Co na rdzę gruszowo-jałowcową?

Wszystko na temat chorób roślin i szkodników. Podpowiedzi jak rozpoznawać choroby oraz szkodniki i jak z nimi walczyć.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
Co na rdzę gruszowo-jałowcową?

autor: Szymon_E » 15 kwie 2011, 15:30

Czym można zwalczyć rdzę gruszowo-jałowcową. Niszczy mi od lat gruszki - coraz mniej na nich owoców. Natomiast z jałowców sypią się igły.

Florianka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:57
Re: Co na rdzę gruszowo-jałowcową?

autor: Florianka » 13 paź 2011, 0:49

Na pewno przede wszystkim należy zwalczyć z szkodnikiem na jałowcu zwalczamy szkodniki już wiosną przy temperaturze powyżej 12 stopni C i bezdeszczowy dzień. Jest to bardzo ważne, aby oprysk miał jakikolwiek sens. Dodatkowo porażone pędy na jałowcu wyciąć i spalić. Co do preparatu i częstotliwości oprysku polecam udać się do sklepu ogrodniczego - tam dostaniesz najbardziej aktualny preparat o skutecznym działaniu. I na koniec wymaga też oprysku grusza i tu też niestety nie podam nazwy preparatu w sklepie wszystkiego się najlepiej dowiesz. Ważne jest też, aby robić profilaktyczne opryski na to dziadostwo :(

funcieta
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2017, 7:52
Re: Co na rdzę gruszowo-jałowcową?

autor: funcieta » 23 mar 2017, 8:03

W tym roku, chyba nie będzie z tym problemu, nawozy załatwiają sprawę.

krystian457
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:00
Re: Co na rdzę gruszowo-jałowcową?

autor: krystian457 » 24 kwie 2017, 15:40

ja tego nigdy nie widziałem

drewbud24
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2017, 10:34
Re: Co na rdzę gruszowo-jałowcową?

autor: drewbud24 » 03 sty 2018, 11:19

słyszałam że taka rdza na drzewie jest nieuleczalna, ale w ogrodzie mam jabłoń starą i trzyma się wiele lat

Izabela Gaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2019, 21:16
Re: Co na rdzę gruszowo-jałowcową?

autor: Izabela Gaj » 17 maja 2019, 21:29

Witam, Miałam problem z rdzą na jałowcach. Byłam załamana koniecznością wycięcia. Jednak opanowałam wroga... Usunęłam (wycięłam) dokładnie z krzewów zarażone małe pędy. Niestety były też porażone konary! Wyczyściłam je, korzystając z ręcznika papierowego. Kupiłam po konsultacji z fachowcem "Baymat koncentrat Róże i inne rośliny ozdobne. Grzybobójczy. Chroni całą roślinę". Spryskałam krzewy, dodając trochę płynu do naczyń. Po tygodniu znów usunęłam inne zarażone pędy i ponownie spryskałam środkiem. Za trzecim razem po tygodniu zrobiłam to ponownie, chociaż nie było już wykwitów. Tym razem dodałam trochę oleju spożywczego, by się środek lepiej trzymał pędów. I cudo! Ocaliłam moje od lat pielęgnowane krzewy. Polecam ten sposób!

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: Co na rdzę gruszowo-jałowcową?

autor: farah557 » 20 maja 2019, 7:50

Wyczytałem w poradniku ogrodniczym, że można na tę rdzę stosować Miedzian i Topsin, czyli dość popularne środki. Macie jakieś doświadczenie?


Wróć do „Szkodniki i ochrona roślin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów