Transport mały i duży

Zastanawiasz się gdzie kupić rośliny, akcesoria ogrodowe, narzędzia? Tutaj znajdziesz opinie na temat poszczególnych produktów i sklepów, a także będziesz mógł porównać ceny i znaleźć okazję.

Moderator: wika001

Loper82
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2017, 23:52
Transport mały i duży

autor: Loper82 » 24 lut 2017, 23:57

Witam,

potrzebuję dowiedzieć się jakie Państwo ponosicie koszty, związane z zakupem i transportem elektronarzędzi ogrodowych z zagranicy? Może macie jakieś przykłady? Chodzi mi głównie o to, że zabieram się za zakup piły, ale nie chcę tego kupować u nas, tylko w FInlandii. Powinienem, na potrzeby tranportu, ją ubezpieczyć, korzystając przy okazji z odpowiednich procedur - przesylarka.pl/regulamin-transportu - ponieważ przy ewentualnym upadku może nie być widoczna wada fizyczna, ale dopiero podczas pracy może się ona pojawić (a wtedy kurierowi nic nie zrobię). Jakie mogą być koszta sprowadzania i ubezpieczania takiego sprzętu? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zami
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Transport mały i duży

autor: Zami » 19 mar 2017, 20:14

Koszty transportu międzynarodowego są bardzo rózne. Ja ostatnio trafiłam na symlog.eu i chyba skorzystam z usług firmy Symlog.
Maja w ofercie transport drogowy, powietrzny i morski więc na pewno każdy znajdzie opcję dla siebie.

gpagkb
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2017, 9:52
Re: Transport mały i duży

autor: gpagkb » 20 mar 2017, 10:36

Hmm, nie wiem, wydaje Mi się że duży będzie lepszy.

espera
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 03 cze 2015, 13:29
Lokalizacja: Toruń
Re: Transport mały i duży

autor: espera » 04 maja 2017, 15:16

Jedno jest pewne, że przewozy międzynarodowe do tanich nie należą i trzeba się liczyć, że koszty będą nieco większe niż przesyłek z kraju.

Awatar użytkownika
Audrey
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:19
Re: Transport mały i duży

autor: Audrey » 19 cze 2017, 15:41

Niezależnie od rodzaju transportu, zawsze trzeba posiadać odpowiedni sprzęt i wiedze z zakresu przewozu określonego ładunku. Dobrym źródłem jest artykuł na stronie "Jak dobrze przewozić i przechowywać butelki", skąd można się dowiedzieć najważniejszych rzeczy związanych z zasadami przewozu najdelikatniejszych towarów.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Transport mały i duży

autor: Big09 » 05 wrz 2017, 11:07

Doskonałym źródłem informacji na temat transportu i firm są konferencje branżowe. Gdzie i kiedy się odbywają dowiecie się z tekstu "transport manager meeting to jedna z ciekawszych konferencji". Odbywają się w różnych miastach i ich podstawowym zadaniem jest przekazywanie uczestnikom wiedzy użytecznej.

Wlukako11
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:11
Re: Transport mały i duży

autor: Wlukako11 » 09 paź 2017, 10:25

Ja zazwyczaj gdy chce kupić jakiś sprzęt szukam darmowych przesyłek a jesli nie to przesyłka kosztują max do 50 złotych, zawsze wszystko przychodzi całe i ładnie zapakowane folia pęcherzykowa zawsze takze otwieram paczke przy kurierze w razie gdyby coś było nie tak

CzarnaInka
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 paź 2017, 18:07
Re: Transport mały i duży

autor: CzarnaInka » 23 paź 2017, 15:52

Polecam zerknąć i poszukać firmy transportowej.

Artefens
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2017, 11:52
Re: Transport mały i duży

autor: Artefens » 11 gru 2017, 11:55

Jeśli potrzebujesz dobrej firmy przewozowej to myślę, że ta Personatrans Ci pomoże. Korzystałem z ich usług i byłem bardzo zadowolony.

Glipka
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 17 paź 2016, 14:05
Re: Transport mały i duży

autor: Glipka » 29 lip 2018, 19:02

Osobiście nic przyjemnego w przeprowadzce nie widziałam, to był jeden wielki stres. Może to być jednak spowodowane tym, że sama nie wiedziałam jak się za to wszystko zabrać. Myślałam, że poradzimy sobie sami z przewozem rzeczy i mebli, ale nic z tego. Kursów byłoby zbyt wiele i nie byłoby to opłacalne. Tym bardziej, że nie mielibyśmy jak przewieźć większych gabarytów. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, żebyście od razu poszukali doświadczonej i sprawdzonej firmy, która przeprowadzkę wykona za was. Oszczędzi to wam wielu nerwów, czasu i wtedy faktycznie będziecie miło wspominać ten czas i szybko urządzicie się w nowym miejscu. Z takich firm to wartą polecenia jest TDU - Przeprowadzki. Zajmują się przeprowadzkami krajowymi oraz międzynarodowymi. Pomogą wam niezależnie od tego w jakie miejsce się przeprowadzacie.

GrupaLeonarczyk_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:53
Re: Transport mały i duży

autor: GrupaLeonarczyk_pl » 07 wrz 2018, 14:26

Jeżeli się coś zamawia, to warto od razu mieć sprawdzonego kuriera z którym się współpracuje. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest najbardziej efektywne.

barto776
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2017, 19:45
Re: Transport mały i duży

autor: barto776 » 29 wrz 2018, 23:52

jesli chodzi o podróżówanie to moja korporacja współpracuje z Taximpt. Panowie bardzo dobrze znają się na Warszawie i wiedzą jak skutecznie ominąć korki. Szybki i łatwy kontakt z dystrybutorem. Bardzo mili i profesjonalni kierowcy

Ekspand_pl
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2018, 8:13
Re: Transport mały i duży

autor: Ekspand_pl » 12 paź 2018, 18:28

Ja w przypadku transportów czy to krajowych czy zagranicznych wybieram zwykle jednego sprawdzonego już przeze mnie przewoźnika. Warto poszukać wśród lokalnych firm ewentualnego partnera.

Helios66
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2019, 11:18
Re: Transport mały i duży

autor: Helios66 » 25 sty 2019, 9:00

Ja też mam swój wybrany transport, z którego zawsze korzystam, z firmy Almont. Korzystałem z ich usług przy przeprowadzce do nowego domu i biura

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Transport mały i duży

autor: asianocon » 28 sty 2019, 10:06

Korzystaliście z usług firmy transportowej, która korzysta z palet plastikowych, czy moje rzeczy będą dzięki temu zabezpieczone? Znalazłam artykuł o tym, że palety plastikowe pochodzą z recyklingu co sądzicie? To byłoby kolejny sposób na pozbycie się plastikowych śmieci, ciekawi mnie ich trwałość.


Wróć do „Do ogrodu - ceny i opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów