projekt automatycznego nawadniania ogrodów

Informacje o systemach nawadnia ogrodów, ich zastosowaniu, wadach i zaletach. Zraszacze ogrodowe, systemy automatycznego nawadniania, efektywne podlewanie ogrodu. Porady jak wykonać system nawadniania, a może zlecić prace specjalistycznej firmie?

Moderator: wika001

andrzej90
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2016, 8:52
projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: andrzej90 » 19 wrz 2016, 9:23

Szanowni Państwo,

Jestem studentem 5 roku politechniki. Przymierzam się do pracy magisterskiej. Wybrałem praktyczny projekt:" automatyczny system nawadniania ogrodów".

Obecnie projekt jest jeszcze w fazie koncepcyjnej. Wstępnie założyłem, że system składać się będzie z panelu kontrolnego-programatora, czujnika deszczu, czujnika słońca, czujnika mrozu oraz czujników wilgotności gleby. W roli zaworów wodnych planuje użyć gotowych zaworów 24V. Resztę chciałem sam zaprojektować. System będzie w stanie niezależnie sterować do 16 sekcji.

Zwracam się do Was ponieważ system teoretycznie projektowany będzie dla ogrodników lub osób, dla których codzienne pielęgnowanie ogrodu jest uciążliwe i chciałby ten proces jakoś zautomatyzować. Moje pytania na początek to:

1. Czy ktoś z Was korzystał/korzysta z tego typu systemów? Czy te systemy miały/mają w sobie „coś” fajnego lub szczególnie irytującego? Nie trzeba podawać nazw systemów nawadniania.

2. Czy czujniki i zawory powinny komunikować się z panelem kontrolnym w sposób przewodowy czy bezprzewodowy. Jakie są Wasze preferencje. A może jest to bez znaczenia?

3. Jakie cechy powinien posiadać taki system, aby był idealny?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje mogące mi pomóc.

Pozdrawiam.

Andrzej

bintolet
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 wrz 2016, 11:11
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: bintolet » 19 wrz 2016, 11:28

Będzie ciężko takie coś zrealizować.

andrzej90
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2016, 8:52
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: andrzej90 » 20 wrz 2016, 15:11

binolet,
Dlaczego tak uważasz? Lubie wyzwania. :) Myślę, że przy odrobinie chęcie, dużo włożonego czasu może powstać coś fajnego.

Masz moze taki system u siebie w domu (ogrodzie)?

Pozdrawiam

lila98
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:34
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: lila98 » 18 paź 2016, 15:28

trochę chęci i myślę, że dasz rade. u mnie obecnie planujemy przewodowo sterownik 11 sekcji a jak coś potrzeba to zamawiam w hurtowni domogrod24.pl telefon mowie co potrzebuje a oni to dla mnie sprowadzają jak mam jakieś zamówienie skompletowane to szybsza realizacja bo koszty dostawy wiadomo ale jak na plantacje malin to jednego dnia było wszystko z ogródkiem więcej zabawy ale też dam rade

lukash85
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 23 gru 2016, 16:04
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: lukash85 » 05 sty 2017, 17:24

Myślę ze pomysł do zrealizowania. Problem tylko w tym, że ciężko ci będzie sprawić aby w pełni odzwierciedlał to co chcesz uzyskać. Za dużo jest czynników.
Rodzaj gleby, nasłonecznienie, wiatr, wilgotność powietrza, temperatura powietrza itp. Każdy ogród jest inny i uwarunkowania jego również są inne.
Pamiętam, że firma: http://lunaticgarden.pl/ bardzo mocno się interesował tego typu rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi może coś Ci podpowiedzą. Pamiętam, że na jednym ze szkoleń udzielali się w tej kwestii.

Michu85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2015, 15:09
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: Michu85 » 05 lut 2017, 20:15

U mnie było robione nawadnianie ogrodu zawarte już w projekcie, który robiła firma Ogrody AJ. Dzięki temu było wiadomo od razu, jak ukształtować ogród. No i nie ma błędów przy tym.

nikosiu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 13 cze 2015, 17:57
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: nikosiu » 06 lut 2017, 14:31

Michu85 pisze:U mnie było robione nawadnianie ogrodu zawarte już w projekcie, który robiła firma Ogrody AJ. Dzięki temu było wiadomo od razu, jak ukształtować ogród. No i nie ma błędów przy tym.


I masz rację. Właśnie plusem takiej firmy jest to, że przyjedzie wszystko obejrzeć w realu jak wygląda i dopiero się zabiera za projektowanie. Samemu nie wyobrażam sobie, żeby takie nawadnianie zrobić. Projektant w tym siedzi, zna wszystkie nowinki itd.

Marionetka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 23 gru 2015, 13:09
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: Marionetka » 24 kwie 2017, 13:32

Ja mam system automatycznego nawadniania od Tanake - https://nts.tanake.com.pl/ Ogólnie bardzo zadowoleni jesteśmy , super opcją są dowozniki nawozów które mamy zamontowane i po prostu wraz z wodą nawóz płynny jest dostarczany. A poza tym większość urządzeń jest u nich dostępna od ręki, więc realizacja dość sprawnie przebiega

Kojka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:17
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: Kojka » 28 kwie 2017, 1:12

Ostatnio tez się rozglądałam za czymś do nawadniania bo jakoś nie wyobrażam sobie codziennie latać z wężem po ogrodzie żeby podlać rabaty :) Orientuje się ktoś czym różni się nawadnianie ogrodu kropelkowe od automatycznego? Jestem laikiem w tych sprawach.

ogrodniczka24
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 cze 2017, 20:52
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: ogrodniczka24 » 23 cze 2017, 22:06

Pozwolę sobie wtrącić do dyskusji fajny gadżet, który uprości nawadnianie ogrodów.
https://sklepdlaogrodu.pl/pl/reparator- ... 5197c.html
Pozdrawiam!:)

Fiza
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:19
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: Fiza » 03 lip 2017, 11:22

Wydaje mi się, że dobrze byłoby, żeby czymś takim zajął się profesjonalista. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko będzie działać poprawnie. W rozrachunku okaże się to też tańsze, o ewentualne błędy kosztują sporo pieniędzy, ale i nerwów. Myślę, że nawadnianie ogrodu w Radomiu najlepiej powierzyć doświadczonej firmie.

Aniaaa123
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2017, 7:17
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: Aniaaa123 » 18 lip 2017, 7:21

Fajnie i w prosty sposób możemy nawadniać ogród i bez obaw pojechać np na wakacje. Oczywiście, najpierw potrzebne jest zaplanowanie projektu, ale później zwolnieni jesteśmy z obowiązku podlewania ( więcej info tutaj: http://expedus.com.pl/nawadnianie-ogrodu/ ) Pozdrawiam ;)

Bartelek
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2017, 17:25
Re: projekt automatycznego nawadniania ogrodów

autor: Bartelek » 28 lip 2017, 13:21

Ja mam automatyczny system nawadniania w ogrodzie - http://lukas-garden.pl/nawadnianie-ogrodu.html . Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie bo nie trzeba codziennie samemu latać z wężem czy konewką.


Wróć do „Nawadnianie ogrodów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów