Proszę o pomoc!! Mój Hibiskus :(

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

rokitkabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2014, 17:38
Proszę o pomoc!! Mój Hibiskus :(

autor: rokitkabb » 18 lis 2014, 17:47

Witam! W Kwietniu dostałam Hibiskusa (róże chińską). Jest dla mnie szczególnie ważna ponieważ dostałam go od babci. Przez całe wakacje kwitł i miał pełno kwiatków. A teraz wysychają mu wszystkie liście i opadają. Kwiatka juz codziennie zraszam, co kilka dni podlewam, a wczoraj popsikałam preparatem owadobójczym do kwiatków i dalej nic... Może ktoś ma jakiś pomysł... Bardzo proszę o pomoc :) Wysyłam zdjecia jak wygląda.
Obrazek
Rokitkabb

Dasos
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: Proszę o pomoc!! Mój Hibiskus :(

autor: Dasos » 24 lis 2014, 14:35

może jednak jest za mało podlewany? Hibiskusy lubią mieć wilgotną ziemię, a teraz powietrze wysuszone przez kaloryfery... Poza tym powinien mieć dużo światła. Za to nie lubi przeciągów i dotykania. Powodzenia

grażka34
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2017, 13:11
Re: Proszę o pomoc!! Mój Hibiskus :(

autor: grażka34 » 24 kwie 2017, 10:21

Wygląda mi to na gnicie bryły korzeniowej, w rezultacie czego liście więdną i opadają. Może za często i za dużo podlewałaś?

skfiguch
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2017, 9:51
Re: Proszę o pomoc!! Mój Hibiskus :(

autor: skfiguch » 06 cze 2017, 10:49

To normalne dla tego kwiata.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów