Altana - potrzebne rzeczy

Dział poświęcony altanom ogrodowym ? ich wykonaniu oraz altanom gotowym. Podpowiedzi jaką altanę wybrać, porady dotyczące prac konserwacyjnych. Rozwiązania konstrukcyjne, pomysły aranżacyjne, informacje jak zbudować altanę.

Moderator: wika001

koniecznyR
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:12
Altana - potrzebne rzeczy

autor: koniecznyR » 21 mar 2017, 18:28

Witam, planuję zrobić w tym roku altane i ławeczki w środku, bo stół juz mam, chcę również postawić tam grilla. Może ktoś już robił taki projekt i moze troche podpowiedzieć?? Jakie narzędzia będą mi potrzebne do tego?? Chcę sie już teraz zaopatrzyć w potrzebne mi rzeczy, żeby mieć już całosć gotową.
Z góry dzięki za pomoc :)

grubaśnyjac
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, 17:11
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: grubaśnyjac » 10 kwie 2017, 17:11

Widzę, że mamy podobne zajawki ;) Powiem tak, sądzę, że jeśli sam coś zrobisz to się wkręcisz w majsterkowanie i robienie takich rzeczy, więc lepiej kupić jakiś fajny sprzęt, ale za rozsądną kasę. Ja mam parę rzeczy od ryobi i jestem zadowolony. Baterie trzymają bardzo długo i do każdego sprzętu pasuje taka sama, więc mogę sobie wymieniać. Zrobiłem dzieciakom półkę na książki i stolik do kawy. Chyba teraz czas i na moją altankę :)

daga05
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:31
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: daga05 » 12 kwie 2017, 17:05

Z czego Pan robi altankę? na grilla mogę podpowiedzieć obudowe z piaskowca, super się prezentuje, co do narzędzi to tak patrząc na te d ryobi o których mowa to widze, zę dobra jakość, wyglądają na solidne. Trzeba popatrzeć funkcje, jak to się przedstawia w poszczególnych narzedziach.

Awatar użytkownika
Dobromir
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2017, 8:22
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: Dobromir » 25 kwie 2017, 14:53

A jakie w przypadku altanki ogrodowej preferujecie oświetlenie? Wybór w sumie jest całkiem spory, choć jak dla mnie warto postawić szczególnie na oszczędne oświetlenie ledowe. Lampy ledowe (znalazłem np. takie https://planetalamp.com/lampy-ledowe) są znacznie bardziej oszczędne od zwyczajnych, więc w sumie można wieczorami świecić nimi do woli ;). Najgorszy kłopot jest chyba z samą instalacją elektryczną, bo wszystko dokładnie trzeba zaplanować. :)

jarek565
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2017, 14:35
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: jarek565 » 26 kwie 2017, 14:43

a co to takie aż dużego

walusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2017, 9:11
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: walusz » 27 kwie 2017, 9:16

kolego a co konkretnie ryobi posiadasz? Szukam jakiejś podręcznej pilarki tarczowej, widziałem w leroinie jeden model i tak chodze i myslę czy nie kupić

grubaśnyjac
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, 17:11
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: grubaśnyjac » 27 kwie 2017, 16:09

Mam piłę rwsl1801m. Kupiłem ją w leroy właśnie :) Zapłaciłem coś lekko ponad trzy stówki. Do takich domowo-ogrodowych zastosowań jest naprawdę spoko.

majawogrodzie
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:25
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: majawogrodzie » 27 kwie 2017, 19:48

Jeżeli drewno, skąd inąd piękny materiał to polecam też zadbać o impregnację. Nie chcesz chyba, żeby dzieło Twoich rąk po pierwszej zimie i pierwszej wiośnie niszczało już? Zerknij sobie na stronę Vidaron, tam sporo informacji znajdziesz.

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: mirrek » 27 kwie 2017, 22:17

Prawda, ten producent dzieli się sporą wiedzą na swojej stronie i warto poczytać.

wroimar1
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 kwie 2017, 9:33
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: wroimar1 » 28 kwie 2017, 7:17

Ciekawe co z tego będzie.

majawogrodzie
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:25
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: majawogrodzie » 29 kwie 2017, 15:13

Najgorzej jest wydać kilkaset, albo ze 2-3 tysiące na materiał, poświęcić czas, a potem zaimpregnować altanę jakiś najtańszym środkiem, anie np. Vidaronem, kóry chroni na lata. Nie rozumiem tego.

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: mirrek » 30 kwie 2017, 12:17

Tutaj w pełni się z Tobą zgodzę, bo nawet drewno egzotyczne, o czym mało kto wie, wymaga impregnacji. Jest trwalsze, przetrwa często więcej uszkodzeń mechanicznych, ale konserwacji też wymaga.

junon
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 06 sty 2010, 13:20
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: junon » 12 maja 2017, 12:01

Podsyłam dwa linki. Jeden jak i z czego zbudować altankę a drugi jak ją zabezpieczyć. https://www.vidaron.pl/poradnik/impregn ... owe-zasady
http://www.zielonyogrodek.pl/jak-wlasno ... odowa-cz-1

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: mirrek » 31 maja 2017, 14:59

Przeczytałem ten artykuł. Nie wiedziałem, że jest tyle środków ochrony drewna, a ponadto jak się chce jeszcze pomalować na jakiś kolor, to też sposób postępowania z takim drewnem wygląda inaczej. W każdym razie przydatne rzeczy zalinkowałeś.

SaunyDoPocenia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 22 lut 2018, 9:01
Re: Altana - potrzebne rzeczy

autor: SaunyDoPocenia » 22 lut 2018, 9:15

Dlatego zanim zabierzesz się za samodzielną budowę altany warto poznać właśnie takie szczegóły aby potem nie być rozczarowanym. Pytanie też czy nie lepiej zlecić to zadanie fachowcom, firmie z doświadczeniem która się tym zajmie.


Wróć do „Altany ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów