Altana z sieciówki?

Dział poświęcony altanom ogrodowym ? ich wykonaniu oraz altanom gotowym. Podpowiedzi jaką altanę wybrać, porady dotyczące prac konserwacyjnych. Rozwiązania konstrukcyjne, pomysły aranżacyjne, informacje jak zbudować altanę.

Moderator: wika001

Maras86
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2015, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Altana z sieciówki?

autor: Maras86 » 11 wrz 2015, 14:02

Witajcie. Niedawno wstąpiłem do sklepu budowlanego pewnej znanej i popularnej sieci. Zauważyłem tam przecenioną altanę ogrodową. Wyglądała dosyć ładnie i wydawała się solidna. Co myślicie o zakupie takiej altany? Co z jej jakością? Wytrzymałością? Bardzo bym chciał mieć taką w swoim ogrodzie ale boje się, że za długo nie postoi.
Moje kolejne pytanie to na co zwracać uwagę przy wyborze altan? Czy jest jakiś wytrzymały rodzaj drewna?

Awatar użytkownika
joonasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2015, 8:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Altana z sieciówki?

autor: joonasz » 17 wrz 2015, 9:51

To, że jest ona przeceniona nie znaczy przecież, że jest złej jakości. W sieciówkach również można dostać produkt wysokiej jakości. Jeżeli jest solidna to można ją brać. Możesz na przykład kupić impregnat i jeszcze dodatkowo ją wzmocnić jeżeli chcesz mieć pewność.

fivetrees
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 07 kwie 2015, 5:59
Re: Altana z sieciówki?

autor: fivetrees » 11 gru 2015, 14:15

Wydaję mi się, że bardziej powinniśmy się kierować tym jak i z czego jest wykonana altana, a nie ile kosztuje i gdzie ją kupujemy.

Andreas45
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 11 lut 2016, 14:50
Re: Altana z sieciówki?

autor: Andreas45 » 23 mar 2016, 13:50

to prawda, czasem można w siecówce trafić na niezłą promocję, ale to raczej talk gdzieś w lipcu, sierpniu. Teraz zaczynają wystawiać takie rzeczy. A co do altan to nie wiem czy nie lepiej nawet samemu taką zrobić ale nie każdy ma czas i umie…

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Altana z sieciówki?

autor: mirrek » 23 mar 2016, 21:05

Altanka z sieciówki okej, ale przy okazji zabierz ze sobą Vidaron, czyli impregnat, bo podejrzewam, że drewno takiej altany nie jest bardzo wysokiego gatunku i trzeba je z góry zabezpieczyć przed owadami.

Awatar użytkownika
wagner-kasia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 17 cze 2015, 13:59
Re: Altana z sieciówki?

autor: wagner-kasia » 25 mar 2016, 8:44

Z pewnością w internecie i na forach budowlanych znajdziesz informacje jak i czym zabezpieczać altanę. Najlepiej zrobić to od razu po zakupie więc wybierz dzień w którym masz dużo czasu i jest ciepło i sucho na zewnątrz. Pomaluj ją dodatkowo impregnatem do drewna, żeby kolejnej zimy nie popękało drewno. Zapytaj też w tym sklepie gdzie kupujesz jakie to drewno i jak/czy jest zabezpieczone jakoś. Pewnie jakąś ulotkę dodają do tej altany

mirrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Altana z sieciówki?

autor: mirrek » 29 mar 2016, 21:00

wagner-kasia pisze:Z pewnością w internecie i na forach budowlanych znajdziesz informacje jak i czym zabezpieczać altanę. Najlepiej zrobić to od razu po zakupie więc wybierz dzień w którym masz dużo czasu i jest ciepło i sucho na zewnątrz. Pomaluj ją dodatkowo impregnatem do drewna, żeby kolejnej zimy nie popękało drewno. Zapytaj też w tym sklepie gdzie kupujesz jakie to drewno i jak/czy jest zabezpieczone jakoś. Pewnie jakąś ulotkę dodają do tej altany


Przecież on właśnie pyta w internecie i to w dodatku na forum budowlanym. :) O impregnacji już mu pisałem, więc też nie ma co się powtarzać. Najlepszy moment na impregnację to właśnie złota, jeszcze ciepła jesień. Jest wtedy jeszcze sucho, poza tym przed zimą drewno najlepiej przygotować na świeżo.

TomDrewTarTak
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2016, 10:32
Re: Altana z sieciówki?

autor: TomDrewTarTak » 30 mar 2016, 11:23

Samemu też spokojnie wykonasz taką altanę ogrodową,tylko potrzeba czasu,za to satysfakcja gwarantowana. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to dobrego gatunku drzewo na wykonani altany,tutaj chętnie pomożemy,zajmujemy się tym na co dzień :)

kaska22
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2016, 15:27
Re: Altana z sieciówki?

autor: kaska22 » 16 maja 2016, 15:31

Cała frajda w stawianiu altany to, to, że robi się to samemu, a nie z sieciówki, fajnie jest się posłużyć materiałami już gotowymi, ale zabawa jest.... Ja z mężem stawiałam alatanę z drewna z pokryciem dachowym z gontów drewnianych, materiały czerpaliśmy od producenta http://www.drewgont.pl/gonty-drewniane.html

Drewno-landia
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 09 cze 2016, 14:44
Re: Altana z sieciówki?

autor: Drewno-landia » 09 cze 2016, 14:51

Witam Wszystkich na forum:) Faktycznie cała radość i satysfakcja z wykonanej pracy jest wtedy kiedy możemy zrobić to sami,w końcu nie jest to coś bardzo trudnego,wystarczy odrobina doświadczenia oraz dobry projekt,pomysł na altanę. Na naszej stronie spotkacie wiele ciekawych wzorów,dla przykładu polecam altane sześciokątną


Obrazek

paragrowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2016, 12:28
Re: Altana z sieciówki?

autor: paragrowy » 23 lis 2016, 13:08

Najlepiej myślę że z OBI brać materiały.

Mateusz89
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:40
Re: Altana z sieciówki?

autor: Mateusz89 » 02 gru 2016, 0:09

A może zamiast tradycyjnej altanki wybrać pergolę? Ja u siebie mam taką http://ogrodowepergole.pl/sklep/index.php?id_product=8&controller=product

pinegard
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2017, 11:37
Re: Altana z sieciówki?

autor: pinegard » 17 sty 2017, 11:53

Z altaną ze sklepu sieciowego jest przeważnie ten problem, że elementy są zrobione w minimalnych wymiarach. Teoretycznie stoi, ale konstrukcja jest bardzo słaba. Nawet dobrze zabezpieczając nie da się uniknąć biologicznej korozji i za długo nie pocieszymy się takim produktem.

e-rosa_pl
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 15 gru 2014, 9:20
Re: Altana z sieciówki?

autor: e-rosa_pl » 18 sty 2017, 8:44

Akurat w przypadku mebli ogrodowych z dużych marketów wyznaję zasadę ograniczonego zaufania bo często jakościowo też bywa tutaj różnie, szczególnie jeżeli drewno nie jest odpowiednio zaimpregnowane, wymiary bywają na styk. Lepiej się wstrzymać a kupić coś naprawdę solidnego z czego będziecie zadowoleni.

rolpi
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 09 mar 2017, 9:49
Re: Altana z sieciówki?

autor: rolpi » 09 mar 2017, 9:58

Jeśli jest dobrej firmy, to czemu nie.


Wróć do „Altany ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów