magnolia w ogrodzie

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

irena.pak
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 329
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59
magnolia w ogrodzie

autor: irena.pak » 01 lis 2011, 20:09

Jakie miejsce w ogrodzie wybrać dla magnolii? Chciałabym je posadzić w takim miejscu aby eksponować jej piękno ...tylko nie wiem czy posadzić ją w grupie czy pojedynczo i jak daleko od innych roślin

Miśka3
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2017, 14:04
Re: magnolia w ogrodzie

autor: Miśka3 » 22 lut 2017, 13:47

Ja mam w planach zakup w tym sezonie takiej odmiany magnolii: http://www.podkarpackiesady.pl/pl/p/Magnolia-brooklinska-YELLOW-BIRD-50-cm/696 , czy jest tutaj jakiś znawca tego tematu i powie mi, czy jest sens sadzenia tej odmiany w zacienionym miejscu?

Awatar użytkownika
majka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2017, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: magnolia w ogrodzie

autor: majka89 » 04 paź 2017, 14:22

U mnie jest na środku skalniaka, ponieważ na wiosnę pięknie się prezentuje, a potem pozostaje samo drzewko. A na skalniaku już wtedy pięknie prezentują się inne kwiaty.

budującakobieta
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: magnolia w ogrodzie

autor: budującakobieta » 21 lis 2017, 16:20

Mam kilka magnolii w ogrodzie i tak naprawdę to ich rozłożenie zależy od gatunku. Trzy są strzeliste, trochę jak pióropusze, więc są w szpalerze, w pewnej odległości od siebie, ale jedna, dlatego że jest duża stoi samotnie, wyeksponowana, bo poza pięknymi, ale szybko znikającymi kwiatami, ma piękne, duże liście i jako taka sama stanowi dekorację. Wszystko zależy od tego jakie magnolie masz i jaki masz plan na ogród. U mnie szpaler z nigry oraz ta wyeksponowana to yellow bird.

Flowercare _pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 14 gru 2017, 8:32
Re: magnolia w ogrodzie

autor: Flowercare _pl » 14 gru 2017, 9:05

Jeżeli to zależałby od mnie to posadziłbym ją osobno aby podziwiać piękno ciut dalej niż w całej grupie kwiatów. Jaką odmianę dokładnie posiadasz?

drewbud24
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2017, 10:34
Re: magnolia w ogrodzie

autor: drewbud24 » 08 sty 2018, 9:14

magnolia mysi być w miejscu osłoniętym od wiatru

PodkarpackieSady_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 sty 2018, 10:16
Re: magnolia w ogrodzie

autor: PodkarpackieSady_pl » 19 sty 2018, 10:49

To prawda, najlepiej jeżeli nie będzie to zbyt zaciemnione miejsce i warto aby było osłonięte od wiatru :) Podaj o jaki dokładnie gatunek chodzi, może wtedy będziemy mogli doradzić nieco więcej.


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów

cron