny, efektowny i piękny. Zamieszczamy porady jak stworzyć ogród w określonym stylu i jak zagospodarować przestrzeń.

Moderator: wika001

lidia562
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2014, 18:58
Projektowanie ogrodu online

autor: lidia562 » 27 kwie 2015, 15:09

Drodzy, chciałabym żebyśmy w tym wątku podzielili się doświadczeniem (jeżeli takowe macie) lub porozmawiali na temat za i przeciw projektowaniu ogrodów własnym sumptem - online. Znalazłam kilka mniej lub bardziej skomplikowanymi programów, platform. Nie dane mi było jeszcze z żadnej skorzystać, a opcja szczerze mówiąc jest dla mnie bardziej kusząca niż zakup projektu u architekta.

Macie a) swoje doświadczenie w samodzielnym projektowaniu ogrodów? b) Przykładowe własne projekty? Może ktoś z Was wyczarował coś pięknego przy użyciu jednej z wymienionych opcji i chciałby się pochwalić? :)

Trudno mi ocenić w krótkim czasie jaki mógłby być efekt końcowy w postaci gotowego projektu przy użyciu jednej z kilku opcji. Znalazłam np. nie stricte program, a zdaje się prostą dla laika opcję otrzymania wstępnych projektów po przeklikaniu formularza zawierającego wymagania, pomiary i warunki. Poza tym platformy online, które można łatwo wygooglać, ale ich możliwości jeszcze nie zdążyłam okiełznać. Gdy wątek się rozwinie, podzielę się wrażeniami.

annam22
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2015, 16:45
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: annam22 » 28 kwie 2015, 20:40

Uważacie, że istnieje narzędzie które umożliwia zrobienie projektu nawet niedoświadczonemu użytkownikowi? To byłaby fantastyczna sprawa.

lidia562
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2014, 18:58
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: lidia562 » 30 kwie 2015, 20:26

Nikt z Was nie zechce podzielić się doświadczeniem? :)

lidia562
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2014, 18:58
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: lidia562 » 04 maja 2015, 17:47

Jeszcze raz serdecznie zachęcam do dyskusji :)

Ale-ogrod_com_pl
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 12 lut 2016, 14:26
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: Ale-ogrod_com_pl » 16 mar 2016, 13:47

O jakie szczegóły dokładnie Ci chodzi? Bo akurat projektowaniem ogrodów zajmujemy się na co dzień,więc myślę ze możemy pomóc również i w tym temacie:)
Piękny ogród.

latbaol
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2016, 9:07
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: latbaol » 20 paź 2016, 9:24

Projektowanie to coś co trudno wykonać, znam człowieka, który robi dobre projekty, wiem że jest z Koszalina.

Jans
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: Jans » 19 maja 2017, 15:10

Szukając dobrej pracowni architektury krajobrazu, możecie zajrzeć na - pracownia architektury krajobrazu warszawa. Uważam, że jest to naprawdę dobra i profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem ogrodów. Sprawdźcie sami.

matax
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 09 sie 2017, 12:44
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: matax » 09 sie 2017, 13:26

Był kiedyś taki program komputerowy, działkowiec się nazywał, czy coś takiego, można było sobie w nim zaprojektować działkę.

Violettaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, 14:42
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: Violettaaa » 23 sie 2017, 14:47

Moim zdaniem o wiele lepiej jest skorzystać z usługi projektantów. Ja próbowałam też kiedyś zrobić to sama – nic mi z tego nie wychodziło i w końcu zaufałam firmie http://www.petrus-ogrodnictwo.pl. Teraz też od czasu do czasu nawet pomagają mi w pielęgnacji ogrodu. Polecam takie rozwiązania!

drewbud24
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2017, 10:34
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: drewbud24 » 11 gru 2017, 11:51

program działkowiec pamiętam doskonale, wiadomo, że dla laików kompletnych ale można było sobie wyobrazić jak to wszystko rozmieścić

strugak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 07 maja 2017, 11:47
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: strugak » 01 lut 2018, 9:31

Wszystkiego na temat ogrodnictwa na podstawowym poziomie w szybki i prosty sposób można dowiedzieć się z bloga http://www.polskidom.com.pl/jaki-nawoz- ... my-wybrac/ mi zdarza się dość często czytać artykuły z tej strony

BioArt
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2018, 13:06
Re: Projektowanie ogrodu online

autor: BioArt » 20 mar 2018, 13:28

Wszystkiego samodzielnie nie da się wykonać w kwestii projektowania online, tutaj polecam zdać się jednak na usługi fachowej firmy z tego zakresu, zerknij do nas :)


Wróć do „Projektowanie ogrodów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 27 gości

Gotowe projekty domów