Mango w doniczce

Warzywa, owoce i zioła z własnego ogródka ? co zrobić, by z naszego ogrodu zebrać bogate plony? Jeśli szukasz informacji na temat konkretnych gatunków, albo poszukujesz inspiracji ? zajrzyj do tego działu.

Moderator: wika001

ekpola
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 cze 2015, 8:29
Mango w doniczce

autor: ekpola » 18 kwie 2017, 13:49

Jeszcze w zimie tak po prostu wsadziłam pestkę Mango do doniczki. Doniczka stoi sobie na parapecie nad grzejnikiem. Jakie było moje zdziwienie jak z tego wyszła łodyga i liście. Roślinka ma już z 30 cm wysokości i dwa porządne liście. Pytanie brzmi co z tym dalej zrobić, żeby rosło dalej i może kiedyś miało owoce?

magda123
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 05 paź 2015, 12:04
Re: Mango w doniczce

autor: magda123 » 19 kwie 2017, 10:02

gratuluję:) niestety mi jakoś nie udało się do tej pory żadnej rośliny z pestki wyhodować;)

ekpola
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 cze 2015, 8:29
Re: Mango w doniczce

autor: ekpola » 26 kwie 2017, 15:30

Dzięki, ale dalej nie wiem co z tym zrobić, bo to niby roślina tropikalna, więc w ogrodzie nie przeżyje ;/

skfiguch
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2017, 9:51
Re: Mango w doniczce

autor: skfiguch » 06 cze 2017, 10:51

Czemu nie, jak będziesz dbał to będzie dobrze.

hubbert
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2017, 13:56
Re: Mango w doniczce

autor: hubbert » 06 cze 2017, 14:00

ekpola pisze:Jeszcze w zimie tak po prostu wsadziłam pestkę Mango do doniczki. Doniczka stoi sobie na parapecie nad grzejnikiem. Jakie było moje zdziwienie jak z tego wyszła łodyga i liście. Roślinka ma już z 30 cm wysokości i dwa porządne liście. Pytanie brzmi co z tym dalej zrobić, żeby rosło dalej i może kiedyś miało owoce?

jesli mozesz to napisz cos wiecej,co robilas, sam chcialbym osiagnac taki efekt

Redakcja
Posty: 769
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Mango w doniczce

autor: Redakcja » 07 cze 2017, 13:11

Gratulacje :) Przede wszystkim mango powinno mieć odpowiednią ziemię – przepuszczalną i o odczynie kwaśnym, albo obojętnym (pH 5,5-7,5). Można zrobić mieszankę torfu (kwaśnego) z piaskiem. Nie wiem, jakiej ziemi Pani użyła, ale pewnie warto roślinkę przesadzić. W doniczce koniecznie musi też być drenaż i odpływ. Mango nie lubi stojącej wody i mokrej ziemi. Za to wilgotną – jak najbardziej, więc trzeba je regularnie podlewać.
Mango dobrze też rośnie w słońcu. Młode rośliny powinno się do niego przyzwyczajać stopniowo, ale skoro Pani stoi na parapecie, to nie powinno być z tym problemu. Proszę jednak zwracać uwagę na liście, gdyby zaczęły brązowieć, to może być znak, że jednak słońce za bardzo przygrzewa (albo ma za dużo wody).
A do podlewania najlepiej używać przegotowanej wody (szczególnie jeśli jest twarda, bo mango nie lubi wapnia). Z nawozami nie ma co szaleć, można od czasu do czasu zastosować biohumus.
powodzenia :)

Polecamy poradnik, który opublikowaliśmy na łamach serwisu: http://www.e-ogrodek.pl/a/mango-z-pestk ... 19433.html
Redakcja

Mediss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:39
Re: Mango w doniczce

autor: Mediss » 29 sie 2017, 21:52

łał, ekstra, o awokado słyszałam, cytrynę z pestki sama hodowałam, ale o mango jeszcze nie słyszałam, fajnie że się udało.

idaones
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2017, 9:19
Re: Mango w doniczce

autor: idaones » 30 sie 2017, 9:26

Jak trudne jest to do hodowli?


Wróć do „Warzywa, owoce, zioła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 31 gości

Gotowe projekty domów