Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

autor: Redakcja » 26 sie 2012, 12:54

Odpowiednio eksploatowana i pielęgnowana brama wjazdowa będzie nam służyć wiele lat. Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja >>
Redakcja

albatros
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 kwie 2012, 17:20
Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

autor: albatros » 26 sie 2012, 12:54

to prawda o bramę i napęd trzeba dbać. ja mam napęd z Faac. jak do tej pory działa bez zarzutu ale zawsze chociaż raz w roku robię sezonowy przegląd. sprawdzam min.elektronikę, regulację siły przesuwu bramy. dzięki temu wiem że napęd jest sprawny i mnie nie zawiedzie np zimą podczas mrozów.

ArturNowa81
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2012, 9:44

autor: ArturNowa81 » 18 wrz 2012, 9:47

Ja niestety chcąc zaoszczędzić zrobiłem wielki błąd. Po pierwsze zainwestowałem w świetne ogrodzenie i bramę, a do tego kupiłem jakiś chiński napęd. Brama pracuje bardzo głośno (jeśli w ogóle...) czekam bardzo dlugo aż do końca się otworzy. Generalnie jestem mocno zdesperowany... Następnym razem nie dam się wciągnąć w takie "promocje"...

euromontaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:54

autor: euromontaz » 19 lut 2013, 23:09

Dobry napęd to podstawa, ale czasem i tak nie uniknie się zimą niespodzianek jak choćby przymarźnięta szyna. Niektóre napędy do bram, jak choćby BFT mają opcję ICE, co pozwala ruszyć bramię z większym prądem. Niezależnie od wszystkiego bramę trzeba odśnieżać no i przed zakupem dobrze przemyślec temat. Jakby co mogę bezinteresownie podpowiedzieć coś w temacie.
http://www.euromontaz.pl

Ogrodzenia-Bramy
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 01 cze 2013, 13:12
Kontaktowanie:

autor: Ogrodzenia-Bramy » 13 lip 2013, 20:16

O bramę trzeba dbać, by uniknąć dodatkowych kosztów płynących z jej renowacji czy nawet wymiany. O tym, co robić, by brama służyła nam przez lata, dowiecie się również z tekstów na naszej stronie: www.ogrodzeniabramyinfo.com. Zapraszamy!
Zapraszamy na naszą stronę internetową

Waldemar Janicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 07 lut 2017, 10:12
Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

autor: Waldemar Janicki » 07 lut 2017, 10:15

Mi się bardziej podobają bramy dwuskrzydłowe. Bramy przesuwne, pasują do hal przemysłowych czy magazynów, ze względu na swoją wygodę, a nie do posesji prywatnych. Ja mam automatyczną bramę dwuskrzydłową. Zrobiła mi ją firma http://www.inex-24.pl/. Montaż obowiązywał cały komplet, czyli bramę i automatykę. Dodatkowo, zdecydowałam się na oświetlenie ostrzegawcze.

Ahiru
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2017, 9:48
Re: Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

autor: Ahiru » 24 lut 2017, 9:06

co masz na myśli mówiąc oświetlenie ostrzegawcze? bo sam zastanawiam się nad lampką z czujnikiem ruchu, żeby zapalała się wtedy, kiedy auto będzie w odpowiednim miejscu.
I'm Hero

towedy
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2017, 7:33
Re: Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

autor: towedy » 13 mar 2017, 8:57

Jak z kosztami?

rafa13
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2017, 13:23
Re: Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

autor: rafa13 » 04 maja 2017, 15:57

My też zdecydowaliśmy, że przesuwana brama wjazdowa będzie najlepszym wyborem. Idealnie komponuje się z ogrodzeniem i stanowi element ozdobny całej posesji.

Marelins
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:12
Re: Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

autor: Marelins » 30 cze 2017, 10:13

Co do konserwacji to najlepiej było by raz w roku potraktować bramę jakimś preparatem konserwacyjnym albo zdecydować się na coś lepszego - galwanizację. Wykonuje to na przykład ta firma: http://www.tegal.pl/
Taka operacja jest lepszym rozwiązaniem przede wszystkim ze względu na trwałość. Mamy spokój na znacznie dłużej niż rok.

JanekC
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

autor: JanekC » 29 kwie 2018, 21:47

Często się pisze o FAACu, natomiast ja poszedłem nieco pod prąd i wybrałem alternatywnie BFT - nie żałuję. Monter zresztą zwrócił uwagę, że mój model napędu to jego ulubione zlecenie, bo po prostu instalacja trwa niewiele czasu i jest bezpieczna. Napęd oczywiście 24V, wszystkim polecam właśnie takie.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości

Gotowe projekty domów